Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, akinek 15 hósan nem...

Van, akinek 15 hósan nem indult el a gyereke?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor. Tudom 18 hós korig elég, valahol 2 évet is hallottam, de ilyenkor legtöbben már mennek.
2013. nov. 6. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:

a lányom 13 hónaposan, a fiam 17 hónaposan indult el, de nála volt is gond a lábával, 2 hetes korától hordtuk Dévény tornára

nagyon fárasztó volt már mindenhová hordozni, a babakocsit nem tűrte, a hordozót nem tűrte, mert mindent látni akart, mindig forgolódott, így csak kézben tudtuk cipelni

2013. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos elmúlt amikor elindult.
2013. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 15 hónapos kora körül vagy kicsivel azután indult el. mindent egy kicsit később csinált és úgy, hogy amikor elkezdte, akkor viszont nagyon gyorsan behozta magát. Vannak ilyen gyerekek.

Most 3,5 éves, ovis, a mozgása legalább olyan jó, vagy jobb is, mint a kortársaié.


Ha vannak benned kételyek, akkor gyermekszakrendelőkben van gyermek gyógytornász, a háziorvos is tud beutalót adni- nekünk nagy megnyugvás volt, hogy megnézte.

2013. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a lányom és nem akar még egyedül menni. Kapaszkodva, kézenfogva, széket maga előtt tolva megy ügyesen. Ma kérdeztem épp a védőnőt, hogy mivel lehetne csalogatni, azt mondták, hagyjam. 18-19 hónapos korig normális, ha nem megy. Te ismered a gyereket, ha bármi kérdés felmerül benned, keress orvost, gyógytornászt, valakit, aki megnézi. Én azért nem rohangálok, mert mindent csinál ügyesen, csak később kezdett mindent, pl mint a tesója.
2013. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A mienk 16 hónaposan indult el. Már mi is idegesek voltunk, pedig másfél éves korig tényleg teljesen normális, el is vittük gyógytornászhoz (csak egy alkalommal voltunk), de megállapította, hogy nincs semmi baja. Ha eddig minden OK volt a mozgásfejlődésében, akkor nyugi, majd csak elindul, ha akar.
2013. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A mi 15 hónapos lányunk sem jár még.
2013. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 hónaposan indult el, de nagyon régóta kapaszkodva lépegettt bútorok mentén. Nem volt vele semmi gond, csak ő mindig mindent az utolsó pillanatban csinált.
2013. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13 hónaposan állt fel egyedül és 18 hónapos elmúlott a lányom amikor elindult. Mai napig nem egy ugri-bugri gyerek. Megfontolja minden mozdulatát, megnézi hova mászik fel.
2013. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Jártunk Dévényesnél, mert kislányom nem fordult meg időben, ill. kisfiam meg nagyon későn kezdett mászni, rajta gyógypedagógus segített.

1-2 hete állnak fel maguktól, kislányom egyre hosszabb időre.

2013. nov. 7. 07:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hónaposan állt fel és szinte rögtön lépegetett is a bútorok mellett, de csak 18 és fél hónaposan indult el.
2013. nov. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!