Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a 3 évesetekkel,...

Mit tennétek a 3 évesetekkel, ha véresre karmolná a testvére arcát? Mi lenne a bünti?

Figyelt kérdés
Már többször le lett szidva hasonlóért, de most nagyon ronda lett a végeredmény, kis híjján a szemét karmolta ki a tesónak.
2013. nov. 22. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egészséges határokon belül kell maradni a büntetéssel, akármennyire is fáj látni a szülőnek,hogy az gyerekei tépik egymást.

Sógornőmnél, amikor a nagy 4 éves leköpte a kicsi két évest (mert elvette a vizipisztolyát), akkor 5 percre ki kellett szállnia nyáron a kerti medencéből.

Testi fenyítés nem vezet sehová, inkább a megvonás van nálunk is (nem kap nasit, nem nézhet TV-t).

És el kell magyarázni neki (igen, ezredszer is), hogy nem kell szeretnie a tesóját, játszani sem kell vele, de bántani tilos!

2013. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nyugodtan kaphat egy pofont. Én is kaptam kiskoromban, ha valami rosszat csináltam. Attól még nem lesz lelki beteg a gyerek. Ez a fajta nevelési módszer, hogy a gyerekhez mindig kedvesnek kell lenni, meglehet nézni a mai fiatalokat, hogy hova vezetett. Nem tisztelnek semmit és senkit.
2013. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! Természetesen nem is testi fenyítésre gondoltam. Reggel szobafogságban volt egy kis időre, amíg kiordította magát, utána bocsánatot kellet kérni.

Az ezerszer elmagyarázom dolog állandó... :( Ezért is vagyok elkeseredve, hogy mikor lesz már ennek a dolognak vége. :( Máskor a tesó haját tépi, de úgy, hogy a kezében maradnak a hajszálak. :((

Most azt találtam ki, hogy nem lehetnek ma együtt, külön szobában kell játszani, de ezt meg irtó nehéz megtartanom, mert hát hogyan levegőzzünk, együnk, stb, és még itt van a kistestvérük is, aki még baba.


Írhatnátok még tapasztalatokat, bevált dolgokat.

2013. nov. 22. 10:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy gyerekem van, szóval nem biztos h tudom a tutit, de én azt tenném hogy odahívnám, megmutatnám neki a sebeket és elmagyaráznám h ez fáj, sír a tesó stb... Hátha megérti.
2013. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
29%
A véleményem, hogy a gyerek bután születik. A létfenntartó ösztöne működik, de ellenben nem képes racionális döntéseket hozni, mindent meg kell tanulnia. A szülők dolga, hogy megtanítsák mit szabad tennie és mit nem. Az emberben mint ahogy az állatokban is benne van a harc, a kegyetlenség, de sosem saját rokonságában. Ha egy 3 éves ilyet tesz akkor azt valahonnani neki látni kellett. Erőszakoskodás a családban vagy a tv-ben, tök mindegy. Egyértelműen az őt nevelők a hibásak, mert látnia kelett, hogy ez helyénvaló és megengedhető.
2013. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló, érti ő jól, három éves! Tudja, hogy fáj a másiknak!


4-es válaszoló, igazad van abban, hogy a szülő a hibás, és hibásnak is tartom magamat! De ha tudsz, légyszi válaszolj is a kérdésre, mert az lenne az igazi segítség: te mit tennél? Erőszakot nálunk nem látott, ez egy normális család, mesét viszont már tényleg néztek a tévében úgy, hogy én nem voltam jelen. :( Bár igyekszem megválogatni, hogy mit nézhetnek, még a hat éven aluliaknak ajánlottak közül sem nézhetnek meg mindent.


Amúgy az állatvilágban is simán bántják egymást a vérrokonok, hisz az apaállat is számtalanszor felfalja a kicsinyét.

2013. nov. 22. 10:52
 7/12 anonim válasza:
4-es válaszoló vagyok. Az előbbi kritikát amit leírtam egyben válasznak is szántam, de megpróbálom kifejteni. Nem hiszem, hogy meg kell büntetni egy gyereket ezért. Annak sem vagyok a híve, hogy a kisbabákkal gügyögni kell. Szerintem el kell neki magyarázni, hogy ez elfogadhatatlan, fordított esetben neki is fájna...stb. Ha tényleg elmagyarázza nekik az ember a dolgokat, megértik és felfogják, hogy milyen kárt okoznak ezzel. Ha kap kettő istenes pofont akkor annyit érünk el vele, hogy tudja ha ilyet tesz, akkor kikap. De ha ebben a tudatban nő fel a gyerek, akkor gondok lehetnek. Egy idő után tudni fogja, hogy már nem verik meg a szülők és eszébe jut, hogy hoppá, lehet rosszalkodni, nincs pofon. Biztos vagyok benne, hogy komolyan elbeszélgetve a gyerekkel tudtára lehet hozni a dolgokat. A tv-s dologra visszatérve pedig elhiszem, hogy nem egyszerű kiszűrni a műsorokat, sőt maga a gyereknevelés nem egyszerű, sőt az élet egyik legnagyobb kihívása, hogy olyan utódot neveljünk kire büszkék lehetünk és megállja a helyét ebben a torz világban. De amíg a szülő mindent megtesz ezért a célért, türelmesen tanítgatja a gyerekét a jóra, addig nem lehetnek nagy gondok. De csak egy 22 éves fiú vagyok szóval tapasztalatom nincs benne :)
2013. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a karmolás okát kell először megtalálnod, nincs elhanyagolva érzelmileg?
2013. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De igen, 8-as, attól tartok, hogy kevesebb idő jut rá, ergo jobban el van hanyagolva. :( 2 hónapos a kistestvérük, leginkább egyedül vagyok velük, így hát háromfelé oszlik a figyelmem. Mindig arra törekszem, hogy egyformán időt töltsek velük, és a nagyokat is ugyanúgy szeretgessem, dögönyözzem, sokat nevessünk, stb.


4-es köszi neked is, de az a helyzet, hogy az elmagyarázás nálunk már nem elég. Rendszeresen kommunikálok velük, hogy úgy mondjam állandóan, tudják jól, hogy mit szabad és mit nem.

2013. nov. 22. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a szép szó,magyarázat nem használ akor ,következö fokozatt hogy elveszed vagy eltiltod a kedvenc dolgátol pl nem nézhet tv ,nem kapja meg amit szeretne ,stb bünti sarok,vagy szoba minimum 5 percre .utána bocsánatkérés ,simi a tesonak.
2013. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!