Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kommunikáljak egy 20...

Hogyan kommunikáljak egy 20 hónapos kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom ezzel a korosztállyal, arra vagyok kíváncsi, meg lehet-e már nagyjából érteni a beszédét, félénkek-e, vagy még nyitottabbak, barátkozósabbak?
2009. nov. 26. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ennyi idős gyerkőc már mindent megért. Az, hogy tud-e már beszélni, vagy nem, teljesen más minden gyereknél. Nyugodtan beszélhetsz hozzá kedvesen, értelmesen, mint egy felnőtthöz, biztos érteni fogja, csak nem biztos hogy válaszol, inkább csinálja. Pl. hozd ide, vidd oda, kér-e enni, inni, stb. Szerintem ilyen korban inkább már nyitottabbak az idegenekkel szemben.
2009. nov. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alányom mindég is barátságos volt.Pont 20 hónapoan elkezdte hogy ,ég a szomszégtól is elfordította a fejét,a nagyitól ordított 10 percig,le sem tehettem.Elötte mindenkinek köszönt,integetett,nevetett,stb.....

Na ez elmúlt szerencse.

22 hónapos,és 1 hete megint mindenkivel beszél,nevet,köszön.....


Mindent megért,szinte mindent mond......Magyarul is,németül is.

20 hónaposan már "okosak"a gyerekek.Nyugodtan beszélj vele értelmesen,meg fog érteni.Èn ma´r a nagyiknak kezdettöl fogva mondtam,hogy normálisan beszéljenek a gyerekhez.Frászt kaptam töle mikorúgy beszéltek hozzá mint valami.......Lasan,nyújtva,günyögva,stb.....

2009. nov. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi..."szomszéd" akart lenni.
2009. nov. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont 20 hónapos fiam van.

Mindent megért az égvilágon. De komolyan!

Viszont beszélni még szinte egyáltalán nem beszél. Csak pár szót mond. Ennek ellenére teljesen jól megérteti magát, mindenre rámutat, kézzel lábbal mindent elmagyaráz. Valahogy úgy, mint a külföldiek szokták. Ha másképp nem érted, kézen fogva odavezet, ahol az a bizonyos dolog van, szól, hogy vedd fel és megmutatja, mit akar. Szóval teljesen jól meg lehet érteni, ha megismered a jelzéseit.

2009. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!