Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az oviban nem tud elaludni...

Ha az oviban nem tud elaludni a gyerek, mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szépen megpróbálják rávenni, hogy legalább feküdjön nyugodtan, amíg a többiek alszanak.
2011. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány éves gyerekről van szó. Kiscsoportban-középsőben nálunk simogatták is, ha kellett, nagycsoportban, mikor már egyértelműen látszik, hogy nem fog elaludni adnak neki könyvet pl., azt nézegetheti. De van olyan óvoda (sajnos nem a miénk), ahol a nem alvókat hagyják rajzolni vagy egyebet csinálni csendben.
2011. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno csendben kellett feküdnöm, a mai napig emlékszem, hogy utáltam! Háromévesen már tudtam és szerettem olvasni, de nem engedték, mert "a lapozás felébreszti a többieket".

De óvodafüggő is a dolog.

2011. szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert olyat is hallottam, hogy akkor hazaküldik a gyereket, mármint szólnak a szülőnek, hogy jöjjön érte. Ezt mi nem tudnánk megoldani.


Sajnos az sem jó, ha csak a plafont kell bámulnia két órán át.. remélem, beszokik majd rendesen, és nem lesz ezzel gond.

2011. szept. 5. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szinte sosem aludtam az oviban és csendben kellett lenni, arra emlékszem, hogy feküdtem is többször és nézelődtem, amíg a többiek aludtak. A 70-es években voltam ovis. Egy alkalomra emlékszem, hogy mégis elaludtam és kaptam ajándékot "érte".
2011. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon nem alszik, és azért aggódsz, akkor nincs miért. én is úgy voltam, hogy ha az én fiamat el tudják altatni, nem is tudom mit csinálok. Erre rögtön az első ottalvós napon el is aludt szépen.
2011. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem az aggodalmat, egy másik kérdésnél valaki azt írta, hogy szerinte jogos, ha hazaküldik a nem alvó gyereket, mert „sérti a többi gyerek jogait”, ha zavarja őket a pihenésben.

Szvsz ez egy baromság, ilyen nincs, hogy hazaküldhetik, az óvónők feladata, hogy megoldják a helyzetet, kizártnak tartom, hogy a legtöbb csoportban ne legyen pár olyan gyerkőc, aki nem tud aludni.

Nem szabadna hagyni, hogy a szülőket rettegésben tartsák az óvónők ilyenekkel. Értem én, hogy nekik az a kényelmes, ha mindenki alszik, és addig nem kell velük foglalkozni, de ha erre van valamilyen szabályzat, akkor megeszem a kalapom. :)

2011. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtattatok. Még csak két éves, de most döntöttük el, hogy nem visszük bölcsibe, épp hogy csak kihúzzuk a harmadik évet így megtakarított pénzből, csak azon gondolkozom, nehogy egy év múlva feküdjünk meg valamin, mert akkor már tuti mennem kell dolgozni, hogy megéljünk. Pillanatnyilag cicin alszik el, csak velem. Most kezdem majd szoktatni anyukámhoz is (párom nem vállalja be az altatást). Szóval addig még sok víz lefolyik, de azért így megnyugtatóbb belevágni ebbe a harmadik évbe itthon.
2011. szept. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!