Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez sima hiszti,...

Szerintetek ez sima hiszti, dac vagy azon túl megy?

Figyelt kérdés

Lassan két éves lesz a fiam, és komolyan már most félek a státuszvizsgálattól. Múltkor a bölcsikezdés miatt a dokinál voltunk (egészséges papír miatt, szóval semmi extra nem volt) és szó szerint sírógörcsöt kapott, zokogott, nem lehetett lemérni se a súlyát, se a magasságát.

1,5 évesen volt utoljára dokinál, akkor még semmi ilyen gond nem volt, hisz összvissz oda kell lépni egy fal mellé a magasság miatt. A súlymérést akkor is nehezbben vette, de legalább le lehett mérni.

Nemrég pedig cipőt mentünk venni és ott ugyanezt előadta, hogy nem hajlandó felpróbálni egy cipőt, szó szerint taknya-nyála összefolyt, anniyra kikészült a bőgéstől és vergődött.

Mitől lehet ez? Nagyon elkeserítő.


2013. nov. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Dackorszak. Akaratát próbálja érvényesíteni. Csak rajtad múlik, hogy ez meddig tart és meddig megy el. Én semmiképp nem hagynám és nem is hagyom, hogy így viselkedjen. Olyankor kiküldöm a levegőre, majd ha megnyugodott akkor vissza bejöhet.
2013. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
semmi nem fog történni, ha megkéred a védőnőt, hogy menjel fel hozzátok elvégezni a vizsgálatot - ismerek olyan, akinek a gyerekei még sosem voltak orvosnál, mindig az orvos megy hozzájuk - veszel a védőnőnek egy merci csokit és boldog ünnepeket kívánsz, ezzel el is van intézve
2013. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális. Bevallom, én alig bírom palástolni, a mosolyomat, mikor valami apróság miatt kikel magából, és üvölt, mint a fába szorult féreg, taknya-nyála ömlik. Én alapból nagyon türelmes ember vagyok, ilyennel nem lehet kihozni a sodromból. Sőt, úgy gondolom, hogy ez a kisgyerek fejlődésének egy állomása, tehát örülök neki, hogy ide is eljutottunk. Majd túl leszünk rajta. Fontos, hogy ezen ne keseregj. Úgy tűnik te is erősebb egyéniségű gyereket kaptál az élettől. A mai világban nem baj ez.

A 9 éves fiam is hisztis volt, pl. soha sehonnan nem akart hazajönni, ahol jól érezte magát. Vendégségből mindig úgy jöttünk haza, hogy egyik hónom alatt a gyerek, másik hónom alatt a ruhái, táska, aztán néhány házzal odébb, mikor megnyugodott, és rájött, hogy felesleges a további műsor, felöltöztettem. Kiemelkedően kreatív, állandóan bütyköl, tervez valamit, olyan dolgokat tud elkészíteni, amit én képtelen lennék képes. Persze sokszor nem sikerül elsőre, akkor még előjön a hiszti, bömböl egy sort, elvonul a szobájába, majd miután megnyugodott, előjön és pik-pakk sikerül befejezni a dolgot.

2013. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dackorszak. Nekem most a középső lányom van benne, nála az itthonról való elindulás csapja ki a biztosítékot. Minden alkalommal cirkuszol, de ma még magát is sikerült felülmúlnia. Úgy üvöltött, mint akit ölnek. A szomszéd néni meg is jelent egy kis almával (gondolom, hogy megnézze, hogy mit csinálok a gyerekkel, hogy így üvölt). Még szerencse, hogy nyitva volt az ajtó, és látta, hogy fölötte állok, és várom, hogy abbahagyja a visítást.

Mivel a nagyobbik lányommal már túl vagyunk a dackorszakon edzettebbnek mondhatom magam, de még így is meg tud lepni. Kitartást kívánok neked, bár szinte hihetetlen, de ez normális viselkedés, és kinövik.

2013. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugi teljesen normális a gyereked, csak Te éld túl :)

El fog múlni, az orvosnál, védőnőnél, egy darabig fél, dacol, tiltakozik, aztán 1x csak rájön, hogy semmi rossz nem történik ott, és akkor elmúlik

2013. nov. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!