Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Unalmas játék lenne kisiskolás...

Unalmas játék lenne kisiskolásoknak?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógiát tanulok, az egyik kurzusom teljesítésének feltétele egy saját készítésű fejlesztőjáték.

Nagyon szeretem az angol nyelvet, és úgy gondolom, a kicsiknek sem árt minél hamarabb elkezdeni ismerkedni a szavakkal. Amire gondoltam: egyfajta memóriajáték, egyszerű szavakhoz (pl. apple, cat, milk) kellene megkeresni a szép, színes rajzokat.


Nem túl egyszerű ez? Nem kellene valami csavar? Egyrészt, hogy izgalmasabb legyen, másrészt pedig azért, mert tanárnő nagyon odavan az ilyen újrahasznosított dolgokért, a kártyákat meg ugye legföljebb tejes dobozból vágnám ki...


Bocsánat, hogy rossz kategóriába tettem a kérdést, csak gondoltam, a szülők látják legjobban, mi köti le a gyerkőcöt. :)


2013. nov. 7. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia,


mi egy kétnyelvű család vagyunk, a férjem angolul beszél.

A kisfiunkkal már a kezdetektől megismertettük a magyar mellett az angol nyelvet is és én is olvasok neki angolul is mesét pl. (pedig biztos, hogy nem oxfordi a kiejtésem, de nem ez számít szerintem).

Jó ötlet ez a kártyás, de ezt a szintet egy 3 éves szereti kb.

Tényleg legyen benne csavar. Pl. a kisiskolások már ismerik a betűket.

Legyenek külön kezdőbetűk és ahhoz lehessen a képet párosítani (pl. C- cat, caterpillar, crocodile stb.) és a képhez a teljes leírást. Így három tagú puzzle-t véghatsz szét.


Remélem, érthetően írtam le: tehát veszel egy hosszabb kartont, három részre osztod:

C-krokodil képe- crocodile

- és ha nem simán, hanem puzzleszerűen hullámosan és egyedien vágod szét, akkor nemcsak memóriajáték, olvasási gyakorlat lehet belőle, hanem még finommotorikus mozgást is gyakoroltathatsz vele, mert a puzzle-t össze kell rakni és a csavar még az lehet benne, hogy több C betűs állat van, tehát az adott C betűhöz csak adott kép illik a puzzleminta miatt.


Esetleg még a tárgyak mellett lehet irányokat, ellentéteket (kicsi-nagy pl. egér és elefánt képpel), színeket, alapformákat beletenni, akkor még komplexebb.


Illetve egy kisiskolás már pl. ragyogóan játszik LÜK vagy Logico nagyobb füzeteivel is. Ha a bambinot vagy a primot előveszed és hasonló lapocskákat gyártasz, az is jó móka pl. állatkerti állatost ajánlom a logico primoból- és az állatok neve mehet angolul.


Ha már kicsit nagyobbak (nem írtál életkort és azért nem mindegy!), 9-10 évesek, akkor még a hasonló hangzású szavakkal (homophones) is tudsz operálni akár magyarul, akár angolul (pl. Selly sells seeshells vagy comb mit jelent angolul és magyarul vagy az eleven stb.)


Ha mindehhez a képeknél törekszel arra, hogy most divatos mesék hősei vagy figurái legyenek a képek (pl. Thomas, Dora stb.)- akkor még nagyobb sikert aratsz.


Ha bizonyos részeit a játéknak etikett cimkére nyomtatod és lehet odaragasztani valamire, mint egy matricát vagy jutalmul matricákat kaphatnak, akkor az még vonzóbb a gyerekeknek.


Jó az alapötlet, de még dolgozz rajta, mert a sima memóriajáték max egy kisovist köt le.


Szép napot: egy 3 éves kisfiú anyukája


ui: ha elkészül a játék, nagyon kíváncsi lennék rá

2013. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...előző vagyok: újrahasznosításhoz- a kártyákat, főleg a puzzle-t nagyon jól lehet kartondobozokból előállítani vagy iratelválasztó kartonokból is.
2013. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tyű, mennyi ötlet! :) Elkezdtem kutakodni, és sikerült rábukkannom egy nagy szatyor műanyag kupakra, még régebben gyűjtöttem, és lám, azt hiszem, végre használni is fogom! :)


Köszönöm a tippeket, az már biztos, hogy memóriajáték lesz, de elképzelhető, hogy inkább akkor óvodásoknak készítem, és esetleg a kész memóriakupakok tárhelye is lehet formabedobó (vannak itthon szép dobozaim is). Most hirtelen 40 percnyi utánajárás után annyi lehetőség tárul elém, hogy nem is tudom, melyiket válasszam. :)

2013. nov. 7. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem angolba gondolkodnék,hanem egyszerü fejlesztő játékban ,magyarul .
2013. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így, hogy kupak az alapanyag, már nem biztos, hogy angol lesz. Legföljebb úgy, hogy a játék első része a lediktált angol szavak lerajzolása, majd ráragasztása a kupakokra. :D


Nem akarom túlbonyolítani a dolgot, mert emellett még 60 beadandóm van, de azért az egyszerű rajzok kupakra ragasztgatása nem nagy kunszt... :/

2013. nov. 7. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!