Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem kér bocsánatot 2,5...

Miért nem kér bocsánatot 2,5 évesem?

Figyelt kérdés
Már előfordult párszor, hogy ha hisztizett, akkor ott hagytam és mondtam neki, hogy ha megnyugodott, befejezte a sírást, akkor jöjjön kérjen bocsánatot. Meg is nyugszik, jön is hozzán, bújik, puszilgat, átváltozik igazi kis angyallá, de a bocsánat és ne haragudj szavakat egyszerűen nem hajlandó kimondani. Olyan mintha már most érezné ezek súlyát. Vagy még túl korai ezt várnom tőle?
2013. dec. 16. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem gondolja, hogy hibázott..ez nem lehetséges?


A felnőttek sem kérnek könnyen bocsánatot. Egy két és fél éves gyermektől szerintem épp elég, hogy odabújik, ez már a bűnbánat jele.

2013. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, korai ilyet elvárni.

A bújás a bocsánatkérés!

2013. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Szózatot ne szavalja el?

Szerintem még korai ez.

2013. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Szózatot nem, de a Himnuszt már mondja.


Na jó, nem, bocsi Kedves Hármas, de olyan jót nevettem :-)


Köszönöm a válaszokat!


Pont azért mert még kicsi és nem biztos, hogy érti az igazi jelentését, nem értem miért esik nehezére kimondani.

2013. dec. 16. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy túl sokat vársz el egy 2,5 éves kisgyerektől?
2013. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érti, hogy mit jelent. Nem is tudja ebben az életkorban beleképzelni magát mások helyébe, nem tud úgymond szemszöget váltani. Ez életkori sajátosság. Ha mondaná is, hogy bocsánat, nem értené, nem érezné át, hogy mit jelent. Végső soron örülni lehet neki, hogy nem hagyja, hogy a szájába adj valami számára teljeseb érthetetlen szöveget.
2013. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kb 2 éves korától alkalmazom a fiamnál a Szuperdadás módszert. Ha hülyeséget csinál, akkor szólok, ma megint, akkor büntiszék 2 (illetve most már 3 percig), ha letelt, megbeszéljük, hogy mit csinált rosszul, majd bocsánatot kér, puszi és mehet játszani. Van, mikor megmakacsolja magát, és juszt sem hajlandó kimondani, hogy bocsánat, ez általában akkor van, ha még épp vérig van sértve a büntetés miatt. Olyankor még marad 1-2 percet, majd ha bocsánatot kért, akkor kijöhet a büntiből. Lehet amúgy, hogy nem érti a lényegét és sokat várok tőle, de nekem úgy tűnik, tsiztában van a dolgokkal. Szerencsére ritkán kell alkalmazni a büntit, kb heti 1-szer, mert alapvetően abszolút nem hisztis és dacos gyerek, 1 figyelmeztetés elég szokott lenni. A Szózatot egyáltalán nem tudja, sőt még egy 2 soros mondókát sem mond el. :)
2013. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Túl korai ilyet elvárni tőle, ők még főként ösztönösen cselekszenek, 4-5 éves korában alakul ki benne a más emberek iránti valamicske szánalom/sajnálat érzése és a beleérzőképesség, az empátia.
2013. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!