Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esőben mikkel szórakoztatjátok...

Esőben mikkel szórakoztatjátok a kicsiket, otthon?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom és ötleteket gyűjtök. :)


Ilyen időben mi kirakózunk, legozunk, könyveket nézegetünk, zsírkrétával rajzolunk, igazi krétával is a táblájára, elővesszük a régi játékait, bábozok Neki, végső esetben megnézünk pár mondókát, fotóalbumot, vagy családi rövid videókat (imádja magát, vagy más családtagot visszanézni. .D )

Esetleg levisszük a kutyát, ha már nem zuhog, átmegyünk mamához, ha jön Apa, közösen is játszunk...

Persze szeretném, hogy egyedül is lefoglalja magát, de ha épp nincs dolgom, úgyis bevon valahogy mindenbe,....

Ti hogy csináljátok és mennyire van el egyedül is a kicsi?



#kreatív #esős időben #játék a kicsivel
2013. nov. 5. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

17 hosan mar temperat, ceruzat, filctollat is jol lehet hasznalni. Lehet gyurmazni, egyutt fozni, sutni. A fiam akkoriban pez cukrot kekszet es kolesgolyot fozott mellettem a konyhaban es imadta szaggatni a pogit, mezeskalacsot, stb. Igy haladsz is es el is foglalod. A tavalyi telet mi arra hasznaltuk, hogy karacsonyi ajandekokat keszitettunk sogyurmabol, kepeslapokat csinaltunk festegetve, keszitettunk karacsonyfadiszeket is. Mult heten levellenyomatokat csinaltunk, az is kivitelezheto mar 17 hosan.

Amiket pedig irtal, az mind nagyon jo, szines, valtozatos, erdekes. Probaljatok gyakran gyerektarsasagban lenni: menjetek at korabeli gyerekekhez, jojjenek hozzatok es persze a jatszohaz, zenebolcsi, gyerektorna, akarmi.

2013. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezek is vannak, összejárunk és megyünk ide oda, sokszor. :)


Valahogy azt érzem, az említett programokhoz még picit kicsi.

Nagyon értelmes, figyelmes, kommunikatív a lányom, de a főzés, sütés addig köti le amíg maszatolhat.

Túl sok utána a munka az örömhöz képest. Annyira koszos lesz és minden maszatos, hogy nekem még nem éri meg ez külön programnak, CSAK azért, hogy lefoglaljam Őt. Persze ha kell, főzünk, sütünk, de ez nem minden napos. :))

2013. nov. 5. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Total igazad van, minden lisztes lesz a kornyeken es lehet ruhat cserelni, eppen ezert nalunk sem mindennapos, de szerintem megeri, mert nem csak lefoglalja a kicsit, de eros kezugyesseg fejleszto a teszta gyurasa, szaggatasa. Nagyon jo a finom motorikus mozhasokra, a kicsi szamara borzaszto erdekes es megtanulja azt is hogyan kell segiteni a hazimunkaban. Persze ilyenkor meg csak neked okoz vele plusz munkat, de kezdetnek ez is jo. Es olyan boldogok amikor a sajat keszitesu sutijuket eheti. :-) 2 eves kor korul mar abban is hatekonyan tud segiteni, hogy pl csirkemell csikok, vagy mas kisebb dolog panirozasanal a lisztezest o csinalja. Meg akkor is minden tiszta liszt lesz, de szeretik csinalni es boldogok ha alkothatnak barmi is legyen az. :-)
2013. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csúszdázunk a garázsban. :)

Nemrégiben behoztuk a kerti játékokat a garázsba, ahol télen tárolni szoktuk őket. Esős időben tehát irány a garázs. :)

Amúgy meg olvasgatunk, rajzolunk, táncolunk, kirakósokkal játszunk stb. Ő elég jól elvan egyedül is (21 hónapos), de egész nap a szobában ülni azért nem lenne jó, így tegnap is például, mivel egész nap szakadt az eső, kirándultunk egyet a garázsba.

2013. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kb úgy, mint napsütésben, akkor sem mindig kint vagyunk.

Tény, hogy macerás, meg maszatol, de így fejlődik, én is hagyom kibontakozni a konyhában, pld földön ülve szoktam zöldséget hámozni, összevágni, és ő nézi, adogatja, stb...

vagy ragasztunk egy füzetbe reklámújságból kivágott ételeket, ruhákat, stb... házi ragasztóval:

2evőkanál cukor

1dkg keményítő

1 csipet nátrium-benzonát (vagy szalicil)

3dl víz

A három dl vízben folyamatos kevergetés mellett felforraljuk a cukrot és a keményítőt. A végén belerakjuk a tartósítószert. Zárt üvegben tároljuk.

2013. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!