Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol több gyermek van, apuka...

Ahol több gyermek van, apuka mennyit vállal át a napi teendőkből? Hogy működik ez normálisan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 gyermekünk van, nekem az első házasságból 2, a mostani kapcsolatomból pedig 2 kicsi. A nagyok 6 és 7 évesek, a két kicsi 2,5 éves és 1 hónapos.

Mióta hazajöttünk a kórházból a napunk úgy alakul, hogy a 4 gyerekkel elmegyek, elviszem a két nagyot oviba, suliba, majd a két kicsivel boltba és haza, enyém az összes házimunka, én fürdetek, én főzök, takarítok, sok esetben fát vágok, befűtök, ha hivatalos helyre kell menni, én megyek, én megyek a két kicsivel délután a nagyokért, és éjjel is én kelek a kicsikhez. Néha még a két és fél évesem is felébred.

Nagyon megerőltető ez így, ráadásul császárral szültem, és még most is fáj a heg.

A párom nem dolgozik, viszont sosincs itthon, a bolt is 3 óráig tart neki, ha valamiért magának elmegy, pedig ez rossz esetben is csak 20 perc lenne. Sokszor a sógoránál van, vagy az anyjánál, tesójánál, csak itthon ne kelljen lenni. Én a 4. manót úgy vállaltam be, hogy előtte leszögeztük, hogy ő ugyanúgy kiveszi a részét, pl elmosogat, fát vág, felsöpör, vagy épp megfőz. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy dolog lenne. Amúgy ha itthon is van, bezárkózik a szobájába pókerezni.

Szeretnék vele normálisan leülni, megbeszélni, hogy ezt én így nem bírom tovább. Mivel érvelnétek, hogy ne nyafogásnak vagy szülés utáni hangulatingadozásnak tűnjön, hanem látszódjon, hogy komolyan bánt a dolog?

Én azon gondolkozom, hogy odaköltözöm apumhoz, tesóm is ott lakik, ott lenne segítségem, és fát sem kéne vágni. De ezt is el akarom neki mondani, hogy ez lesz a következménye, ha nem segít. Hiszen nem dolgozik, én tartom el, vagyis inkább a gyerekek. Délután ő fekszik le aludni, én nem tudok, hiszen a 4 gyerek nem egyszerre alszik, így napközben nem tudok pihenni. Jó esetben 2-3 órát alszom naponta, ő pedig az egész éjszakát átalussza, és a délutánokat is.

Köszönöm a tanácsokat!


2013. okt. 23. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
En azt nem értem, hogy ilyen embernek miért vállaltal be meg két gyereket....,
2013. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amikor az első közös született, jó munkahelye volt, sokat segített itthon is. Amikor kiderült a második baba, már nem tudtuk elvetetni (el voltam kötve, így jött össze a kicsi), rá egy hónapra kirúgták. Azóta viselkedik így, de eddig nem érdekelt,mert nem volt egy picike, aki a nap 24 órájában lekössön. Szóval nem volt ez mindig így...
2013. okt. 23. 12:45
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
Ki milyen virágot szakít, olyat szagol
2013. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Állítsd ultimátum elé, vagy segít vagy elköltözöl apukádhoz. EZt egyébként nagyon jó ötletnek tartom, és tedd is meg ha mondjuk 1-2 hónapon belül nem változtat.

EZ nem nyafogás. Mi az hogy te nem pihenhetsz ő meg egész nap nem csinál semmit? Legalább a gyerekekre vigyázzon amíg te pihensz.

Szóval ultimátum, ne szolgáld ki, ne csinálj neki vacsorát, ne menj fát vágni, hanem mondd meg neki hogy ezt és ezt csinálja meg vagy te sem csinálsz semmit.

Ha egész nap dolgozna még jobban megérteném hogy keveset segít otthon, de így, hogy semmi dolga? AZt kell mondjam hogy nem apának való az olyan ember, aki nem szeret otthon lenni a gyerekeivel.

Ja és sürgősen keressen munkát!

De amúgy mért mit mond ha megkéred hogy pl. most mosogasson el vagy valami?

2013. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Azt, hogy csináljam meg, ő fáradt, és én nem csinálok semmit egész nap. Meg hogy amíg szoptatom a kicsit, addig pihenek. Meg hogy ő kapja a gyest meg a családit, tegyem le neki, és akkor megcsinálja, amire kérem. Jó vicc...

