Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A vérszegénység kimutatható...

A vérszegénység kimutatható vérvétel nélkül?

Figyelt kérdés
2 éves gyermekem elég sápadt (amúgy is nagyon fehér bőrű) és mostanában kevesebbet eszik. Múltkor vettem neki Robokid vastartalmú készítményt és amíg szedte, evett rendesen, aztán elfogyott és azóta megint csak keveset. Viszont annyira nincs vénája szegénynek, hogy egyszer már vettek tőle vért, de szenvedett a nővér is vele, meg csóri gyerek is, mire sikerült. így ha nem muszáj, nem tenném ki ennek.

2013. nov. 29. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
ráutaló jelek vannak, de vérvétellel lehet diagnosztizálni, annak megfelelő mennyiségű vasra van szüksége és az eredménytől függ a szedés ideje is
2013. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
VÉrvétel kell sajnos hozzá. EGy doki sem fog vérvétel nélkül foglalkozni a problémával vagy vastablettát felírni.
2013. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbált sokat itatni vérvétel előtt (már előző naptól). Ha kellőképpen hidratált a szervezet, könnyebb vénát találni.

Muszáj a vérvétel, nem csak vashiányos vérszegénység van.

2013. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sejtettem, hogy muszáj lesz megszúratni. :-( Ez van.

Amúgy semmi más vérszegénységre utaló jel nincs rajta a sápadtságon és az étvágytalanságon kívül. Sőt! Túl sok energiája van, egyáltalán nem fáradékony, a talpa és a keze sem fehér, hanem sötét rózsaszín, agyilag is minden ok, sőt nagyon is fogékony mindenre, szóval nem tudom... De azért, hogy én is megnyugodjak, valószínű, hogy elviszem vérvételre.

2013. nov. 29. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Megszúratni...14 éves vagyok,kb.55-ször vettek tőlem vért.És már ilyen korban is.Máskor fél év alatt 44-szer...
2013. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!