Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 15 hónapos babám még nem...

A 15 hónapos babám még nem mondd semmit, mikor kell beszélnie?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem várom persze hogy folyékonyan beszéljen félre ne értsétek, csak valami szó vagy szócska... :) mikor kell neki valamit elkezdenie mondani? egyedül azt mondja a hintára hogy tente és akkor elkezd dülöngélni mint aki hintázik de más még semmi :( ráér még? pedig egész nap beszélek hozzá

2013. okt. 26. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
2 éves korára kell, hogy 10 szavas szókincse legyen. Még bőven ráér. A beszéd elindulása bonyolult agyi folyamatok eredménye, és egyáltalán nem azon múlik, hogy mennyit beszél valaki a babájához. Persze egy abszolút néma környezetben a gyerek se fog megtanulni beszélni, de az sem kezdi feltétlenül hamarabb az átlagnál, akihez egész nap beszél az anyukája.
2013. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem :) akkor ne is erőltessem? vagy hát nem erőltetem én csak már várom :)
2013. okt. 26. 08:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 19 hónapos fiú, és nem nagyon mond semmit. Baba, mama, papa, vava, ennyi. Nem aggódom. Nincs elkésve, ahogy a tiéd sem.
2013. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Babeli Zurzavar ***** válasza:
ne aggodj! az enyem 18 hos, anya(most epp en is apa vagyok), apa, papa, mama, baba,teso,neni,bacsi,alma,kaka,hoppa,sir... kb ennyi, ez is 1-1,5 honapja! en nem eroltetem csak kepeskonyvet nezegetve folyamatosan beszelgetunk, ezzel kotom le amig a 7 hetesem szopizik,tehat napkozben minimum 4-szer 20 percet.
2013. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Semmiképp ne erőltesd, bár ezt szerintem nem is lehet. Persze beszélj hozzá, lapozgassatok képeskönyvet, esetleg mesélj neki, mondjuk ezek nem minden gyereket kötnek le, úgyhogy ha őt sem, ne aggódj. Az én fiam 2 évesen épphogy csak mondott pár szót, én is paráztam, hogy jaj, mi lesz, most 3,5 éves, és talán mondanom sem kell, teljesen normális, értelmes kisfiú, egyáltalán nem látszik rajta a különbség azokhoz képest, akik másfél évesen már mondókáztak.

2013. okt. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 évesen sem beszélt, nem volt 10 szavas szókincse, kb 3 szót mondott. Kérdezgettem védőnőt, orvost, :) titeket, hogy mennyire normális ez. Mindenki nyugtatott, hogy majd fog stb.stb.. Jövő hónapban lesz 3 éves és nem lehet leállítani, egész nap mondja,mondja :) énekel, mondókázik.
2013. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gagyarászik? Szórakoztatja magát hangadással?

Megért egyszerű kérdéseket, utasításokat akkor is, ha nem látja az arcod, illetve nem lehet a szituációból kikövetkeztetni, mit mondtál éppen? Tehát ne sétára készülődéskor kérdezd meg, hogy "hol van a cipő?", hanem valami közömbös helyzetben.

Ha feltűnően nem érti még a legegyszerűbb tárgyak illetve a családtagok nevét, és nem gagyog, indokolt lenne hallásmérést végeztetni. Már a nagyothallás is hátráltatja a beszédfejlődést, és azt a hétköznapi helyzetekben nem könnyű felismerni. A mélyebb frekvenciájú hangokat esetleg jól hallja a gyerek, tehát oda fog fordulni, ha szólítod, de a nagyothallás miatt mégsem nem hallja jól a sz, t, f, h stb. hangokat, nem tudja megkülönböztetni az ú-ó, ű-ő párokat, és így tovább.

2013. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom a héten lesz két éves, és NEM beszél, csak néhány szót mond. Van Anya, cica, ide, jajjjjj, hangutánzó szavak tömkelege, de ennyi. Én egyenlőre nem aggódom, csak naggggyon várom már, hogy beszéljen. :D
2013. okt. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
tényleg ne izgulj, nagyon ráér még a beszéddel :) én magán bölcsődében dolgozom és általában 20 hónaposan kerülnek hozzánk a gyerekek... nagyon ritka ha akkor már beszélnek! 1-2 kivételes esetem volt még csak több év alatt... tapasztalatból javasolnám az anyukáknak a rengeteg dalt és mondókát a beszéd és könyvnézegetés mellett... ne értsetek félre! nem az a cél hogy rögtön mondókát mondjon vagy énekeljen a pici, viszont a dallam, a ritmus sokkal jobban érdekli és leköti őket... sokkal jobban odafigyelnek rá és rettenetesen élvezik!!! youtubon-on rengeteg kis mutogatós verseket találtok (onnét szoktam én is ötleteket meríteni, ha már megunják az épp aktuálisat :) ) de egyszerűen lehet azt is csinálni pl: egy mesekönyvben ott egy csiga... miközben mutatod neki a csigát elénekeled neki a csiga biga gyere ki -t minden anyukának sok sikert és örömet ezekhez a játékos beszéd fejlesztésekhez ! :)
2013. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
bocsi hogy csak most válaszolok, nagyon szépen köszönöm a leirtakat mindenkinek, nem vagyok akkor elkeseredve és továbbra is dumcsizok akkor vele :)
2013. okt. 31. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!