Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet helyesen kezelni...

Hogyan lehet helyesen kezelni az ilyen helyzeteket? Kezdek tanácstalan lenni.

Figyelt kérdés
2,5 éves a kisfiam. Alapjában véve jó, szófogadó gyerek, hisztik vannak, de ennyi szerintem belefér. Az amivel nem tudok mit kezdeni és nagyon felbosszant, mikor valamit mondok, hogy ne csinálja, vagy fejezze be akkor visítva mondja, hogy "neeeeem". Írok egy példát... ma ebédnél, elkezd rendesen enni, aztán pár falat után, hogy Ő nem eszik, hozzáteszem, hogy akkor kapcsoltam ki a mesét, mert arra figyelt és nem az evésre, és azért nem akart tovább enni, hátha akkor lesz mese, persze mondtam, hogy majd csak este, mert ebéd után alvás. Erre elkezdte megint ezt a visítást, hogy neeeem, megfogtam (nem durván, de nem is a legfinomabban) és betettem a szobájába büntibe, hogy ha befejezte a hisztit akkor kijöhet. Befejezte, kijött és mint a kis angyal evett tovább. Ehhez miért kell ez a veszekedés meg, hogy kiabáljak Vele? Tegnap az után kezdte el, hogy nem akart arra menni amerre én szerettem volna, akkor is már ott hagytam a motorját, hogy én nem cipelem Őt is és a motort is és majd elviszi aki nem hisztizik, ez bevált és utána is bocsánatot kért, rendesen viselkedett. Hogy lehetne ezt úgy kezelni, hogy ne a veszekedés legyen, illetve erről leszoktatni? A másik kérdés, hogy mikor mérgében megüt, akkor mit lehetne csinálni, hogy ezt ne tegye? Ha visszaütök (nyilván nem úgy, hogy fájjon Neki, akkor meg azt mutatom, hogy nekem lehet, Neki meg nem)

2013. nov. 23. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem akarok egy példánál leragadni, de a mai ebédnél maximálisan Te voltál a hibás. Miért kell ebéd közben mesét nézni? Aztán persze hogy hiszti van, ha mégis kikapcsolod közben.
2013. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha úgy kezdjük, hogy nincs mese, akkor is ez lett volna pár falat után, ha szólok, hogy egyen rendesen, hogy csak azért se.
2013. nov. 23. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyerek és próbálgatja a határokat. Meg kell tanulnia ki a főnoök. Legyél határozott, de nem kell durvának is lenni.
2013. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ok, hogy legyek határozott, de mi az ami tényleg használhat? Konkrét példákat tudnátok írni, hogy hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?
2013. nov. 23. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy,csak 3 évessel...szólok neki 1x,2x,3x,...15x és még mindig nem csinálja amit kérek, már kiabálok,na akkor egyből tudja és csinálja is.Aztán mindig megkérdezem tőle,hogy miért kell,hogy felemeljem a hangom?Egyszerűen nem értem miért várja ezt meg...

A verekedéssel kapcsolatban...hát mindenkinek megvannak a módszerei, valami büntetést találj ki(üljön a szobájába szintén vagy nem tudom),de legyél benne nagyon következetes és határozott.Mikor megüt, mondd neki szigorúan,hogy most le kell ülnöd az ágyadra(vagy akár hova ami a "bünti hely"),mert ilyet nem lehet csinálni,nem lehet anyát megütni!És üljön ott legalább 2percig,utána kérjen bocsánatot.


Amúgy meg off:de első nem értem miért lenne az anyuka hibája, annyira nem tragédia szerintem ha mese megy étkezés közben...

2013. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En sem ertem, miert kell ez a Neeeeem (az en ugyanennyi idos lanyom egyenesen: Neeeem neeeem neeeeeeeeeem). Mi pedig ugy mint csinalunk, ahogy te is, hogy mar pedig De. Es akkor 2 perc utan csend van. Regen utott, akkor elkaptuk a karjat, mondtuk neki, hogy nem, ez faj, au. Es kerjen bocsanatot. Ha nem kert, akkor ment buntibe, amig bocsanatot nem kert (persze emlekeztettuk, miert kell bocsanatot kerni). Nalunk ez bejott, mar nem ut. A "nem" korszakat pedig remeljuk, hamarosan kinovi. Addig is csak hatarozottan :D
2013. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A bünti addig van amíg úgy nem jön ki a szobájából, hogy azt mondja, hogy befejezte, van hogy kijön kérdezem, hogy befejezte-e, azt mondja, hogy nem, akkor mehet vissza. Próbáltam, hogy pár percig ott kell maradnia a szobájában, a büntiszőnyegen, na akkor volt fél órás iszonyat hiszti, hogy Ő nem ül ott. Ezt azóta nem is próbáltam, ha azt mondja, hogy befejezte és tényleg befejezte akkor kijöhet. nem tudom ez jó-e vagy nem
2013. nov. 23. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!