Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire átlagos dolog, hogy...

Mennyire átlagos dolog, hogy a 2 éves (27 hónapos lesz) lányomat etetni kell, mert nem hajlandó egyedül?

Figyelt kérdés

Tudna egyedül. Akkor kezdte, amikor Kistesónál is beindult a hozzátáplálás.

A lányom ott tart most, hogy pl. a halrudacskát is tartanom kell neki, vagy múltkor a túró rudit, hogy harapja. A levest még megértem. Néha meg sem próbálja, vagy 1-2 kanál után azt mondja, hogy nem tudja. (Pedig korábban ügyes volt, kis balesetekkel kanalazott, szúrta az ételt a villára.)

Belefér még ez, vagy már teljesen önállóan kellene mindent ennie? Egyszerre 2 gyereket etetek, nem egyszerű.

Nem stresszelem, nem erőszakoskodok vele, csak ismerős gyerekekkel példálózok, hogy hogyan esznek, elejtett megjegyzésként. Remélem, gyorsan túljutunk rajta.

(Ja, és vannak kivételek, mert pl. a csoki, keksz egyedül is bejut a pocakba... :-D )


2013. nov. 15. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, egyértelműen a tesó-helyzet hozta elő. 3 évesen, ha kezdi az ovit, még ott is segítenek neki, de ott pillanatok alatt magukra szedik egyébként a tudományt a többi gyerek hatására. Szóval ne aggódj, jó ahogy csinálod, előbb-utóbb el fogja hagyni ezt a szokást!
2013. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeretné hogy vele is ugyanúgy foglalkozz, mint a kicsivel. Vagy pedig lustaságból csinálja. Az én lányom 4 évesen lusta otthon magától enni, az oviban semmi gond, ott természetesen önállóan eszik. De itthon... 3 kanál után megunja és anya etess te. Mondjuk sosem érdekelte az étel, de ami a fogára való azt persze segítség nélkül eltünteti.
2013. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az én lányomat sem nagyon érdekli az étel... Ma mondjuk végig ülte, amíg megetettem a kiszedett lekváros gombóccal, de máskor látom, hogy menne már elég hamar...

Vigasztal, hogy majd az ovi megoldja a gondot legkésőbb, de olyan ciki, mi van, ha addigra ügyetlen is lesz az önálló evésben...???

Természetesen vele is sokat foglalkozok, sőt, a kicsivel szemben van bűntudatom, hogy rá már nem jut annyi idő, mint a nagyra jutott anno, de hát ő akkor még egyedül volt.

2013. nov. 15. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a kicsinek felbecsülhetetlenül több plusz van az életében azzal, hogy a nagy van. Őt figyeli, tőle tanul, nálunk 1 és 3 évesek, az én lányom éppen hogy evett egyedül az ovi kezdetekor, a levest az ovi előtti héten gyakoroltuk minden nap. :-))Belejött, nem adnak rájuk semmi előkét az oviban, és az első 2 hétben volt kajás a pólója, azóta a maszatos arcát leszámítva tisztán jön ki ebéd után a csoportszobából. :-)

A fiam meg élvezi a nyüzsgést, amit a lányom csap, nézi, figyeli, mosolyog rá, próbálnak egymással játszani (nem mi mondjuk nekik). Szóval biztosan teljesen más ingerek érik a kicsit, mint a nagyot, amikor teljes figyelmeddel rá koncentráltál, de már a tapasztalatod is több a 2. gyereknél. Ő egy picit lazább lesz, ahogy te is az vagy a másodiknál már.

(első voltam)

2013. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is érzem, hogy a kicsinek azt a kiesést, amit vele töltenék, pótolja a nagy. Nem unatkozik, mert ha épp nem egyedül játszik, akkor a lányommal bohóckodnak. 17 hónap a korkülönbség, és bár nekem nem sok időm van, de látom, hogy milyen jó a kis korkülönbség a gyerekek szempontjából, mert már most össze vannak nőve.

Az étkezés miatt akkor nem aggódom, megoldom, szelíden biztatom, valahogyan majd csak lesz. Köszönöm. :-)

2013. nov. 15. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Lányom 3,5 éves. Simán tud egyedül enni, de néha lusta és kisbabát játszik, így nekem kell etetni. Pedig tesó sincs. Simán csak élvezi.

Szerintem semmi gond vele.

2013. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs vele. Nálunk ugyanez a helyzet, annyi különbséggel hogy az én kisfiam már 3 éves múlt. A huginál megkezdtük a hozzátáplálást, és olyannyira rákapott a nagy is, hogy van hogy őt is etetni kell. Szerintem ez természetes! :)
2013. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!