Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha nem iszik rendszeresen...

Baj ha nem iszik rendszeresen tejet a 2,5éves kislányom?

Figyelt kérdés
Valamiért nem issza, ha kiöntöm neki a pohárba, meglangyositom, iszik belőle 1-2kortyot aztán annyi elég is neki. Pedig szeretném ha ráállnánk arra hogy mindennap legalább 1x megigyon 1bögrével, már csak azért is mert fejlődő szervezet, kell a csontoknak. De ha nem issza, nem erőltethetem belé, még kihányja. Más tejtermékeket eszik rendszeresen, pl túrót minden héten, túrós tészta, lepény, palacsintába, rétesbe..., sajtot mindig veszünk, akár szendvicsre, akár ételbe, tejfölt is heti szinten eszünk valami ételben, néha joghurt, néha vaj.
2013. dec. 11. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen baj, de jobb lenne ha inna tejet is. Kakaót sem issza meg? Vagy nem 1,5-es tejet adsz neki? Mert az már nem tej.
2013. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Az én lányom 1 éves kora óta egy korty tejet nem ivott, imádja a túrót, kefirt, sajtot. Nincs semmi baja, 17 éves, utoljára hatodikban hiányzott sérvműtét miatt. Túl fogja élni a tiéd is, ha nem iszik tejet.
2013. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

Ha tejtermékekből nem megy be a napi fél liternek megfelelő mennyiség, akkor baj. Ugyanis a szervezetének a megfelelő fejlődéshez ennyire van szüksége.

Amúgy ha úgy elfogadja, karamellizálj, vagy tegyél bele kakaóport, ízesítsd, ahogy megissza. A fiam se itta meg kezdetben abszolút natúrba a tejet, 1 évesen vezettem be neki és valamikor 2 és fél éves kora körül kezdte el magában a tejet inni, akkor kifejezetten ő kérte, hogy kakaóként már nem kell neki, csak natúrba.

2013. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

A kettes válaszához pedig annyit hozzátennék, hogy nem feltétlenül gyerekkorban vagy fiatalkorban kell kijöjjön az, hogy nem volt elég kalcium a fejlődéshez.

Ugyanis még nem tudhatod, hogy majd ebből kifolyólag nem lesz-e később csontritkulása vagy mondjuk terhesség alatt vagy után, vagy terhességtől függetlenül gyorsan megromló foga vagy bármilyen ezzel összefüggésbe hozható betegsége.

Szóval azért annyira ne legyintsük rá mindenre, hogy ó, hát az én gyerekemnek se volt semmi baja...még nem tudhatod.

2013. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
a túróban, kefirben feltehetően több tej van, mint a tejben. de te csak itasd a fél liter vizezett akármit, mert az jó.
2013. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én fél éves korom óta utálom a tejet ma sem bírom meginni van ilyen.ne erőltesd inkább adj neki sajtot túrót joghurtot stb-t azt biztos hogy meg fogja enni.
2013. dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj. Nem muszáj tejet innia, a lényeg hogy minden nap egyen tejterméket. Lányom 2 éves, nem iszik soha egy csepp tejet se (nem szereti), viszont minden nap megeszik egy natúr joghurtot + sajtot.

A kakaó egyébként nem jó megoldás, mert a kakaó gátolja a kalcium felszívódását a tejből.

2013. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem baj. Elég ha tejtermékeket eszik.

Az én lányom (6 éves)nem ihat tejet. Életében nem ivott még tehéntejet (1,5 éves koráig szoptattam), nincs tőle baja. Rendszeresen járunk laborvizsgálatra, kálcium szintje mindig normális volt. Csontsűrűség vizsgálaton is voltunk már, ott sem volt gond vele.

2013. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nemcsak a tejben van kálcium. Van pl a banánban, olajos magvakban, hüvelyesekben, egyéb tejtermékekben.

Nem pőtolhatatlan a tejivás. Amennyi haszna van, annyi hátránya is.

A sajt az például sokkal egészsegesebb.

2013. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A lányom nem issza a tejet semmilyen formában. Akárhogy trükközök, kiköpi. Ő ilyen, nem lehet erőltetni.

Ja, és édesapám csecsemő kora óta nem ivott tejet, mégsem volt soha probléma a csontjaival...

2013. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!