Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek a gyereketeket ezért...

Vinnétek a gyereketeket ezért pszihológushoz vagy nevelési tanácsadóba?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves és nem akar beszokni az oviba.Több mint 3 hónapja jár(előtte bölcsis volt)és még mindig megy az üvöltés reggel és napközben is szokott sírni.Nem igazán akar barátkozni sem az oviban.Itthon unokatesóval nagyon jól elvannak(azért vannak harcok,de nem súlyosak)Ha elmegyünk olyan helyre ahol vannak gyerekek,ott is barátkozik.De ha nem vagyunk ott én vagy az apja,akkor nem találja a helyét és megy a nyafi.
2013. nov. 22. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyás/apás. Én ezért nem vinném. A reggeli harc az oviban nem kirívó eset, sok gyereknél előfordul. Szégyenlős, nem? Majd elmúlik, hidd el, találni fog kis barátokat.:)
2013. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 éves és 1,5 hónapja kezdte az ovit. Egy évvel ezelőtt nem állt szóba más gyerekekkel, inkább futva elmenekült előlük, de a hozzájuk tartozó felnőttekkel elbeszélgetett gond nélkül. Nagyot változott, már keresi a gyerekek társaságát. Az ovi kezdés nálunk is úgy ment, hogy még két hete is azt kérdezte, ugye nem megyek haza, hanem itt maradok, amíg játszik. Mert megszokta, hogy ott vagyunk a közelében. Szerintem ehhez még nem kell nevelési tanácsadó. Majd változik. Óvónők mint mondanak?
2013. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy pszichológus, de egy otthoni szerepjátékból számodra is sok minden kiderülhet, hogy esetleg miért nem akar, lehet valami nem jó ott neki, csak ezt még nem tudja megfogalmazni.

Otthon a babákkal, plüss állatokkal játszatok ovist, hogy telik egy nap az oviban, játék, ebéd, altatás stb. legyen olyan játék, hogy ő az ovónéni majd ő az ovis. Figyeld miket mond, hogy viselkedik.

2013. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy akkora baj lenne?

A fiam tavaly kezdte az ovit, legnagyobb meglepetésemre miden reggel nagy örömmel ment be, aztán eltelt egy hónap és minden reggel szó szerint lehámozta rólam az óvónő, mert üvöltött, kapaszkodott belém.

Időnként elmentem az ovifele akkor amikor az udvaron voltak és mindig azt láttam hogy egyedül ücsörög, sétálgat.Sajnos nem nagyon tudtam mit csinálni, így telt el a tavalyi év.Idén már minden reggel örömmel megy.

2013. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!