Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggel 7 kor kel, délelőtt...

Reggel 7 kor kel, délelőtt sétálunk, játszunk, és mégsem hajlandó aludni a gyerek (21 hó). Délkörül evés után próbálom lerakni aludni és reménytelen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kizárt hogy elaludjon akármit is csinálok.Persze délután 3-4 körül már esik-kel a fáradtságtól, de ha leraknám akkor este nem alszik el.
2010. szept. 13. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy altatod? Én teljesen besötétítek a szobájában, mellé fekszek, és kb. 10 percen belül alszik.

Mondjuk nálunk ez már egy éves kora óta így van, ebéd után összepakoljuk a játékokat, megkeressük a cumiját, alvós játékát, és bújik az ágyba.

Nálatok eddig volt rituálé? Mióta nem akar aludni?

2010. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
este mikor alszik el? hogy?
2010. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is ez van,csak az én lányom még később is kel,olyan fél8-8 körül.Tegnap nem aludt egy percet sem,ma is kb.3/4 óra után aludt el nagy nehezen.Fogalmam sincs mi lesz a télen,ha már most ez van....
2010. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a szertartás / kis beszélgetés, sötétítés, simogatás / fontos. Ne haragudj rá, ha nem alszik első néhány alkalommal, legalább feküdjetek. Utána meg fogja szokni, nálunk ez bevált. Ja! És az én kislányom nem az ágyikóban alszik délután, hanem a kanapén a földszinten. Ha van másik hely, ahol szívesen altatnád ilyenkor, érdemes kipróbálni. Este pedig szépen fekszik le a kis kuckójába.
2010. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem délután is az esti helyére fektesd, mert ott csend van. Semmiképp se a nappaliban. Így csináld:Legyen csend és sötét. Egy mese és egyedül kell hagyni. Ha nem megy az alvás mondd neki , hogy gondoljon szépre , gondolja át a mesét. Ha nem bír aludni se pörölj vele még ha 100-szor is hisztizik. Tudom nehéz de próbáld meg!

Sok sikert hozzá!

2012. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!