Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el szólni a...

Mikor kezdett el szólni a gyermeked, hogy kaka/pisi van a pelusban? Mennyi idő múlva kezdtétek el a bilizést, és mikor lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
33 hónaposan közölte, hogy kakálnia kell és ment a WC-hez. Onnantól nem kellett nappalra pelus. 2 hét után nem adtam délutáni alváshoz sem, mert száraz volt. 35 hósan már éjjelre sem kellett pelus. nagyon kevés baleset volt az elején. Az is csak azért mert eljátszotta és későn szólt.
2013. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ült rá a bilire, egyből a WC-vel kezdte persze szűkítővel.
2013. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kisfiú
2013. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az első 3 vagyok még mindég. Az lemaradt, hogy ellőtte sosem jelezte vagy szólt, hogy teli a pelus.
2013. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15 hónapos, mindig szól, ha kakil. Igazából még korainak tatom a biliztetést, szóval nem tudom h elkezdjük-e
2013. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

enyém jóval a szobatisztaság után szólt :)

nem beszélt és aggódtunk, hogy gond lehet. a gyógypedagógusunk azt tanácsolta, hogy vegyük le a pelust, mert ha sikerül akkor kizárhatunk pár dolgot és marad a megkésett beszédfejlődés, így 2 év 3 hónapos korában, a télen levettük a pelust. 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett, de nem szólt, csak ment és elintézte magának, még a bilit is kiöntötte egyedül ha nem voltam elég szemfüles :)

közben elkezdett beszélni is, de még mindig nem szólt, csak intézte vagy ha nem otthon voltunk akkor feszengett, onnan tudtuk.

jó 4 hónap múlva jött rá, hogy akár mondhatja is, hogy pisilnie kell, kb. akkor mikor a kakihoz is elhagytuk a pelust mert azzal mindig megvárta az esti pelust :S

2013. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves kora környékén. Valahogy mégsem jött össze a bilizés, olyan szinten nem, hogy szobatiszta 3 évesen lett, a nappali után pár hónappal éjszakára is, de a nagydolog a mai napig csak pelusba sikerül, pedig már 3,5 éves, ovis nagyfiú. Kicsit el is vagyok keseredve, nem tudom, hogyan lesz ennek valaha is vége.
2013. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20 hónaposan levettem róla a pelus, ekkor még nem beszélt és nem is szólt, csak ment és intézte a dolgát, ahogy már előttem is írták (2. naptól ment a pisi 90%-a a bilibe, és a kaki onnantól csak oda)... Utána kb. 1 hónappal jelzett, hogy psps (pisi) és nyomást "imitált", ha kakálnia kellett.

Szobatiszta lett 20 hónaposan nappalra, 23 hónaposan éjjelre is.

2013. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!