Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyermeked be van oltva...

Ovis gyermeked be van oltva agyhártyagyulladás ellen?

Figyelt kérdés

A lányom nincs, de a kicsit jövőhónapban oltják.

Gondoltam ovi előtt beoltatom a nagyot, de mivel tavasszal kórházba volt,sok szurit kapott most már az ovitól is retteg.Mert nem akar szurit:(


2011. aug. 24. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a 18 hónapos oltás után egy hónappal adattam be a fiamnak.Korából adódóan ő már csak egy adagot kapott a meningitecből.Az oltás rossz élmény mindig.Próbálj kedveskedni neki valamivel.Kapjon valami ajándékot utána.
2011. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze!Szeptemberben kezdi az ovit,és másfél éves korában lett beoltatva.Számunkra ez nem volt kérdés.
2011. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a gyerek akarata dönti el nálunk, hogy kap e szurit vagy sem. Nem kérdés. Kell és kész. De a szurit véletlen se hozd össze neki az ovival. Ne az ovit okolja. Elviszed, megkapja, másnap elfelejti. Utálni fogja ez természetes.

Az én fiam is két hónapot volt kórházban, össze vissza szurkálták, már nem találtak helyet a branülnek a végén. Kínok kínját élte át. Most öt éves és ha viszem vérvételre 3-an fogjuk le. De nem kérdezem tőle akar e vérvételt vagy szurit. Kell és kész. Nehéz tudom, de túl kell tenned magad a dolgon. Az ő érdeke.

2011. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 18 honapos bolcsis de mar be van oltva. Kulfoldon elunk es itt a kotelezo oltasok kozott van.

Az elso adagot 3 honaposan, a masodik adagot 4 honaposan es a harmadik adagot 13 honaposan kapta.

2011. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony be ezt is kötelezővé tehetnék.
2011. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

beoltattam én is a lányomat, elég rosszul viselte az oltást, egy-két pöttye is lett és lázas is volt. de akkor is be kell oltatni sztem, ez a betegség gyakran halálos, vagy maradandó károsodást okoz az agyban, ráadásul sokszor nem ismerik fel az orvosok, ezért nem kap a gyerek időben segítséget.

tesóm annak idején átesett rajta 1,5 évesen, hát nem szeretném megtudni, mit élt át anyám akkor. szerecsére nem lett maradandó baja (bár szerintem kissé hibbant :))

2011. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!