Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még gyerek az enyémen...

Van még gyerek az enyémen kívűl akinek rettentő sokáig tart elaludni? (2,5 éves)

Figyelt kérdés
Már nagyon kivagyok, nem tudom mit csináljak. Az hagyján, hogy a kicsi is harcol amikor aludni kell, de ő még csak fél éves. Ellenben a nagynak azért már illő lenne gyorsabban elaludnia. Nagy nehezen 1 alatt eljutottunk a ringatásos altatástól odáig, hogy már csak bent vagyok vele a szobában. Egyedül fekszik az ágyban, én meg ott állok vagy ülök valahol. Kb milliószor rá kell szólni, hogy csukja be a szemét és aludjon végre. A végére már nagyon türelmetlen vagyok. A nappali elalvás viszonylag gyors, max 15 perc. Este viszont... átlag 40-50 perc. 9kor viszem fel aludni, 10re bedőlhetek én is az ágyba...
2013. nov. 19. 13:33
 1/6 gabszem ***** válasza:
kislányom 21 hós , neki kb 30 perc kell , de ugyanígy történik mint nálatok, annyi hogy ő este 9körül már elalszik. Ülök mellette és többször rá kell szólni hogy aludjon, mert mindig elkezd játszani, meg rugkapálni a lábával. Szerintem ezzel nem tudsz mit csinálni, én örülök hogy már ide eljutottunk, mert korábban őt is ringatni kellett, és vagy fél évbe tellett mire eljutottunk ide hogy magától lefekszik én meg melléülök míg elalszik. Kitartás!
2013. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van,csak éppen már több mint egy éve tart ez a hosszú altatás.

A nagy 3,5 éves lesz, a kicsi 1,5. A kicsivel ilyen téren nincs gond, viszonylag hamar elalszik, csak ő meg sokat ébred még mindig éjjel.

A nagy igényli az odabújást, ha ott vagyok dumál, énekel, a lábát lóbálja. Ha olvasok, akkor reggelig olvashatnék, ha mondokázok mondókázik velem. HA tök sötétben vagyunk és nem szólok sokáig hozzá, -talán még ez a legsikeresebb megoldás -akkor meg én alszom el. Van, hogy 1,5 óra az altatás. Magamra így egyáltalán nincs időm, mert a kicsi korán kelő, a nagy meg későn fekvő, s nincs olyan pillanat szinte a napban, hogy én úgy vagyok ébren, hogy mindkettő alszik.

Próbáltam, hogy nagyon sokat vagyunk lent, hogy rövidítem a nappali alvást, de egyáltalán nem válik be semmi. Mostanában ráadásul, közvetlenül elalvás előtt találja ki, hogy éhes, kakilni, pisilni kell stb. Ez különösen akkor jó, mikor a kicsi épp félálomban van, ezáltal ő is felébred. Szóval bíztatót írni nem tudok, de tudd, nem vagy egyedül.

2013. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 éves koráig cicin aludt el, de az is legalább fél óra volt. Azóta befekszek mellé az ágyba, először mesélek neki vagy énekelek valamit, aztán csendben várok, amíg elalszik és kijöhetek. Ez legkevesebb 45 perc.


Egy hete telt be a pohár és kijöttem még mielőtt elaludt volna. És láss csodát, nem jött utánam, nem is sírt, hanem még picit beszélgetett az állatkáihoz, aztán elaludt. De akkor sem rögtön jöttem ki, olyan 15-20 perc után.

2013. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves fiam min. 1 óra alatt alszik el, de előfordult már, hogy még tovább tartott. És ahogy nő, egyre rosszabb... Pedig már délután általában nem is alszik, vagy csak néha. Reggel 7 körül kel. Este örülök, ha 10 előtt elalszik! Ő például egyértelműen megmondja, hogy nem szeret aludni, és nem is akar. Én bezzeg szeretnék...
2013. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy legtöbbször én is elaludnék már. Kiosonni nem tudok, mert nyikorog a padló és minden lépést hallani. Pedig igazából az lenne a megoldás szerintem. Mondjuk egyszer már nekem is volt olyan, hogy 40 perc után kijöttem. Lekapcsoltam mindenhol a villant és visszaszóltam neki, hogy tessék aludni. Hallottam, hogy visszafekszik az ágyba. Aztán befeküdtem a saját ágyamba és kb 2 perc alatt elaludtam. Nem tudom ő még meddig volt ébren :D

Kaptam már olyan tanácsot is, hogy hagyjam amíg elalszik tv nézés közben. Egy nyaralás alkalmával kipróbáltuk... megint én dőltem ki előbb :D

2013. nov. 19. 18:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam már arra is, hogy nem altatom délután, de nekem szükségem van arra az 1 óra nyugira amíg mindkettő alszik :P Na meg sz oviban is lesz alvás...
2013. nov. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!