Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves gyereknek mobiltelefon,...

7 éves gyereknek mobiltelefon, tablet. Stb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményekre.

A 7 éves fiam mobiltelefont kért születésnapjára, mondván a legtöbb oszálytársának van.

Kicsit lemeredtem.Múltkor az 1 évvl fiatalabb volt csoporttársa mesélte, hogy szülinapjára tabletet kapott és kérdezte az én fiam mit fog kapni.Teljesen lemeredt a roller szó hallatán.

Értem én, hogy felgyorsult világ meg stb, de könyörgöm, mi szüksége van ezekre egy 7 éves gyereknek, akik még (tisztelet a kivételnek) olyan kis szeleburdik?A fiam naponta elhagyja hol a ceruzáját, hol a pulcsiját, kapkod, rohan mindenhova, igazi eleven gyerek akinek nem árt ha a játékai strapabíróak:)

Sose voltam konzervatív vagy maradi, fiatal is vagyok, maholnap leszek 30 mégis el vagyok ezen hűlve.

Megfordult bennem, h ok, kap vmi olcsót és meglátom mennyire tud rá vigyázni aztán esetleg kaphat jobbat.Erre közli a férjem, h "láttad már milyen mobilokkal rohangálnak az osztálytársai?Ha olcsó vackot veszel kinézik érte".

Szóval döbbenet számomra.Az iskola gyalog is kb 5 percre van, nem érzem elég meggyőző érvnek, hogy "jó ha el tudod érni a gyereket".Hát basszus....én vagyok ennyire lemaradva vagy akad még aki így gondolja ezt mint én?A kérdés valóban csak a kíváncsiság szüleménye, érdekel nektek kedves anyukák, apukák mi a véleményetek erről.



2013. nov. 11. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Teljes egyet ertek veled!
2013. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is felesleges egy ilyen kis gyereknek. Ha akarok valamit a gyerekemtől, felhívom az iskolát, ők meg szólnak neki. Eddig ez a módszer bevált. Sajnos sok banda az ilyen kicsik kirablására van specializálódva, nem akarom kitenni a gyerekem egy ekkora sokknak.
2013. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Nagycsoportos fiam mesélte pénteken, hogy a csoporttársa bevitte a szülinapi ajándékát, egy igazi laptopot. Egyetértek veled, a gyerekeknek erre nincs szükségük! Szülőknek van némi versengéskényszere. Ha játszanának a gyerekkel, ha játékot kapna, ha foglalkoznának vele eleget a gyerek kívánságlistájában sem lenne ilyesmi. Ez a legegyszerűbb megoldás a feltűnési viszketegség kezelésére és a gyerek csöndben tartására, megvenni mindent amivel nyugton lesz.
2013. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na igen, ami még eszembe jutott, h gyakran elcseréli a kisautóit stb vagy csak odaadja az épp legjobb barátjának.

Mert azt mondta tetszik neki O.o

Múltkor kapott az apjától 2 eurot apróban hát azt is odaadta osztálytársának mert "ő még olyat nem látott és nagyon tetszett neki".Szóval nem érzem még érettnek ilyesmikre.

2013. nov. 11. 10:26
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is borzalom ez. Persze, a mai gyerekek úgy nőnek fel, hogy mindez körülöttük van, de számomra érthetetlen, amikor ilyen kisgyerekek okostelefonnal rohangálnak, pedig csak 21 éves vagyok.


Az öcsém 13 éves, most pedzette meg a szüleimnek, hogy majd a születésnapjára szeretne egy okostelefont ("sima" telefonja van, amit rendszeresen otthon hagy, és igazából csak játékra használja tanulási időben, mert azt gyorsan el lehet dugni...:D), de a szüleim még ezt is butaságnak tartják, mivel 5 percnyire lakunk a sulitól, ráadásul egy nagyon pici településen lakunk.

De ez azért mégis indokoltabb mint 7 éves gyerekeknek.


Örülök, hogy nekem még megvolt az, hogy 7-8 évesen az utcán lógtam "a nagyokkal", és nem csörögtek mobilon a szülők, hanem csak kikiabált anyum az udvarról, hogy befelé. Szerintem a technológia ilyen mértékű fejlődése egyre inkább eltávolítja a gyerekeket a való élettől.


Na mindegy, kicsit elkalandoztam, bocsánat.:) Írhatnám, hogy ne vedd meg neki, de sajnos ez a mai kor "követelménye", persze, hogy ő is szeretne, ha a másiknak is van. Sajnos hiába vagyok ellene, valószínűleg én is meg fogom venni neki.

2013. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

Az én fiam kapott telefont,amikor elkezdte a sulit 2 éve,mert az öccsével 4 naponta 1 órát egyedül vannak itthon,amikor apa elmegy éjszakára,én pedig még nem vagyok itthon.

