Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám rá venni a két...

Gizike88 kérdése:

Hogyan tudnám rá venni a két és fél éves fiamat hogy beszéljen, hiába vettem számtalan beszéd fejlesztői játékokat, hiába mondok könnyű móndókákat, meséket. Csak szavakat mond?

Figyelt kérdés
És áprilisba márt óviba kell mennie,eddig szoba tiszta is volt,most nem hajlandó kakilni a wc-be sem-sem bilibe amióta meg lett a kis öcse ki most lesz 3 hetes.mit tudok tenni hogy rá birjam a beszédre?
2013. nov. 5. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell siettetned a beszédfejlődést, alakul az majd magától. A szobatisztaságból való visszaesés egyértelműen a kistestvér hatása. Szerintem csak átmeneti állapotról van szó.

Egyébként áprilisban nem kell még óvodába mennie, elég ha csak szeptemberben kezd.

2013. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt tudom én akkartam hogy áprilisba menjen mivel szoba tiszta meg egy pár szót márt mondott,más fél éves korától de semmi többet,anyu,apa,enni,inni,kell,nem,baba,kutya,neveket tisztán ki mondja,mama,bár mit ki mond mikor ő akkarja,de semmi olyat hogy enni kell,ilyen össze tett mondatokat nem mond
2013. nov. 5. 11:17
 3/6 A kérdező kommentje:
és ezért vagyok meg ijedve mert márt 2 és fél évesek általába össze tett mondatokat mondanak
2013. nov. 5. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentedben a varázsszó, hogy ÁLTALÁBAN! Nem kell általánosítani. Türelem!

Az én fiam 3 évesen ment oviba, alig beszélt még, szinte csak én értettem (még az apja se nagyon). Ott aztán belendült. A kakival nálunk nincs gond, bár mindig itthon intézi, amint délután hazaértünk az oviból. Ott nem akar. Pisilésnél volt egy kis gond, be is pisilt párszor az elején, pedig már 20 hónapos kora óta stabilan szobatiszta volt. Kellett idő, mire megszokta, hogy ott is tud, sőt az elején az óvónők mondták, hogy hiába pisil itthon állva, ott pisiljen ülve, mert állva mindenét lepisilte. De ehhez kellett az óvónők nagy türelme, és az itthoni sok magyarázás.

2013. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2013. nov. 5. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is lassan két és fél éves lesz, de nem beszél semmit, csak halandzsázik de azt nagyon. meg csak a szavak elejét mondja, egyedül a kabát és az apa szót mondja ki szépen tisztán. a védőnő logopédushoz szeretne küldeni minket. nem tudom menjünk vagy ne menjünk mert mindenki azt mondja türelem türelem...
2013. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!