Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire és mibe önálló ovis...

Mennyire és mibe önálló ovis minis gyermeked,3.5 év?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 08:49
 1/9 A kérdező kommentje:

önnálóan wc tik

szoba ágytiszta

önnálóan eszik, iszik

önnálóan zokni bugyi nadrág pulover, sapka sál ksztyü cipő felvétel levétel

önnáló alvás



mi kell kikeltem magambol mert azt mondta az ovonő nem elég önnálló, és visszhuzodo csendes a lányom.

hát persze több napot volt itthon mint az oviba betegségek miatt mire belejöne megint beteg......

2013. nov. 18. 08:53
 2/9 A kérdező kommentje:
fent felsoroltakat mindent tud a lányom
2013. nov. 18. 08:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor miben nem önálló, ha ezeket tudja? Ezeket sokan még nem tudják 4 évesen sem. Egyáltalán nincs elmaradva. Vannak félénkebb és nyíltabb gyerekek.
2013. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nemsokára 3,5 éves- kb. ezeket tudja ő is.

A leírtak alapján nekem inkább az jutott eszembe, hogy az óvónő esetleg a társas kapcsolatokra érti az önállótlanságot?

Ha a kislányod félénkebb típus és eleve sokat betegeskedett, akkor talán nem annyira közvetlen, felszabadult, mint a társai.

Pl. közös játékba nem áll be egyedül, hanem noszogatni kell, esetleg egyedül eljátszik magágban egy sarokban és nem társul vagy nem akar részt venni valamiben, amire hívják a társai vagy az óvónő.


Én mindenképpen rákérdeznék.

A gyerekeink gyakran egészen másképp viselkednek a közösségben, mint otthon. Ha nekem jelezné ezt vissza az óvónő, nagyon kíváncsi lennék, hogy pontosan milyen szituációkra érti, hogy viselkedik akkor a kisfiam, hogy viselkenek a társai és mit tesz az óvónő ilyenkor, hogy segítsen neki.


Szép napot.

2013. nov. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is arra tippelnék, amit a második válaszoló írt, hogy inkább a társas viselkedésre, kreatív foglalkozásokra érthette az óvónő, mert amiket felsoroltál, az teljesen rendben van. Sőt, az én kisfiamat meg is előzi, mert ő még csak 90 %-ban szobatiszta, éjszakára pedig még egyáltalán nem. (Bár ő 3 hónappal fiatalabb.)A többivel, evés, ivás, öltözködés, vetkőzés, rendrakás, alvás, neki sincs már problémája. Nagyjából itt tart a többi ovis társa is, és senkit nem szóltak még meg az óvónők, hogy nem lennének elég önállóak. Mindenképp kérdezz rá, hogyan értették a dolgot.
2013. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 éves 4 hónapos, kiscsoportos a kislányom. Egyedül öltözik-vetkőzik, eszik, wc-zik, szoba-és ágytiszta, bár most beteg és ettől bepisilt alvás közben. Lehet ám, hogy benn nem olyan önálló, mint otthon. Kislányom járt csanába és ott nekem is panaszkodtak, hogy nem önálló, pedig itthon túl önálló volt. Lehet, hogy benn nagyon leköti a többi gyerek és azt figyeli, hogy mit csinálnak a többiek. Mit mondanak az óvónők? Figyeli a többieket, lassan öltözik vagy nem is öltözik?
2013. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fentebb felsoroltakon kivül egyedül kezet mos a lányom ,fogat mos egyedül .
2013. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elözöhöz hozátéve ez is elvárás a kiscsoportban .
2013. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

enyém decemberben lesz 3,5éves, ő is kiscsoportos,

mindent önállóan csinál, ráadásul olyan tipus is, hogy nem is lehet neki segíteni, mindent egyedül akar csinálni.

szoba és ágytiszta már egy ideje, balesetek nélkül,


a társas viselkedésést tekintve ő is a hátul szemlélődő tipus az ovónénik szerint, de azt mondták, hogy egyátalán nem gáz, mert be lehet vonni mindenbe, és pár szokást már felvett és csinál az oviban, és még egyébként is ismerkedik a dolgokkal.

Szeptemberben beszokásnál volt 1hét ovi, 1hét itthon, az őszi szünet előtt volt 1,5hétig oviba. Őszi szünet után 2nap után kiderült, hogy kiújult a sérve, és sürgősen műteni is kellett, így azóta otthon gyógyul. Most nagy volt a kihagyás, de már megy pár nap mulva, kiváncsi leszek, mi lesz vele.

2013. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!