Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 éves gyereked szokott...

2-2,5 éves gyereked szokott rosszalkodni, amiért meg is bünteted? Ha igen mit csinál és mi a büntetés?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
én a hisztikért büntetek,meg azért ha üt,ver minket.ezenkívűl rosszalkodni nem szokodt. ilyenkor beviszem a szobájába és addig nem jöhet ki amíg nem tud rendesen viselkedni,vagy amig én ki nem engedem..
2013. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A harapásért, nyílvános helyen hisztizésért, konektorba nyúlkálásért már volt, hogy ráhúztam egyet a fenekére. Nem egyszer próbáltam már vele ezeket megbeszélni, megértetni, de direkt akaratoskodott. A konektortól is hiába vettem el a kezét, kirántotta az enyémből és azért is odanyúlt. Szerencsére a testvérével nincs gond, pedig a kétpetéjű ikertestvére.
2013. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze,hogy szokott 2,5 éves,hisztikért beküldöm a szobájába,hogy akkor jöhet ki ha lenyugodott ez mindössze 1-2 perc,ha ezt az utcán csinálja megfogom a kezét,és megyek vele haza,nem szólok hozzá sem,rá sem nézek,(nem hagyhatom ott.hogy majd jön utánam,mert sok az autó és amilyen makacs és önfejű simán kiugrana ilyenkor eléjük),mire hazaérünk ez néhány perc lenyugszik,boltban nem szokott.Ha szándékosan ezer rászólás elmagyarázás után is direkt felmászik a szekrényre,piszkálja a konnektort(hiába van benne konnektor védő tudja,hogy kell elforgatni),direkt tör-zúz stb. akkor bizony kap egyet a fenekére,ez mostanában elég ritka néhány hónapja azért rosszabb volt a helyzet,abszolút le se tolta ha hozzábeszéltem,rászóltam. Kb 3 szor volt 1,5 éves kora óta 3 olyan hisztije,hogy elvörösödött,teljesen belelovalta magát semmi sem használt,beállítottam a zuhany alá és melegebb langyos vízzel lezuhanyoztam,utána megtöröltem,megölelgettem és ennyi volt, elmúlt.Büntetés általában,pl. ha nem pakolja el a játékokat és kiborogatja,hiába kérem,akkor elpakolom és elteszem,pl a plüss medvéjét kint az utcán rugdalta,dobálta azt amit még az ágyba is magával visz,mondtam neki,ha nem hagyja abba akkor bizony odaadom egy másik kisgyereknek akinek nincsen ilyen állatkája,biztosan jobban fog rá vigyázni,nem hagyta abba természetesen ezért fogtam a medvét és elindultam egy kisfiú felé,egyből rohant utánam és ígérgette többet nem rugdalja.De dobtam is már ki játékot.Elég makacs,nagyon következetesnek kell lenni vele,ha egyszer többet engedek akkor azt hiszi,most már mindig az lesz. Nagyon értelmes amúgy meg lehet vele beszélni a dolgokat a legtöbb esetben.
2013. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiszti, játék dobálás. A "jutalom" sarokban állás érte, de szerencsére ritkán fordul elő.
2013. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!