Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos, tojás allergiás...

15 hónapos, tojás allergiás kisgyereked megkapta a kötelező mmr oltást?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak az influenza oltás tartalmaz tojást, mert abban tenyésztik ki az influenza vírust.
2009. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

NEM.Az mmr oltás tojás fehérjét tartalmaz.

Mi is voltunk és kérdezték h allergiás e rá.Mivel nem,megkapta!

2009. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tudtam, igaz nálunk nem is kérdeztek rá, simán beadták...még jó, hogy nem allergiás a gyerekem.
2009. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na ez az..nem tudom igazából mit csináljak...

vegateszten voltunk, ott mondta a doki, hogy érzékeny a tojásfehérjére.

itt a neten olvasgattam, van ahol azt írják, hogy van benne tojásfehérje, de nagyon kis százalékban, és nem ellenjavalt allergia esetén. De én már előre félek mi van ha mégis rosszul reagál..kész rémálom

2009. nov. 23. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Amikor viszed oltatni,te mond hogy allergias a pici.Ök majd tudjak mit kell tenni.Nyugi,minden rendben lesz.
2009. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

felhívtam ma a dokinkat, és mondtam neki már régebben is.

azt mondta, hogy ő nem gondolja hogy annyira allergiás lenne, de ha gondolom pár percet az oltás után maradhatunk...azt nem tudom hogy az allergiás reakció az azonnal kijön e vagy még órákkal később is előjöhet.

2009. nov. 23. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

"Allergológiai vizsgálattal tojásérzékenység igazolt a gyermeknél.

Kaphat-e MMR oltást ?


Vélemény: A Népjóléti Közlönyben leírtak szerint háziorvosa adja az MMR oltást (1:100, majd 1:10 higítású oltás i.c. fél-fél óra különbséggel ). Ha nincs allergiás reakció, az oltást subcutan be lehet adni." Tehát próbaoltás után adhatja be a háziorvos!

2009. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, köszi ezt olvastam én is.
2009. nov. 23. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!