Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányos anyukák! Mikortól...

Kislányos anyukák! Mikortól és milyen gyakran engeded, hogy a kicsi kezén legyen körömlakk?

Figyelt kérdés

Az enyém 2,5 éves lesz, és karácsonykor jutott eszébe, hogy az övére is tegyek. Én a kisujjára belementem, majd valaki megszólalt a családból, hogy miért nem kér mindre, és természetesen aztán nem volt elég 1 köröm... Másnap lemostam.

Azóta naponta eszébe jut, ha ránéz a kezemre, hogy az övén nincs, és szóvá teszi.

Nyilván igyekszem elkerülni a lakkozást.

Nektek mi a véleményetek erről a témáról?


2013. dec. 30. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Mindjárt 3 éves a lányom. Itthonra engedem neki, ha elmegyünk lemossuk. Nem találok semmi kivetnivalót benne. Szájfényt is kér, meg krémeket :)
2013. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy semmi keresnivalója a körmén.

Van olyan, ami "anyának" (illetve "apának") szabad, de a gyereknek nem. Ezt már 2,5 évesen is simán megérti, és meg is kell értse.

2013. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Az enyém is 2és fél éves,de már nyáron kérte,mikor nekem is vadabb volt a körmöm :) nyárias pink.Persze sokan leugattak,h hogy néz ki,meg minek...engem nem zavar.A bölcsibe csak nagyon halvány csillogós rózsaszínnel lehet(nem is nagyon látszik).most a téli szünetben lehetett kicsit bevadulni:) erősebb színűvel.
2013. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
jól mondja az előttem lévő anyuka... otthon nincs vele gond :) abban a korban van, hogy utánoz, szeretne olyan lenni mint te... jön elő a "nőiessége" ... de meg kell értetni vele, hogy ha mentek valahova akkor le kell mosni, mert ez csak otthoni játék... ebben viszont legyél következetes, ne engedj belőle... (ha egyszer engedsz véged! :D ) sok kislány mászkál otthon anyu ruhájában meg magassarkújában hogy eljátsszák ők mi vagyunk... nincs ezzel semmi baj míg házon belül történik :) én mondjuk amikor apu borotválkozott mindig bekenettem magam borotvahabbal és "megborotválkoztam" én is lány létemre :DD de pakolást is tetettem anyuval az arcomra... (tojásfehérje, uborka:D) mégse lettem cicababa... 38 éves vagyok és sminket akkor látok ha valami eseményre megyünk... :) (mondjuk ez már a másik véglet:) )
2013. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Nyáron festhették csak ki a körmüket, de akkor bármikor, amikor szerették volna: 10 és 13 évesek.


Óvodásnak biztos, hogy nem engedném.

2013. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Még nem is ovis az enyém.

Ismétlem, nálunk csak ez az egy alkalom volt eddig, nem szeretnék belőle rendszert csinálni, de nem is vetek arra követ, aki néha engedi. Tényleg most kezdi felvenni a nőies dolgokat, miért pont ebben lenne kivétel, amikor rajtam is körömlakkot, arckrémezést, napi sminket lát?

Amúgy sok olyan ovis van, aki körömlakkal jár?

2013. dec. 30. 14:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok mérvadó, mert nem sminkelem magam és nem lakkozom a körmeimet sem, tehát az én lányom valószínűleg azt sem tudja, mi az a körömlakk, de az oviban még egy kislány kezén sem láttam.
2013. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pontosítok, egy korábbi vagyok: nemhogy ovisnak, de egy kisebbnek sem engedném meg. Nem is engedtem, bár igazából nem is akarták festegetni ilyen pici korban magukat , ill. a körmeiket. Ráérnek még az ilyesmivel.
2013. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értettem én pontosítás nélkül is. :-D
2013. dec. 30. 14:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Nos nekem még csak lesz lányom,én sminkelek használok körömlakkot,de 2,5 évesnek nem kenném be a körmét még,sőt oviban sem.
2013. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!