Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyereke nagyon későn indult el? Másfél éves kor után?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 06:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

igen, vittem is fejlesztésre. Most viszont két évesen már nem tudom babakocsiba ültetni, mert rohan.

Nem kellett nagy fejlesztés, csak heti 2 torna. Viszont nagyon hamar elkezdett beszélni, rengeteg szót ismer és megérteti magát szóban. Egyik terület elmaradt, másik fejlődött...

2012. júl. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
21 hónapos lányom még nem jár.Fél éves korában elvittem Dévény tornára, ott derült ki, hogy a végtagjaiban lazábbak az izmok.Minden mozgást picit később csinált.Kúszni 8, mászni 11 hónaposan kezdett.Egy héttel az egy éves szülinapja után állt fel először kapaszkodva, és 13 hónapos kora óta lépeget kapaszkodva.Ülni támasztás nélkül 14 hónapos kora óta ül.Jártunk korai fejlesztésre, vízire és szárazföldire, babaúszásra, csoportos TSMT tornára, és május óta hetente Dévény.Kétszer voltunk Szegeden fejlődésneurológusnál, aki nem talált nála eltérést.Itthon is fejlesztgetem napi szinten.Felmászik mindenhová, és le is jön.Egyébként okos, értelmes, és örökmozgó kislány.Nagyon eleven.Olyan 20 hónapos volt, amikor négykézlábból először felállt kapaszkodás nélkül.Azóta is próbálkozik, de nem egyenesedik fel teljesen.Egyszer megmutatta, hogy tudja, de azóta semmi.a gyógytornász azt mondta, hogy sem szervi okot nem talál, se idegrendszeri eltérést, egyre inkább úgy érzi, ennek lelki oka van.Elmentünk kineziológushoz, aki szerint én gátolom le akaratomon kívül az aggódásommal, félelmeimmel, mert így benne is lesz félelem.Ő az én aurámban él, vigyázzak, mit gondolok, hogy érzek stb.ez rendben van, de akkor is az anyukája vagyok, hogy ne aggódnék? Már a barátaimmal se nagyon tartom a kapcsolatot, teljesen befordultam, a férjemmel összekapunk minden apróságon, mert ő is feszült.Fogalmam sincs, mit tehetnék még..Tanácsok, ötletek?
2012. júl. 10. 07:02
 3/16 anonim ***** válasza:

szia, nekem egy ismerősöm kislánya volt hasonlóképp.

A leírásod alapján valóban inkább Neked+férjednek van szükségetek segítségre, és ezt nem bántásból írom...

ha ennyi helyre elvittétek, és mindenhol pozitív a válasz, akkor hidd le! Próbáld meg...

Én nem értek ehhez, de talán megpróbálhatnád prászor elvinni közösségbe, pl. heti 1-2x játszóházba, játszótérre, ahol sok vele egykorú gyerek van, és utánozhatja Őket...lehet ha nincs a közeledben, akkor el is felejtkezik a "bajáról"...

merre laktok?

2012. júl. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Remélem, a kineziológus vagy minek nevezi magát az a varázsló (aki nyilván vagyonokért végzi áldásos kuruzsló tevékenységét) nagy szakértőnek érzi magát attól, hogy lelkifurdalást csinál neked, mikor amúgy is elég a bajod. Abból, amit leírtál, világos, hogy mindent megteszel a gyerekedért, én biztos vagyok benne, hogy nem Te vagy az oka. A kineziológus tudhatná, amit a nem kineziológusok is tudnak, hogy az érzéseinkért nem vagyunk felelősek, nem tehetünk róluk. Egy anyának azt mondani, hogy ne aggódjon, olyan, mintha azt mondanád, ne lélegezzen. Van annak az embernek gyereke? Fogadjunk, férfi. Nem tudom, mi a kislányod baja, vagy van-e baja egyáltalán, de ha van, az nem a te hibád. Sokkal többet megteszel érte, mint egy átlag szülő.


