Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok könyvtárba járni...

Szoktatok könyvtárba járni 2,5-3-4 év körüli gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Rengeteg könyvünk van már, de gondoltam elmegyünk majd valamikor könyvtárba is. Mindig veszünk új könyveket,most karácsonyra és mikulásra is kap majd, de addig is újdonságképp nézegetnénk a könyvtárban is könyveket.
2013. okt. 29. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

igen szoktunk!Azthiszem pont olyan 2,5 éves volt mikor elsőnek együtt mentünk.

Nagyon tetszett neki hogy válogathat a sok mesekönyv közül.

Utánna pedig a kreatí játszósarokba eljátszottunk vagy 1 órát(nyomda,gyurma,színezés stb)

Már most is be van tervezve,hogy megyünk merta régi könyveket nagyon visszakéne már vinni csak ez olyan esős napi program mikor kint nemtudunk mit csinálni,úgyhogy arra tartogatom!Egyszerűen hogy ilyen szép napos idő van nincs szívem,kedvem bent ülni a könyvtárba!

2013. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, szoktunk, és mondhatom, szörnyűűű. :D Minden könyvet szeretnének hazavinni, és egy idő után szaladgálni szeretnének.. Szóval nehéz velük könyvtárazni, de érdemes egyébként. Mi sokat olvasunk, de sok könyv nem ér annyit, hogy megvegyem drága pénzért.
2013. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktunk, de nem mindig szeretem, mert van hogy úgy elkezd ragaszkodni a kivett könyvhöz, hogy alig bírjuk visszavinni. Emiatt már többször kellett könyvtár után a könyvesboltba menni és vásárolni...
2013. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, 3 éves kora óta járunk. A központiba járunk a Kálvin térnél, ha budapestiek vagytok, érdemes megnézni, mert ma már a gyermekkönyvtárak abszolút nem olyanok, mint régen, nem kell suttogni, lehet játszani, sokkal felszabadultabb a légkör, vannak szervezett programok stb. Nagyon szeretjük, főleg ha rossz az idő, és nemcsak azért, mert ingyen van (bár sem sem hátrány).
2013. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én 1 hósan beírattam őket, kb. 10 hós koruk óta járunk mondókázni és játszani is lehet, havonta hozunk ki könyveket (15 hósok)
2013. okt. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok, mi is a Kálvin téren lévő központi Szabó Ervin könyvtárba szoktunk járni. A kisfiam 3 éves múlt.

Rosszabb időben én már babakocsiban is vittem fél évesen- amikor aludt, akkor én is tudtam olvasni egy fél órát az újságos földszinti részen két kölcsönzés között :)


Nagyon jó a gyermekkönyvtár részlegük (nézd meg a pontos nyitvatartást, ha bp-i vagy, eltér a nagykönyvtárétól).

Szokott lenni ingyenes társasjátékbemutató (ki lehet próbálni), könyvbemutató, voltak már gyermekkönyvszerzők, folytatásos mese stb.- van játszósarok is és "könyvturkáló"- amiből ő is szedegethet, amit szeretne.


Sok könyvünk van és szívesen is vásárolok, de a könyvtárba járás egy külön élmény és szeretném, ha neki is természetes lenne- akárcsak az olvasás és a könyvek megbecsülése/szeretete.


Mostanában a büfében is leülünk, én egy kávéra, neki egy 100%-os gyümölcslevet kérünk és komplett kis délelőtti program kerekedhet belőle egy rossz, esős időben.


Ha ez a könyvtár útba esik nektek, akkor még a média részt ajánlom, ott is van sok mesedvd, gyerekdalos cd, amiket pár napra lehet kölcsönözni tényleg párszáz ft-ért.


Szép napot.

2013. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem ,van anyi könyvünk hogy tudjunk mesét olvasni.
2013. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!