Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 4 eves de meg mindig...

Kisfiam 4 eves de meg mindig nem szobatiszta estere, mit tegyek?

Figyelt kérdés

regota nem adok ra pelust ejszakara,fel is szoktam kelteni pisilni,nem iszik lefekves elott semmit,mindig pisilunk alvas elott,de megis mindig bepisil reggelre,mit tegyek hogy ez ne tortenjen meg?van olyan akinek ilyen idos gyermeke nem volt szobatiszta estere?mit csinalok rosszul segitsetek?

koszonom


2013. nov. 23. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Adj rá pelust, és fogadd el, hogy neki még nem megy. Vagy ilyen.

[link]

2013. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha visszaadnád rá a pelust? Mert ez így senkinek se jó. Az én fiam most lesz 4 éves, de kb 1 hónapja nem kell pelus éjszakára. Először megbeszéltük, hogy már nem kell, onnan egy hét szenvedés kezdődött, mert nem aludt nyugodtan, éjszakánként 10x kelt, bepisilt, rémálom volt. Visszakapta, utána már max hetente 1x volt benne pisi, utána mertük elhagyni. Valahogy rendeződtek benne is a dolgok, azóta alszik és be se pisil (vagy nagyon ritkán). Adj neki még időt.
2013. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

enyém is 4 éves és többnyire nem szobatiszta éjjelre.

azért a többnyire, mert van mikor 2 hónapig nincs baleset aztán újra visszaesik, 1 éve csináljuk.

én adok rá pelust ezekben az időszakokban. persze nem engedi, így akkor mikor már alszik.

nem tudom miért van, hátha valaki ír valamit...

2013. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is: ne parázz rá, mert az ilyen dolgok annál nehezebben oldódnak meg. Ne foglalkozz azzal sem, ha mások azt nyomatják, az ő gyerekük már kétéves kora óta szoba- és ágytiszta! :)

Tapasztalatból beszélek, bár én sajnos nagyon rágörcsöltem annó erre a témára. Hátha megnyugtat: az én fiam kb. 6 évesen lett ágytiszta, és teljesen normális, értelmes gyerek, és azóta egyszer sem pisilt be éjjel.

Négyéves kora körül én is már igen aggódtam, hogy mi lehet vele a „baj”, de szerencsére jó fej gyerekorvosunk van, aki azt mondta, egyrészt 5 éves kor a „lélektani határ”, afelett lehet gyanakodni, hogy valami gondja van a gyereknek, de megnyugtatott, hogy általában afelett sincs szó fizikai elváltozásról, inkább lelki okok szoktak dominálni a bepisilésben. Na nem mintha ettől anyaként totál megnyugodtam volna („remek” gondoltaim támadtam, pl.: a lelki okok hátterénben is biztos én fogok állni, mert béna vagyok, stb.), de ezért megnyugtatott abban, hogy minden gyerek máskor érik meg ezekre a dolgokra.

A lényeg, 5 éves koráig pelenkában aludt, és azt gondoltuk, majd akkor vesszük le róla, ha mondjuk 3 éjjel száraz marad… Na, ilyen nem volt.

De már nem volt normál pelenka sem, amiből ki ne pisilt volna (egyébként is nagyobb a gyerek az átlagnál), meg aztán mégis szerettem volna, ha már szobatiszta lesz, így elkezdtük éjjel felkeltegetni, és kivittük pisilni. Előtte mindig azt gondoltam, hogy ez a módszer szülő- és gyerekkínzás, de végső elkeseredésemben már nem érdekeltek az elveim (a gyereknevelés úgyis jobbára arról szól, hogy az ember valamit eltervez – majd a gyerek miatt minden másképp lesz :)).

Két hétig minden éjjel felkeltettük éjfél előtt, és kikísértük a vécére… aztán jött az újabb para, hogy „ez most már érettségiig így lesz, nem tudunk mi sem aludni, őt is zavarjuk benne, jaj, istenem, micsoda hülye ötlet volt ez”.

…és ekkor a gyermek fogta magát, és egyedül kisétált éjjel pisilni. Másnap is, és harmadnap is… aztán már nem – de nem is pisilt be többet.


Bocs, hogy hosszúra sikerült a sztori, a lényeg, hogy bár mindenhonnan a sikersztorik folynak, nem minden gyerek lesz „hétzenés” kétévesen.

2013. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én olvastam valahol hogy az éjszakai pisilés visszatartására egy bizonyos hormonnak kell termelődni és valakinél 3 valakinél 4-5 évesen jön el!


Ne aggódj,add vissza rá nyugodtan a pelust!

2013. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!utolso előtti jo fej vagy de komolyan,megnyugodtam valahol,koszonom!
2013. nov. 27. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!