Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar járni ha már...

Miért nem akar járni ha már elindult?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos lesz, 3 hete megtett 3-4 lépést, 1 hete már 8-10 lépést is viszont 2 napja 1-2 lépés után leül, inkább mászik. Nem esett el! Miért ilyen lassú ez a folyamat nála, mitől félhet? Már önállóan kéne járnia?

Kicsit hipotón, a bokája is befelé dől egy picit, ahogy látom. Dévényes látta, szerinte hordjon bent is cipőt, de olyan merev talpú (Salus), hogy vonszolja a lábát. Szóval mezítláb van itthon.


2013. aug. 13. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lassú, csak a saját tempójában csinálja. Ne siettesd, majd, ha érdekli a dolog, akkor megy.
2013. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, de várható, hogy hamarosan a lakást is körbe várja, vagy még hónapokig is eltarthat ez az "állapot"?

Csak nagyon várom már, hogy együtt sétáljunk, azért kérdezem! :)

2013. aug. 13. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagyon hipotón volt, 16 hónaposan indult el. De akkor csak 4-5 métert tett meg aznap, utána jó 3 hét kellett,hogy ismét járjon! :)
2013. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A kisfiam 10 hósan állt fel, és 17 hónaposan indult el. Nem lehet megmondani, de ha má elindult, akkor nemsokra menni fog.
2013. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell önállóan járnia. A 14 hónapos elindulás az átlagos. Biztos másban előzi meg a korát, mindenben nem lehet első. Nyugi!

Amúgy sokára jön el az, hogy igazán sétáljatok. Az egy-két évesek sétája emberpróbálóan lassú és szakaszos.

2013. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Addig örülj amíg nem jár különben futkozhatsz utána :-))) Na de viccet félretéve...

18 hónapos korig normális hogy elindul a baba. Ahogy leírtad szerintem nálatok már csak néhány hét kérdése, légy türelmes.

A kézenfogós sétálás hosszabb távon azért még odébb van.

2013. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan gyerekek akik biztosra mennek.


Fiam egy éves kora előtt egy héttel elindult, és onnantól gyakorlatilag csak két lábon járt, persze esett-kelt, de nem zavarta.

A húga 13 hónaposan tette meg az első lépést, de több mint 2 hónapba telt, mire valóban járni kezdett. Ő az a fajta, aki ha érzi hogy nem stabil a helyzet, vagy bonyolultabb terepen kell elmenni, még néha most, 16 hónaposan is maugli-pózba vágja magát (azaz tenyerén+talpán megy négyesben).


Úgyhogy ne izgulj, pár héten belül gyalogolni fog a te lánykád is, egyelőre emészti a tapasztalatokat. :)

2013. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak nem értem, h miért nem meri elengedni újra a bútorikat, mitől fél ha előtte bátrabb volt?
2013. aug. 14. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!