Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó evő 2-3 éves gyereketek...

Jó evő 2-3 éves gyereketek mit és mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Lányom most 2 éves és 4 hónapos és állandóan éhes. Eddig naponta 5-ször kapott enni, de most 1,5-2 óránként kér.
2013. dec. 2. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! 31 hónapos a lányom.

Reggelire általában 9 körül erül sor nálunk (7 körül kelünk).

Egy tenyérnyi (én tenyerem) kenyeret szokott megenni, amire margarint kenek, illetve általában házi szlámit, sonkát esünk hozzá vagy zöldségpásétomot, ha ez utóbbit, akkor van, h megeszik két szeletet is ( a héját nem mindig). kb 1 dl macikávét iszik hozzá rizstejből


Délelőtt egy fél körtét/almát/pár szem szőlőt eszik


dél-egy óra között ebédelünk, kb egy deci levest, amiben van zöldség, hús, néha tészta és mondjuk 3 evőkanál rizst feltéttel (1-2 fasírt, vagy 1-2 szelet rántott zöldség) plusz savanyúság


délután 5-6 körül vacsorázunk, arra kicsit többet eszik mint reggelente, néha van, hogy fürdés előtt 7-8 körül eszik még egy kis gyümölcsöt vagy zöldséget, bulátát

2013. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 éves és 3 hónapos lányom reggel még tejet iszik 150-200ml, velem reggelizik de 3-4 falat kenyeret valamivel. Tízórait vagy kenyeret vagy gyümölcsöt kap. Ebédel levest és főételt is kap. A levesből eszik elég jól, a másodikból ami épp kedvére való. Délután alszik, így 5kor ismét eszik valami főtt ételt, vagy maradékot, vagy frisset, és este 8kor még megkínálom sajttal, bundáskenyér, pirítós, kifli....22.00körülpedig elalvás előtt ismét tej. Ha nem kínálom étellel, nem kér. Ritkán éhes és soha nem mondja semmire sem, hogy finom.

A lányom már oviba jár, ott jobban ebédel, mint itthon.

2013. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hú, az én fiam 19 hónaposan többet eszik! :)
2013. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves.Amióta oviba jár azóta rengeteget eszik,aminek én csak örülök.

A mai nap mivel nem volt oviba mert beteg így leírom mit evett.

Reggeli:2 bundás kenyér,kakaóval

Tízórai:joghurt,banán

Ebéd:zöldséges gomba leves,krumplis tészta

Uzsonna:keksz,joghurt

Vacsi:Tejbegríz

2013. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!