Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos kisfiam csak abban...

18 hónapos kisfiam csak abban leli örömét, hogy mindent szétszed szétpakol a házban. Tudom, természetes egy bizonyos fokig de nálunk már Gáz a helyzet. Tapasztalat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindent nem lehet elpakolni, felpakolni, mert odatol pl egy széket vagy a porszívót vagy egy játékos dobozt, feláll és leszedi. Minden fiókot kihúz és nem érek oda, már a 100-as zsepit szétszórta. A villanytűzhely gombjait egy pillanat alatt elcsavarja, csak elmegy a tűzhely előtt és már mind ég. Amúgy egy jó gyerek csak ez a szétpakolási kényszere a sírba rak. Mit tegyek? Csak azt ne írjátok, hogy beszéljem meg vele, mert egy 18 hós baba pont lesz@ rja mit beszélgetek...
2013. okt. 17. 08:14
 1/4 Babeli Zurzavar ***** válasza:
segiteni pillanatnyilag magamon se tudok, de villanytuzhely ugyben en is kivancsi vagyok a megoldasokra.
2013. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használd ki ezt az aktivitását valahogy. Nálam is másfél éves a kisebbik, ismerem a szitut.


A konyhában van egy fiók, ami tele van törhetetlen és nem veszélyes konyhai cuccokkal (műanyag tálak, reszelő, sziták, őzgerincforma, stb), egy másikban meg lábosok vannak, nem zománcosak, hanem sima fém, azokból akkor pakolhat amikor akar. A többi fiók tabu, ezt akár hiszti árán sem engedem neki kihúzni, azok az én fiókjaim és punktum. Megérti, elfogadja. A tűzhely-kapcsolgatás nálunk is sláger, de abban is szigorú vagyok, mert az tűzveszélyes. Aztán van egy dobozka, tele hajgumikkal, hajcsatokkal, azt is kipakolhatja, sokáig eljátszik vele, felhúzza a gumikat a kezére-lábára.

Amit szétrámolt, azt ha már látod hogy lankad a figyelme, akkor gyorsan és játékosan visszapakoltathatod, ezeknek a kicsiknek az is jó szórakozás. És megelőzendő a spontán kezdeményezéseit, keress te magad izgalmas, új kipakolni-valókat neki. Pl fakanalakat, boros dugókat, evőeszközöket, vadgesztenyét, akármit egy dobozba teszed, meg adsz neki egy másikat, hogy pakolja őket át abba.


Szóval szerintem érdemes és hasznos nekik adni olyan dolgokat, amikkel az éppen számukra csábító tevékenységet végezhetik (esetünkben a rámolás), de némileg irányítva tehetik azt. Amikhez meg nem akarod hogy nyúljon, azt szigorúan és következetesen érdemes tiltani. Igazából nálam az vált be, hogy csak azt tilos ami VALÓBAN veszélyes, törékeny, vagy óriási kupit csinálna.

2013. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zárd le azokat a fiókokat amiket nem akarod hogy kipakoljon babazárral! 1-2-t hagyj meg, oda olyan tárgyakat rakj be amiket pakolhat.

Tűzhelyre is lehet kapni zárat.

[link]

Egyébként meg majd leszokik róla. Nem lehet hogy unatkozik?

2013. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen időszak, nekem is a hajam hullott tőle...:-DD

De az az igazság, hogy muszáj hagyni neki is valami pakolnivalót..szóval sajnos igenis ami olyan, azt fel kell tenni magasra, amit meg lehet, azt lenthagyni, és had húzogasson, szedegessen, főzzön...olyan 2éves kora körül ez abbamarad, ha hagyod, hogy kielégítse a kiváncsiságát..

egyetértek a második válaszolóval abszolúte...


Én pl. adtam neki tálat, fakanalat, száraztésztát egy nagy marékkal, és azzal azt csinált amit akart, minden nap más formájút, vagy odaadtam a körömlakkokat, kinyitni nem tudta, de szépen elgörgette őket, meg egymásra próbálta rakosgatni...a konyhában alulra tettem az össze műanyagot, és fa cuccokat, a műanyag üdítős üvegeket, direkt bepakoltam az alsó szekrénye, és azt hagytam, hogy pakolja, ki-be, ki-be...


A szobában(sapik, szottyadtabb mackónacik, könyvek, karifadíszek, stb.), fürdőszobában(szivacsok, portörlőrongy, fogkefe, körömkefe..) ugyanez volt, az alsó szekrényekbe fiókokba teleraktam olyanokkal, amit kivehet..és én spec hagytam, hogy pakoljon, így jól megvoltuk egymás mellett...


Volt, hogy míg főztem, a konyhából az összes flakont bevitte a szobába levő szekrénybe, onnan meg a sapkákat ki a konyhaiba, és észre se vettem, majd csak mikor este pakoltam el, akkor látom, hogy tökéletesen megcserélte a 2 szekrény tartalmát...

Ez így tök jó volt, én nem voltam ideges, ő meg nem visított mindenért...


A tűzhely az más, igaz hogy még nem érti, de azt meg kell neki mutatni hogy forró, és 1x, 2x, 5x, 100x a jövőre való tekintettel igenis magyarázni, mert 1-2 hónap múlva már ha nem is érti miért, de tudja, majd, hogy azért igazán mérges tud lenni anya...és le is kell zárni babazárral, azzal nincs mese...


amúgy kitartás!

2013. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!