Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ha a gyerek...

Mit lehet tenni ha a gyerek nem hajlandó aludni, és erővel fent tartja magát?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megszokni. 7 éves , évek óta megvan az esti nyugis rutin, minden ami a nyugodt alváshoz kell. De ő utál aludni.
2013. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikor fektetitek le és hány éves?
2013. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Márciusban lesz 4.

Igazából születésétől borzalmas rossz alvó nem is értem hogy van el napi össz 8óra alvással.

Mindegy hogy éjjel vagy nappal de egy szenvedés az alvása!:( Erőnek erejével fent van,mindent kitalál hogy ne keljen lefeküdnie. Akkor éhes szomjas pisilni-kakilni kell neki.

Ma is reggel 7-kor ébredt,de este 11körül aludt el. 9kor szokott lefeküdni. Állandó cirkusz hiszti megy.

Most is kb fél órát "aludt" másfél óra "szenvedés" hiszti után. Halálosan fáradt,tiszta fekete a szeme alatt.

2013. dec. 22. 15:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Világéletemben rossz alvó voltam, de a szüleim egész jó trükköket vetettek be.

Apám egyszer kitalálta, hogy látott egy denevért az ablak előtt repkedni (nyáron), lehet, hogy el tudnám kapni. Teljesen izgalomba jöttem. Mondta, hogy kinyitja az ablakot, amikor véletlenül berepül, akkor csapjam be az ablakot és utána szóljak neki, segít elkapni a szobában.

Levegőt alig mertem venni, összekuporodva ültem az ágy közepén (fölé nyílt az ablak), kezemben az ablakkal és feszülten vártam, hogy berepüljön a denevér.


Ülésből előre borulva, seggel az égnek találtak meg reggel - úgy, ahogy voltam elaludtam a denevérőrség kb. 10. percében :D

2013. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző: :DD


Kedves kérdező:


az autisták egy része, és a magasan funkcionáló, enyhe autisták (aspergeresek) egy része szintén nagyon rossz alvó.


Nyilván sokan a rossz alvók közül nem autisták. Csupán felhívom a figyelmedet arra, hogy hátha érdemes kivizsgáltatni, pszichés alkat tekintetében is.


Amúgy az asperger szindróma nem fogyaték és nem betegség, csak egyfajta másság, más érzékelési mód, másfajta gondolkodásmód, mint a többségi. Manapság már az emberek 1%-a aspergeres. Nagyon hasznos a gyermek és környezet e számára, ha még időben kiderül, h ez a gondja. Minél később derül ki, annál tovább szenved az életben még emiatt is... Érdemes kivizsgáltatni ilyen szempontból is - ha nem aspergeres, akkor legalább sikerült kizárni, már eleve ez is hasznos eredmény. Ha meg kiderül, h az, akkor meg azért hasznos e vizsgálat.

2013. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt most minek kell????? Miért kell mindenben betegséget látni? Megőrülök komolyan az ilyen szőrszálhasogató emberektől. Nekem is tuti torokrákom van mert folyton fáj a torkom.
2013. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudom mi az az autizmus és asperger. És ki merem jelenteni hogy a lányom 100%-hogy nem az! Minden más tekintetben teljesen "normális" gyerek,de az alvás az "kín"!:( Írtam hogy születésétől ilyen!:(((

Egyébként látta már orvos e miatt,igaz akkor még pici volt. Már csecsemőként is inkább visított mint aludt,és minél kevesebbet alszik annál jobban felpörög. Valamikor másfél éves kora körül aludta át először az éjszakát,addig egy nyugodt esténk nem volt.:(((

2013. dec. 22. 20:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Valamit találjatok ki, ami koncentrációt igényel és türelmet, aztán csukjátok rá az ajtót. Ettől tuti bealszik rövid időn belül (nálam is ez volt a denevéres trükk lényege, mindkét szülőm specializált tanár volt, tehát átgondolták, hogy mit csinálnak).
2013. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ezt próbáltatád már? [link]

Régen nekem is volt egy időszakom mikor alvászavarral küzdöttem nekem is ez segített,ennek már 3 éve és azóta is jó az alvókám!

2013. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó ezt most minek kell????? Miért kell mindenben betegséget látni? Megőrülök komolyan az ilyen szőrszálhasogató emberektől. Nekem is tuti torokrákom van mert folyton fáj a torkom."


tudni kell értelmezni a beírásokat. Amíg nem vagy képes rá kellően, addig, kérlek, ne válaszolj. Szó sem volt arról, h betegség lenne megerősítve abban a válaszban, sőt, ki volt emelve, h egy részükre jellemző lehet az asperger szindróma, ÉS AZ IS JELEZVE VOLT, H AZ NEM betegség!


A lehetséges alternatívák körbejárása nagyon is hasznos dolog.

2013. dec. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!