Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Decemberben lesz 3 éves a...

Decemberben lesz 3 éves a kisfiam, de még nem szobatiszta. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Több mindennel próbáltam jutalmazni, amik nem érték el a várt hatást. Nem erőltetem, de gyakran kérdezgetem, hogy kell -e pisilni, kakilni. Ha kaki van, gyakran elbújik az ágy vagy asztal alá és üvölt, ha tisztába akarom tenni, Letagadja, ha kaki van. Néha összepisili a házat, közben nevet, amikor nincs rajta ruci. Van egy kistesó is, talán ő is visszaveszi a bilizésre szokásban. Oviba menne (szoktunk előtte elsétálni), de ez sem kellő motiváció neki. Ritkán produkál valamit a bilibe nagy erőlködések árán. Gondolom, mert előtte már mindent kipisilt. Eddig csak egyszer kakilt a bilibe, azt is 1 éve..
2013. nov. 18. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős amit írtál! Az én kisfiam szeptemberben töltötte a 3at, én meg nagy reményekkel álltam neki a nyárnak, hogy na majd most. Hát csak azt hittem. Mivel elég nagy termet, már megfelelő méretű pelenkát se nagyon kaptunk rá. Nekünk úgy sikerült a dolog, hogy csak alsógatya volt rajta, a pelust elfelejtettük. Igaz naponta többször öltöztettem át, vagy súroltam a padlót ha kipotyogott. Naponta többször ültettem a wcre, és bohóckodtam neki hogy jöjjön a produktum. 2 hét volt nagyon nehéz. Azóta viszont (augusztus közepe) semmi gond. Ne csüggedj, kitartást!
2013. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerinted váltsak kisgatyára Az a probléma, hogy nagyon szeret heccelődni velem, és ilyenkor szándékosan piszkítja a házat, ágyat, hogy kitoljon velem. Ott az egy éves is, nehéz lenne folyton őt lesni.
2013. nov. 18. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Mégis mit vársz? A gyereked masszívan féltékeny, és figyelmet akar. Jóhogy nem motiválja az óvoda. Mitől motiválná hogy még kevesebb időt tölthet veled. A te figyelmedért harcol. Ha ez úgy megy hogy végigfossa a házat akkor úgy. Én pihentetném a témát. Teljesen. Tudom hogy nehéz, de nem foglalkoznék vele mikor pisil kakil, rábíznám, és főleg nem ültetném a bilire, és kérdezgetném hogy kell-e neki. Várjatok így 2-3 hónapot minimum. Ha lecsengett a dolog, lehet magától megoldódik a probléma. Lehet esetleg mesélni, vagy a youtube-on halgassátok meg a bilidalt, stb. De nem most. Most teljes csend a témáról.
2013. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért pont most? Többször tartottam már szüneteket! A kicsi is lassan 1,5 éves. Menni akar oviba, hiszti is van miatta. De nem érdekli a szobatisztaság, ennyi!
2013. nov. 18. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert hiába mondod te hogy nem erölteted, mégis azt csinálod. Az hogy gyakran kérdezgeted, bilire ülteted, mikor ő nem akar, az eröltetés. Az én lányom 3,5 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra. Addig nem érdekelte. Úgyis otthon vagy, akkor mire a nagy sietség?
2013. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy leveszed a pelust és túléled azt az 1-2 hetet amíg mindenhova odapisil és takarítasz, vagy megvárod míg ő akarja, de nem tudom, nekem azért furcsa ez a nézet, nem gondolom normálisnak, hogy 3,5-4 éves gyerek pelusban van, csak mert lelkisérült lesz ha nem kakálhat pelenkába :O
2013. nov. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Szerintem igen, csak alsógatyát adj rá. Nem lesz egyszerű, nekem is itt volt a kicsi igaz ő csak 6hónapos volt, de nem volt más választási lehetőségem! Mint mondtam, kitartást!!!!
2013. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem megint erőt veszek magamon és jöhet a kisgatya.
2013. nov. 18. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!