Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miből látható, hogy egy ADHD-...

Miből látható, hogy egy ADHD- s gyermek jól van nevelve?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmiből. Alapból neveletlennek tűnnek, magyarázkodni meg nem kell mindenkinek.
2013. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%

Van egy adhd-s gyerek az óvodai csoportomba. A szülők liberáliok, a gyerek számítógépen nőtt fel. Már 2x elvitték pszichológushoz. Én is pszichót végeztem, így lássam, hogy figyeemzavaros és hiperaktív, próbáltam terelgetni a szülőket, de csak ost 5 évesen vitték szakemberhez. A mindennapok nagyon nehezek, zavarja a foglalkozásokat és a gyerekek félnek tőle. Gyógyszeres kezelést kapott!!!! így állandóan álmos és szófogadó, mintha alig élne...ez foglalkozás alatt van, de amint wcre megyünk, vagy öltözünk, levegőzünk, tehát nincs semmi kötöttség kezdi a "dolgait". Szerintem az adhd-s gyerekekkel nehéz közösségbe menni és ott elvárni, hogy jólneveltnek titulálják, mert nem ez a lényeg. Szerintem már az is óriási dolog, hogy foglalkozáson, ami 10 percig tart, nem zavarja a többi gyereket és figyel, ha rövid időre is, sőt csinálja amit kérek tőle. Ez mindenképp már egy siker, amit jutalmazok is...a mostivacióval, tapasztalatom szerint messze el lehet jutni. PL. ennek a kisfiúnak a dícséret óriási mostiváció. Azzal fogdja az anyukáját, hogy Anna néni büszke rám!!!! Ennél nincs jobb :) visszajelzés, hogy jól csináljuk a dolgunkat....de vannak szürke napok is, amikor...de ezt nem részletezem.

A szülő lelkiismerete legyen tiszta, hogy mindent megtesz és segíti gyerekét. Ezzel együtt lehet élni.

2013. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!