Esetleg nem gondoltál egy kis lazításra? Nagymamának lepasszolni a gyereket és elmenni barátnőzni? Vagy nyaralni, ha van lehetőségetek a férjeddel?


Tudom, nem ez a volt a kérdés, de úgy érzem, eléggé készen vagy. Az ember (bár nem mindenki) amúgy is hajjlamos saját magában keresni a hibát, erre meg jön ezzel a hülye aura szöveggel. Card le!!

2012. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Játszótérre naponta kétszer megyünk, jókat hintázik.A csoportos tornát is szereti, mert sok kisgyerekkel tornázik együtt, ez baba-mama program, jó kis mondókázós, éneklős.Szeretjük mindketten.A kineziológust a gyógytornász ajánlotta, mert volt olyan a kezelt gyerekei között, akiknél egy alkalom megoldotta a problémát.Nem pont őt mondta, hanem egy pesti pasit.Mi egy nőnél voltunk, konkrét kezelés volt, engem "kezelt", nemcsak a pozitív gondolkodásról dumált.Október 1-től bölcsis lesz, felvették, biztos jót fog neki tenni a közösség.Mindent megteszek, ezt tudom, de sajnos a gond attól még megvan..
2012. júl. 10. 09:21
 6/16 anonim ***** válasza:
szerintem nincs gond, ha ennyi helyre viszitek. Az lenne a legjobb, ha elhinnéd, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik. Nálunk a nagy későn beszélt, a kicsi későn járt, de nem aggódtam, elfogadtam, hogy ilyenek, a szakember szerint mindent az utolsó pillanatban csinálnak, de ez nem kóros. Fogadd el a gyereket olyannak, amilyen.
2012. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Igen, igazad van, próbálunk türelemmel lenni, majd csinálja, ha megérett rá.
2012. júl. 10. 11:40
 8/16 A kérdező kommentje:
Ma voltunk tornán, és a gyógytornász azt mondta, hogy nem nagyon lát rajta javulást.2 hónapja járunk újra Dévényre, heti egyszer, és nem tetszett ma neki, hogy állításnál hanyatt dőlt, és nem olyanok a reflexei.Nem is értem, egy hete még bizonygatta, hogy biztos csak lelki oka van.Szóval az egyensúllyal van gond, most Szegedre akar küldeni minket MR vizsgálatra.Bőgtem egész nap, majdnem összeestem út közben hazafelé.Mit mutat ki az MR?Mit akarhat kizárni? ( valami kisagyi cisztát emlegetett, hogy reméli, nem az van, csak ki akar zárni dolgokat ) Most már tényleg kész vagyok!De én azt gondolom ( persze, elvisszük mindenképp), hogy az ilyen idegrendszeri eltérést már a 20 hetes UH kimutatta volna)
2012. júl. 16. 15:04
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne sokkold magad fölöslegesen. Nem tudom, mikorra kaptok MR időpontot, de gondolom, jó sokára. Addig is kérdezhetsz orvos válaszol rovatban webbetegen vagy ilyesmi, hátha megnyugtat. Egyszer lelki ok, másszor egyensúlyzavar, össze-vissza találgat, de stresszeld szét magad! Vagy esetleg érdeklődj háziorvosnál, hogy egy koponya-ulrahangot nem tudna-e addig is intézni, hogy ne kapjál idegösszeomlást.
2012. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Koponya UH volt már februárban, nem találtak semmi eltérést.Tegnap elmentem a gyerekdokihoz, nem küldött el egyből, gondolom azért, mert nem teljesen veszélytelen az MR vizsgálat, ráadásul altatásban végzik a kicsiknél.Azt mondta, majd ő konzultál a neurológussal, akinél már jártunk, hogy szerinte ez még belefér -e a normálisba, és azután szól.A lányom előtt nem mutatom, hogy aggódok, de attól szegény még érezheti:(( Tudsz ilyen netes oldalt konkrétan, ahol lehet kérdezni?
2012. júl. 17. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!