Benne van a mi számunk,a szomszédoké.Ha elindulok felhívom,ha leszállok a metróról felhívom.Egyébként ki van kapcsolva.

Semmi segítségünk nincs,így tudjuk megoldani:(!

Ettől még ő egy gyerek,nem kap óriási ajándékokat,csak van egy telefonja.

Ha nem lenne szükségünk rá,biztos én sem vettem volna neki.

Egyébként múlt héten én is ledöbbentem,amikor a fiam osztálytársának apukáját megkérdeztem,hogy mit kért az ő fia karácsonyra.A kisfiú tv-t kért,az enyém gördeszkát,az ő fia szülinapra wellness hétvégét kért,az enyém azt,hogy menjünk el a játszóházba,és hívjuk meg a barátainkat is:)!

2013. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a 4 éves!!!!! tanítványomnak van tabletje! Kapott ő is, meg a 7 éves testvére is nagymamától, anyuka csillogó szemmel mesélte, hogy mennyire szeretik a gyerekek. Borzasztó!
2013. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Egyetértek veled, ez tényleg röhejes. Ismerek én is olyan gyereket, akinek IPhone-ja volt már óvodában, de (bár mi Bp. egy „jól szituáltnak” tartott környékén lakunk) a mi óvodánkban hál' Istennek senkinek sem volt, és az alsós gyerekem osztályában sincs senkinek.

Persze ez nyilván azért is van, mert igyekeztünk úgy válogatni az intézményeket, hogy ne a „legmenőbb” ovi/suli legyen, hanem inkább olyan „családias”, és úgy tűnik, eddig ez bejött, mert a szülőtársak általában hasonlóan gondolkodnak.


Mondjuk én azt sem értem, mi a frászt csinál egy 8–10 éves gyerek egy mobillal? Az osztálytársaival cseverészik? Nyilván a suliban nem használhatja… vagy igen?

Vagy játszanak rajta?


Nálunk a 13–14 éves unokatesóknak van IPadjük (a saját zsebpénzükből vették, nem a legújabb típus persze), amin lehet játszani, azt látom, hogy azért odavannak a kisebbek. Engedem is, hogy játszon néha rajta, de eszembe nem jut venni neki egyet.


Mondjuk nekem „mázlim” van a gyerekemmel (persze lehet, hogy később másképp lesz), de nem érdekli, hogy másoknak mi van, mi a menő. Volt, hogy már én kérdeztem tőle, akar-e valamilyen (egyébként szerintem borzalmasan bugyuta) játékot, mert minden osztálytársának az volt – de azt mondta, nem, szerinte ennek semmi értelme. Szóval egyelőre nem kell igazodni a fősodorhoz.


Azért az is elgondolkodtató, hogy ha vki vesz a kisgyerekének egy okostelefont vagy laptopot, vajon hogyan védi azt ki, hogy ne azon lógjon a gyerek naphosszat, vagy hogy pl. a neten ne nézzen olyasmit, ami nem neki való…

Bár lehet, hogy ez sokakat nem is zavar, most eszembe jutott, hogy van nálunk is gyerek az osztályban, akit (a szülőkkel közös) osztálykirándulásra vmi játékkütyüvel engedtek el, azt nyomkodta végig az erdő közepén, míg a többiek bunkert építettek. Szerintem ez nagyon szomorú.

2013. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
jééézusom.3 éves a középső fiamegy alig egy évvel idősebbnek tablet???????atyaég.most hozott neki az apja hatalmas kukásautót, a fiam ragyogott a boldogságtól.pedig nem szűkölködünk.
2013. nov. 11. 10:54
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen jól gondolod. Az én lányom is 7 éves (múlt 1 hónappal). Szerencsére ő legot kért, amit meg is kapott, de ha telefont kért volna, biztos nem kapja meg. Szerintem náluk az osztályban sincs sok gyereknek, de nem is lenne értelme. A suliba reggel viszem, délután megyek érte, ha napközben van valami, nyilván nem ő hívna fel, hanem a suliból valaki. Itthon van szímítógép, amivel ha akar, játszhat, hétvégén kb 1 órát szokott játszani. Azt láttam, hogy a nagyobbaknak (9-10 évesek) van, mert mikor valamelyik nap edzésről hoztam el a lányom, találtunk a földön egy okostelefont és akkor épp a harmadikosok edzése kezdődött. Ebből is látszik, hogy még ők is mennyire tudnak rá vigyázni, simán ráléphetett volna bárki.

Én még 3-4 évig biztos nem fogok semmilyen telefont venni a lányomnak, teljesen felesleges szerintem.

2013. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!