Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karácsonyi ajándék kérdés,...

Karácsonyi ajándék kérdés, mit tegyek most, mit mondjak a 3,5 éves kislányomnak?

Figyelt kérdés

Már jó pár hete gyűjtögetem az ajándékokat Karácsonyra és dugdosom őket a kislányom elől, mert nálunk a Jézuska hozza a fa alá szenteste.

Több mindent vettem már, pl. egy babaházat, 3 különböző hercegnős jelmezt. Elmondtam a férjemnek, hogy mit melyik szekrénybe tettem, és azt is a lelkére kötöttem, hogy a lányunk előtt ne nyissa ki a szekrényeket és ne is hagyja nyitva a szekrényajtót.

Erre, a kislányunk kb. 2 hete észrevette a babaházat, persze a férjem miatt, ma pedig meglátta hercegnős jelmezeket. Én csak arra lettem figyelmes, hogy éktelenül ordít, szalad hozzám, hogy apa nem adja oda neki a hercegnős ruhákat, pedig az az övé. Nem tudom, hogy jött rá egyből, hogy az az ő mérete és neki szántuk, jó, az igaz, hogy a férfi ingek mellé voltak beakasztva.:) Ma megint figyelmetlen volt a férjem és ezeket is meglátta a lányunk.


Azt sem tudtam mit mondjak neki, miért nem mutatom meg, miért nem adom oda. Erőtlenül próbálkoztam a Jézuska és Karácsony szöveggel, de kislányom rám sem hederített, csak üvöltött tovább, hogy azok kellenek neki.

Persze engem majd szétvetett az ideg a párom nemtörődömsége miatt:(


Ezek után Ti mit tennétek? Beraknátok a fa alá az ajándékot és előadnátok megint, hogy ezt a Jézuska hozta? Azt fogja mondani, hogy ezeket már látta a szekrényben.

Szerettem volna, ha megmarad a Jézuska hitben még jó darabig, de így hogy csináljam?



2013. nov. 26. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz mostanában más alkalom amire kaphatná? Szülinap? Névnap?? Én odaadnám neki arra, és karácsonyra vennék mást neki. Ha berakod a fa alá akkor valószínűleg rájön a "titokra", hisz tudni fogja hogy ott volt a szekrényben.
2013. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én odaadtam volna neki mikor megtalálta és vette volna mást.
2013. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Hű na ez gáz helyzet, és felhívtad vele rá a figyelmem, hogy ha itthon lesznek az ajándékaik, akkor feltétlenül jól dugjam el, ahol apa sem tud bekavarni (mert az enyém is megtenné, pont mint a tiéd :D)

Először is gyorsan még most éjjel kiviszed valahova (szomszédhoz nagynénihez, barátnőhöz, bárkihez, aki tudja tárolni) és így ha holnap újra keresni fogja (mert tti fogja!!!) akkor már nem lesz meg.

Aztá pedig igazából 2 megoldást látok. Az egyik, hogy ezeket pont nem a Jézuska fogja hozni, hanem valaki mástól kapja majd (nagymama, keresztszülő, nagynéni, akárki), és velük cseréltek, így majd azt hozza a Jézuska, amit ők vettek volna. És ha Karácsonykor megkapja, akkor mondhatod, hogy mama korábban elhozta, itt tároltuk, megmutatta nekem, hogy jó lesz-e neked ajándékba, akármi. A másik mód, hogy a Jézuskától kapja, de mondjuk egy levelet írsz mellé, amit a Jézuskától kapott, miszerint ezeket az ajándékokat neki szánta, és előre elhozta hozzátok, anya eltette, vigyázott rá, hogy majd a megfelelő időben odaadja a fa alá, mert Jézuskának Karácsonykor rengeteg helyre kell mennie, nem tud mindenkihez azon az egy éjszakán menni. Emiatt a legjobb gyerekeknek, akiknek már korán megtalálta a megfelelő ajándékot, azoknak korábban elviszi, és az anyukájukra bízza, hogy vigyázzanak rá Karácsonyig, és majd tegyék neki a fa alá.


Nekem jobb nem jut eszembe...

2013. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mostanában semmilyen ünnepe nem lesz, márciusban van a szülinapja.

Ezek, amiket meglátott, nagyjából 20 ezer Ft-ba kerültek, nincs nagyon keret újra nekiállni ajándékokat venni. A jelmezeket úgy vadásztam össze a vaterán, ha most egyből megkapja őket csak úgy, elvész a karácsonyi nagy meglepetés.

Tulajdonképpen ezek lettek volna a fő ajándékok. Van még gyurma, apróságok, de pont a nagyobb dolgokat látta meg.

Persze, letakarhattam volna a szekrényben, de nem gondoltam rá.


Inkább arra lennék kíváncsi, ha berakom a fa alá, mit találhatnék ki, hogy miért volt már korábban a házunkban az ajándék egy része.

2013. nov. 26. 22:44
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi 3-as, valami ilyesmire gondoltam.

Rokon nincs, mástól nem kap ajándékot.:(

2013. nov. 26. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló ötlete jó. Egyébként nálunk az a sztori, h a Jézuska a pénzt adja oda és mi vesszük az ajándékot belőle (ja, én is bebuktam párszor, ez a bevett mondóka), odaadni/megmutatni pedig nem lehet, mert akkor nem lesz meglepi és szomorú/csalódott lesz a Jézuska. Egyébként mikulásra nem kaphatja meg azt, amit meglátott? Sztem nem szúrta ki az összes jelmezt... A babaház mondjuk más kérdés. Az eldugással is vigyázz, tavaly nekem olyan jól sikerült, h nem találtam meg.
2013. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a garázsba dugtam el,mert bent már rég kiszúrták volna.

És ahogy megvettem és a lányom oviban,fiam meg aludt,gyorsan becsomagoltam. Október eleje óta így állnak a garázsban a szekrényben :D

Mond azt,amit az egyik hozzászóló írt,hogy pénzt adott idén a jézuska és te vetted meg. Rengeteg gyereknek kellett volna ajándékot vinnie és ráadásul ezek már nem voltak nála,így téged kért meg! Ez lesz a lebukó szövegem! :D

2013. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, beraktam a ruhákat a saját szekrényembe, ott már nem fogja meglátni, én tudok rá vigyázni, csak akkor mindent újra kell vasalnom, mert nálam nem férnek el, de ez már mindegy.

Amúgy is úgy terveztem, hogy egyiket Mikulásra kapja, így biztosan ez is lesz.

Majd valami olyasmit fogok mondani, hogy a Jézuska hozta, de már korábban betette a szekrénybe, mert annyi gyerek van a Földön, hogy egy este csak így tudja mindenhova eljuttatni az ajándékot. Túl sok és túl nehéz lenne egy időben mindenhova kivinni.

2013. nov. 27. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:
A Jezuska josagos es szeretettel figyel minden gyermeket. Tudja ki mit szeret es ki minek orulne. Nem hiszem, hogy tanulsagos azt beadni a gyereknek, hogy penzt adott anyanak, hogy vegye meg o az ajandekot. En ilyen anyagiassagot tuti nem kotnek hozza, szerintem is jobb ha ezt a meset inkabb mellozod.
2013. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!