Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Neurológiai vizsgálatra van...

Neurológiai vizsgálatra van értelme elvinni a 3,5éves fiamat megkésett beszédfejlődésű (kevés szót mond, izgatott olykor, félénk)?

Figyelt kérdés
Csak vizsgálják a gyerekeket, vagy mondanak értelmeset is,hogy hogyan tudom fejleszteni, mit tegyek a félénkséggel, izgatottsággal? NEm akarom stresszelni még egy vizsgálattal a kisfiamat,ha nincs is értelme,csak azt mondják,hogy le van maradva a korához képest.Mit csinál egy neurológus?

2013. nov. 13. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Küldte oda logopédus?
2013. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez egyáltalán nem szakterülete a neurológusnak.

gyermekpszichiáter foglakozik vele, mármint a felméréssel, probléma meghatározásával, majd ő szakemberhez küld.

enyém 4 éves, megkésett beszédfejlődésű (papírunk van róla, énem én gondolom. ő rengeteg szót használ, nincs ilyan gond nálunk, csak későn, 2,5 évesen szólalt meg, majd 3 éves koráig echolált, utána beszédhiba alakult ki nála ami nem javult mai napig)

2-3 éves koráig beszédbeindítóra jártunk, ezt a koriban egy gyógypedagógus tartotta, tsmt-ztünk, 3-4 éves koráig nem kapott fejlesztés, az óvodát kezdtük, a többi gyerek húzóerejében bíztunk és most kezdjük a logopédiai fejlesztést.

közben fél évente nézte meg őt pszichiáter és pszichológus, évente pedig gyermekpszichológus.

szerintem nektek is erre kéne elindulnotok, neurológus inkább a mozgását vizsgálja meg.

ha gondolod írj privit és talán tudok segíteni kiket tudsz megkeresni

2013. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem neurologus kell hanem füll orr gégész ,és logopédus,ayeres terápia ,alapozo terápia .
2013. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes elvinni, mert igen, lehet "agyilag" van baj, azért nem veszél, s ha a viselkedése is furcsa mint írod, akkor már eléggé gyanús!

Vidd el, nem veszítssz vele, a gyereknek meg nem stresszes, mert csak játszanak vele.

Logopédus a már beszélő gyerekkel tud foglalkozni, s a pszichológus is csak a beurólófia után foglalkozik vele, hi kiderül nincs szervi baja.

Tudom, végig jártam...

2013. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!