Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egymás nemi szervének vizsgála...

Egymás nemi szervének vizsgálata 4-5 évesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 éves, nálunk volt ovodástársa 4 éves. Fenn a galérián vannak, arra megyek fel hogy kislányom bugyija lenn, akisfiú meg nem láttam mit csinált, gondolom megnézte.Nem csináltam "jelenetet" csak szóltam nekik hogy most már lenn játszanak, le is jöttek és mintha mi se történt volna. Gondolom ez valamennyire természetes. De mégis fura nekem.

Mit mondjak a lányomnak? Mondjak neki valamit? Csak kéne. Vagy mit tegyek?


2013. nov. 22. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, ne tegyél semmit.:) Mindenki mutogatta magát/mutogatták neki a dolgot kiskorában.:)
2013. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ezt szinte mindne gyerek csinálja, könnyen lehet te is megnézted ennyi idösen csak nem emlékszel rá. Ennek semmiylen szexuális jellege nem volt. csak kiváncsiság.. nekem ilyen van neked olyan. Annyit mondhatsz mximum hogy ne mutogassa másoknak mert nem illik.
2013. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De én is emlékszem ilyenekre, csak most anyaként más :).

Köszi a válaszokat :).

2013. nov. 22. 17:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lányom, meg fiam is van. A lányom 5, a fiam 2,5 és a lányom szokta nézegetni az öccse kukiját. Együtt is fürdenek még, amíg nem zavarja őket. :)
2013. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mantamanta válasza:
100%
Tök normális dolog, egészséges gyerekek! Ha másokat zavaróan csinálják, akkor meg lehet beszélni velük.
2013. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
NE szólj rá miatta. Olyan fejlődési szakaszba lépett a gyereked, amikor megkezdődik a nemi különbségek felfedezése. Fontos, hogy ne érezze ezt rossz dolognak, bűnnek. Ha rászólsz, hogy ne mutogassa kortársak között, azzal automatikusan azt éred el, hogy rossz dolognak fogja felfogni a lányod. Feltételezem, hogy nem mutogatja úton-útfélen mindenkinek:).
2013. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :). Megkérdeztem a lányom hogy megmutatta? Azt mondta hogy a kisfiú még meg is szagolta. Hú!

Mondtam neki hogy azt pisilésre használjuk nem mutogatásra.Azt mondta a lányom hogy igazad van anya. Ennyiben maradtunk. Remélem ezzel nem ártok a "nemi" fejlődésének.

2013. nov. 22. 17:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj ezek a gyerekek,csùcsok :D ne aggòdj,természetes :)
2013. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
SEmmit. Mi is csináltuk, és semmi bajunk nem lett tőle. :)
2013. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez hozzátartozik az egészséges fejlődéshez!
2013. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!