Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Könnyű szívvel elengednéd 4...

Könnyű szívvel elengednéd 4 év alatti gyermekedet egész napos buszos kirándulásra az ovival?

Figyelt kérdés

Jövő héten megy a fiam csoportja kirándulni, vegyes csoport. Reggel 8-kor indulnak a 20km-re lévő kalandparkba, menetrendszerinti távolsági busszal, majd délután 3-4 körül indulnak vissza.

Nekem több aggályom is van ezzel kapcsolatban:

- nem külön busszal mennek

- ilyen kicsiknek hosszú az egész napos program, a fiam még soha nem hagyott ki egyetlen délutáni alvást sem (nagyon korán kelő)

- az oviból fél órát gyalogolnak a buszig, a buszról leszállva szintén a parkig, visszafelé ugyanez, hulla fáradtan

- szülők nem mehetnek


A többi anyuka és az óvónők semmi problémát nem látnak ebben, tényleg csak én aggódom túl? (egyébként most másodszor kiscsoportos, 4 éves lesz, szereti az ovit, azzal nem lenne probléma).

Szerintetek?


2013. szept. 13. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban te ismered a gyerekedet. Azt, hogy mennyit bír. Ha még sosem voltatok egész napos közös programon, és fenntartásaid vannak, ne engedd el.Majd megy legközelebb.
2013. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sose voltunk még úgy egész napos programon, hogy ne aludt volna vagy odafelé a kocsiban, vagy ott ebéd után. Pont ettől tartok, hogy itt próbáljuk ki először, hogy bírja-e.
2013. szept. 13. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Elengedném, de nem könnyű szívvel. A különbusz nem fontos, egy napot kibír alvás nélkül, legfeljebb tényleg kipurcan estére. Nekem csak a (valóban?) félórás séták nem tetszenek.

Nem baj, ha aggódsz, csak ne csináld látványosan. :)

2013. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

egész naposra nem engedném a még délben alvó gyereket..utána 2 napig szívsz vele, mire kipiheni azt az 1 nemalvást...és sok a gyaloglás is valóban..


érdekes, hogy vegyes csopiban ilyen nagy kirándulásra mennek.

nekem 3 éves a lányom, és ők is mennek jövő hét elején, busszal, de 8kor indulnak, és fél12re visszajönnek, ebéd, alvás, slussz, így én elengedem, de nálatok mit csinálnak egész nap a 3 éves kezdő ovisokkal, akik szintén alszanak még????

2013. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem és sosem értettem, hogy némelyik oviban miért nem a gyerek igényeihez igazodva alakítják ki a programokat!

Bakker, mindegyik gyerek nagycsoportos lesz egyszer, ahol már úgysem lesz alvás du, hát nem ráérnének majd akkor egész napos programra vinni őket?

Nálunk szerencsére nincs ilyen, kiscsoportban csak délelőtt mennek és különbusszal.

2013. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem igazán... Én tavasszal voltam egész napos kiránduláson a középsős gyerekekkel, mint szülői kísérlet és sokan nem bírták már a végén, pedig a többség már betöltötte az 5-öt.
2013. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is kiscsoportos és ökett se viszik el sehova mert kicsik .
2013. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem engedném el kicsi még az egésznapos kiránduláshoz az ovival .
2013. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Én sem engedném el..

Az én gyerekem is olyan ha kimarad egy déli alvás kifordul magából,teljes kész van!És ahogy az egyik válaszoló írta 2 napig tartana míg visszaáll a rend!

2013. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!