2013. okt. 23. 12:55
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy depressziós lett a munkanélküliség miatt.

Tényleg nem dolgozik semmit,mert valahogy nem tudom elképzelni, hogy gyes családi meg gyerektartásból 6-an megéltek.

2013. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is a második gyerek után találta ki a volt férjem, hogy inkább még élne... Előtte nem volt gond, nem is szültem volna neki egyet sem, ha nem látom rajta, hogy megbízható. Még tőle tanultam főzni, segített mindig.


Tapasztalatom szerint egy férfi vagy magától is belátja, hogy az asszonynak segítségre van szüksége és magától is kiveszi a részét vagy ultimátumot kell neki adni.


Nekem ami nem vált be, az

-a megbeszélés (igen, igen, bólogatás, majd holnap, csak ma már pihennék egy kicsit - aztán semmi sem lett belőle),


-a hiszti ("mi van, megjött?" "nem kell ma elmosogatnod, ráér holnap" "ki kéne kapcsolódnod, menj el a teszkóba bevásárolni"),


-a hagyd rá, legyél kedves majd észreveszi magát (nem, nem kap észbe csak még jobban elkényelmesedik, mert azt hiszi minden rendben)


- dühöngés, mérges üvöltözés (csak az jut el az agyáig hogy egy hisztérika vagy és egy gyors dugással mindent rendbe lehet hozni)


Akkor kapott észbe, amikor ki lett pattintva és lecseréltem a zárat. Mielőtt jönnének a "jaj szegény férfi eltartotta a családot és kisemmiztem" kommentek: a házasságba berendezett lakást vittem, ő két bőröndöt és adósságot amit segítettem fizetni, én fizettem a számlákat, a gyerekekkel kapcsolatos költségeket, az ő kevéske fizuja megmaradt magának márkás cuccokra mert kínai pólót azt nem vehet fel....


A helyedben nem hisztizve, de határozottan közölném vele,hogy nem ebben állapodtunk meg. Azt megérteném, ha munka miatt van egész nap távol és azért hárul rám minden, mert ő eltartja a családot, de ez így nem elfogadható. November 1-ig van idje, hogy felmutasson valamit, ha addig nem teszi oda magát akkor elköltözöl. Ha nem változik semmi, akkor tényleg tedd is meg de azzal a kikötéssel, hogy ha vissza akar kapni, akkor egyetlen esélye van. Egyszer visszamennék (az enyém is akkor kapott észbe amikor már ajtón kívül volt, csak ő addigra elkésett, mert több éves nyűglődés után inkább örültem, hogy szabadultam tőle és a szerelem is elmúlt), ha tényleg változást ígér, de ha nem tartja be, akkor ennyi volt.

2013. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nos, ha én elmegyek, nem jövök vissza...már egyszer visszajöttem, akkor más gond volt... de ez hosszú.

A lakás az enyém, de nem maradnák itt akkor sem, ha ő elmenne. Ő is hozott két zsák ruhát,meg egy asztalt, a többi az enyém.

Amúgy gyerektartás nincs, csak a gyes, családi, mert apuka majd csak 2016-tól van gyerektartásra kötelezve.

Én azon húztam fel magam ma, és azért gurult el a gyógyszer,mert ma közölte, hogy hétvégén jön a volt felesége, a fiával, és a pasijával, és addigra legyek oly kedves, takarítsak ki. No de ide jönnek, és én álljak haptákba? Kicsit sok...mert ha azt mondja, mondjam, mit csináljon, és ha nem tudja, segítek, az más, de én nem fogok ugrálni nekik.

2013. okt. 23. 13:13
 9/17 anonim ***** válasza:
Huh, és ő mit csinál? Én biza csak annyit takarítanék amit eddig, több erőfeszítést nem tennék. Visszakérdeztél,hogy ő mégis mit próbál tenni azért, hogy tiszta lakásban várjatok vendéget? Ha meg jönnek, megmondanám, hogy bocs, de nem volt semmi segítséged, nem tudtál felkészülni a vendégfogadásra.
2013. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne vágj fát küld ki fát vágni, milyen fűtés van ha cserépkályha akkor csak ott fűts be ahol a kicsikkel vagy. ha a pici alszik te is aludj és a nagyobbikat bízd rá addig , ja és keressen munkát.
2013. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!