Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy elméleti kérdés gyerekneve...

Egy elméleti kérdés gyerekneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem van egy gyerekem, aki nyafis, gyakran nem csinálja, amit mondok... stb. , engedek neki itt-ott ilyen esetekben mondjuk.

Marinak meg van egy gyereke , ha azt mondja neki Mari, h. "A",akkor elképzelhetetlen, h. a gyerek "B " t mondjon. ha próbálkozik is, Mari nem enged.

Én állítom, h. az én gyerekem ilyen, Mari eszközei kudarcba fulladnának nála.

Nos, ha megtörténhetne,h. visszapörög az idő, Mari gyereke az én gyerekem lesz és fordítva, akkor az én gyerekem Marinál is nyafis lenne? Tényleg nem érne nála semmit Mari nevelési módszere? Mari gyereke pedig nálam, az eddigi engedékeny magatartásom mellett is fegyelmezett, engedelmes gyerek lenne?

a kérdés ötlete innen ered: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


2013. szept. 2. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés, hogy vannak-e eredendően olyan tulajdonságai egy gyereknek, ami neveléstől független, akkor igen, természetesen vannak.


Ha az a kérdés, hogy jó neveléssel minden gyerek jó lesz-e, akkor úgy gondolom hosszútávon az is igaz.

Egy 1-2 éves gyereket még nehéz nevelni, ott sokat számít, hogy milyen temperamentumu a gyerek, de iskoláskorra ez szerintem neveléssel kiküszöbölhető.


Bár a kiküszöbölés elég hülye szó, mert a lényeg (úgy gondolom) nem a "rossz temperamentum" elnyomása, hanem megtalálni azt a nevelési módszert ami ahhoz a gyerekhez ideális és segít jó irányba terelni az alaptulajdonságokat...



Hozzáteszem ez teljesen elméleti válasz, mert 2 hónapos a babám, szóval még könnyen beszélek. :)

2013. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nevelés igenis fontos. Nem lehet mindent arra fogni, hogy a gyereknek ilyen a természete nem tudok vele mit csinálni. Ez nagyon buta felfogás. Ne egy 6 éves gyerek legyen már otthon a főnök. Mondjuk ettől a gyilokcica nevű válaszolótól olvastam már pár hajmeresztő választ, úgyhogy nagyon nem csodálkozom ezeken a válaszain sem.
2013. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Igen, valószínűleg másfajta neveléssel másfajta gyereket lehet nevelni ugyanabból az "alapanyagból".


Ahogy testvérek is lehetnek különbözőek, pedig általában ugyanúgy nevelik őket.


6 évesen - hogy a kérdésnél maradjunk - már nehéz kinevelni belőle a hisztit.


Amúgy te magad is leírod: engedsz neki itt-ott. Ez a hiba.

2013. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valóban vannak nyafis gyerekek, de azt gondolom, hogy bármilyen temperamentumú is a kicsi, azért 6 éves korra el kéne jutni oda, hogy ha az ünneplő ruha az előírás, akkor azt vegye fel, és pont. Az enyém sem mindig egyszerű eset, szokott hisztizni, olykor szófogadatlan, de az alapvető dolgokban azért mégis az van, amit én mondok.

Szerintem ott már nagyon nagy baj van, ha az anya nem tudja meggyőzni a 6 éves, a dackorszakból elvileg már rég kinőtt gyerekét, hogy alkalomnak megfelelően öltözzön fel. Akkor majd ha télen fürdőruhában akar menni iskolába, azt is ráhagyja. Vagy ad absurdum közli, hogy nincs kedve suliba menni, hagyja, hogy ne menjen, hiszen "erőszakkal nem lehet elérni nála semmit"?

És ismétlem, egy rendkívül eleven, rosszcsont kisfiú mellől írom ezeket.

2013. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a te gyereked lenne Mari nénié és az övé a tied, akkor az a gyerek, aki Mari néninél van, kevésbé lenne nyafka ,mivel tudja, hogy nem érdemes "bepróbálkozni", hiszen már megszokta hogy Mari néni nem enged, míg a te gyereked próbálkozik, hátha, hiszen vannak esetek amikor engedsz neki, ezért neked nehezebb dolgod van a saját engedékenységed miatt.

Kis korban még nagyon-nagyon sokat számít az, hogy aszülő következetes-e, vagy megenged dolgokat.

2013. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy az hogy egy gyerek hogyan viselkedik két dologból tevődik össze: személyiség + nevelés. Sok tudós sok ideje vitatkozik azon, hogy a genetika vagy a környezeti hatások vannak nagyobb hatással ránk, de megegyezni még nem tudtak :)

Minden gyerek nevelhető, és természetesen sok függ a szülőtől, de ahogy mondani szokás, a bőréből senki sem tud kibújni.

(ezt nem szülőként, hanem pedagógusként írom, és lehet hogy egyáltalán nincs igazam)

2013. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

OFF


"Sok tudós sok ideje vitatkozik azon, hogy a genetika vagy a környezeti hatások vannak nagyobb hatással ránk, de megegyezni még nem tudtak :) "


Igen ez egy érdekes dolog. Tudtommal pont azért nem jutottak dűlőre, mert ezt nem lehet így konkrétan megmondani, hogy 80% genetika, 20% nevelés... stb. Vannak alaptulajdonságaik amik fogékonnyá teszik bizonyos viselkedési formára, de az környezet függő, hogy ezek mennyire tudnak kibontakozni.


Pl. ha egy bűnöző gyereke rossz környezetben nő fel, nagyon nagy eséllyel ő is rossz útra tér (míg más genetikájú gyerekek nem), de "jó környezetben" felnevelve nagyon kicsi rá az esély, hogy akárcsak minimálisan is előjöjjön a rosszra való hajlam. Tehát az első esetben a genetika mondjuk 80%-ban érvényesül a másodikban meg közel 0


ON (bocsi) :)

2013. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanárokat is érdemes megnézni, miért van az, hogy az egyik tanár óráján teljes a kuss és nagy a figyelem, és a tisztelet, a másik meg akkor sem kapja ezt meg, ha intőket osztogat és a feje tetejére áll. És teljesen független ez a tantárgytól. A felnőttek viselkedése, kisugárzása, kommunikációja alapvető fontosságú. Mari kisugárzása lehet olyan, hogy még a te gyereked is elgondolkodik rajta, hogy "hmm, itt nem próbálkozom be", és nem azért, mert mogorva vagy verekszik, hanem mert van "benne valami plusz". Én úgy gondolom, hogy mindez tanulható, csak sajnos sehol nem tanítják. Érdemes fejlődni, tanulni arról, hogy kell kommunikálni egy gyerekkel úgy, hogy el is jusson hozzá az információ.
2013. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szerintem erre a legegyszerűbb válasz a testvéreket nézd meg.

Egy család, egy anya egy nevelés.Mégis van hogy a testvérpárból az egyik egy kisangyal, a másik kisördög.

2013. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nagyon jó példákat hoztok :) a bűnözősön is már számtalanszor gondolkodtam. a tanárosra is van példa az életemből.

csak, h. ezt miért nem látják be az "engedékeny" szülők?

anyósom is nagyon jó példa erre.

2013. szept. 2. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!