Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki már túl van ovis beszokáso...

Aki már túl van ovis beszokáson. Meddig sírt gyermeked? Hogy viselte az ovikezdést? Változott otthon is a viselkedése?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi már túl vagyunk, lányom szeptember elején kezdte.

Elsö 1 hét nehezebb volt. Menni akart, de azt akarta maradjak én is ott. 2 napot ott maradtam, majd elengedett, és köv héten hétfön megint erösen kapaszkodott belém. Akkor megint ott maradtam egy kicsit, és mikor elkezdett játszani búcsuztam el töle.

ìgy 1,5 hét után már semmi sírás nélkül maradt ott.

Az óvonö eröltette volna egy kicsit, a gyors elválást, de én ragaszkodtam hozzá, ha félelemböl sír akkor maradok. Ès jól tettem, mert így nem sír már és örömmel megy.


Viselkedésben biztosan jobb lett, hogy nyitottabb lett, elkezdett puzzelezni. Már beszélget idegenekkel is és nem rögtön megijed.

Most megint dackorszakot él, amin már túlsetünk, de ezt a tesónak tudom be, mert a kicsi 15 hónapos és keményen dackroszakozik, a nagy pedig pont ugyan azt csinálja amit a kicsi. Elöször azt hittem az ovitól van, de most már biztos vagyok, hogy ha a kicsi dacol, sír, és földön fetreng akkor a nagy is elkezdi.

2013. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

enyém nem sírt :) nagyon szeret oviba járni. januárban kezdte, akkor volt 2 hét beszoktatás. majd nyáron költöztünk így szeptemberben új oviba került, de hamar megszerette. itt nem volt ugye beszoktatás, annyi "engedményt" kapott, hogy első héten el szerettem volna hozni ebéd után, de szerdán már nem volt hajlandó hazajönni :)

mondjuk mi eleve nagyon vártuk, hogy elkezdhesse mert novemberben visszamentem dolgozni, így 2 hónapig szegénykémet össze vissza passzolgattuk a családban, az oviban meg ugye fix rend van, sokkal jobb neki, tudja, hogy mikor mi jön, míg a család kicsit megzavarta, bár élvezte, de azért érezhető volt, hogy sok volt neki. tehát mi eleve örömmel mentünk, talán ez segített, hogy soha semmi nem volt :)

2013. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!