Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Futóbicikli mikortól jó egy...

Futóbicikli mikortól jó egy gyerkőcnek? Mikortól kezdték a gyerekeitek használni?

Figyelt kérdés
Kismotorja van a lányomnak, most 19 hónapos. Viszont a legkisebb méret van neki, és úgy látom, hogy egyáltalán nem kényelmes neki, nem tudja úgy hajtani, mint a többi gyerkőc, magasabb kellene neki. Viszont most szöget ütött a fejembe, hogy érdemes-e még beruházni nagyobb méretű motorba, vagy vegyünk futóbiciklit? Vagy még korai lenne, nem tudja megtartani az egyensúlyt?

2013. nov. 4. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam 2 évesen kezdett futóbicajozni, ennél korábban szerintem nem nagyon szoktak. Egy kismotor olyan 2-3 ezer Ft, szerintem nem olyan rettenetes kiadás, én inkább olyat vennék még a helyedben.
2013. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább nagyobb mocit vennék neki és majd tavaszra futóbiciklit. Ha jól tippelem, addigra is csak épp 2 éves lesz.
2013. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát inkább 4000 az :) És pont azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy most, hogy jön a tél, mennyire érdemes még megvenni, meddig tudja használni.

De mindegy, akkor nagyobbat veszünk és a szülinapjára kap futóbicajt :)

2013. nov. 4. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányom 3 évesen kezdte a futóbiciklizést. Nem tudtam,hogy van ennél kisebb méretű,de ez 12"-os és éppeg leért a lába akkor.A mai napig használja (4 éves lesz)és a 2 éves fiamnak még nagy így ő még motorozik.
2013. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sztem is ráértek még vele, és amit még tanácsolok, hogy kérjetek egyet kölcsön pár napra, próbára, mert mi megvettük, és a lányom tojik rá, pedig már 3 éves is elmúlt..nem szereti..:-/
2013. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem különlegesen jó az egyensúlyérzéke, és szuper jó a motorozásban, akkor egyelőre még nem vennék futóbiciklit. Nekünk van a baráti társaságban egy kislány, aki 2 évesen és 3 hónaposan kapta a futóbiciklit, de ő nagyon kivételes eset, km-eken keresztül tud kismotorozni, sétálni, futóbiciklizni, neki nem volt korai.

Az én lányom 3 éves és 3 hónapos, ő még mindig váltogatja, hogy épp a futóbiciklivel vagy az 5-ös méretű kismotorral akar-e jönni. Neki még kell a motor is, kb. fele-fele arányban használja mindkét járművet.

Egy 4-es motorra érdemes szerintem beruházni, akár kölcsön is lehet kérni arra az időszakra. De ugyanígy a futóbiciklit is kipróbálhatjátok, hogy hogy viszonyul hozzá, ha van ismerős kisgyereknél.

2013. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én ahogy néztem, talán ez a legkisebb méretű futóbicikli: [link]

A fiam 2 év 4 hónapos volt, mikor kapott (nem ilyet), ő hamar megtanulta használni (1 hét), azóta lassan 4 éves és imádja. De 19 hónaposan még épphogy csak motorozni kezdett, igaz nagyobb mérettel.

2013. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez a tanulóbicikli nagyon klassz, köszönöm a linket!

A honlapon a videók között van olyan, ahol 18 hónapos gyerekek használják, és írja is, hogy már 2 éves kor előtt...

Hát nem tudom, majd még átgondolom. Egyébként nem most kezdett motorozni a lányom, már hónapokkal ezelőtt, csak most láttam, hogy már szerintem nagyobb kellene neki.

És abban biztos vagyok, hogy tetszene neki a bicaj, mert ha olyan boltban vagyunk, ahol lehet kapni ilyesmit, akkor alig lehet elrángatni, megnézegeti, felül rájuk...

De ettől még persze lehet, hogy korai, ráérünk még vele tavasszal....

2013. nov. 4. 17:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is a tanulobicikli.hu-ról vettük a fiam 2. szülinapjára. Nagyon jó minőségű és árban is jó. Méretet is bőven lehet állítani, mikor vettük, kb 92 cm volt a fiam és nem a legalacsonyabbra volt állítva. Ő egyből tudta használni, 1 hét kellett, hogy rendesen ráérezzen, azóta száguldozik vele. Szerintem is várj a szülinapig, most még az a pár hónap is sokat számít, 19 hónaposan koria lenne. Vagy ha van lehetőséged, kérj kölcsön egy próbára valakitől, lehet, hogy bejön neki. :)
2013. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!

Majd szülinapra megkapja a tanulóbiciklit, addig is nézünk egy nagyobb mocit neki...

2013. nov. 4. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!