Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Nevelhetetlen a...

Mit tegyek? Nevelhetetlen a 2,5 éves lányom?

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók! Végső elkeseredésemben írok nektek, és előre is köszönöm, ha elolvassátok. Lányommal már nem tudunk mit csinálni, kezelhetetlen lett, és iszonyat hisztis. Persze, a dackorszak, értem én, csak ezt nem tudjuk már kezelni az apjával. Bölcsis, értelmes, folyékonyan, összetett mondatokban beszél, rajzol, pöttyözget a lapra, szeret festeni, mondókázik, szóval az értelmi fejlődése az orvosunk szerint teljesen rendben van. De az, hogy ha valami nem az ő akarata szerint érvényesül, olyan hisztit csap, hogy már boltba sem visszük magunkkal, mert borigat, kárt csinál, csúnyán beszél. Mar, csíp, veszekszik, erőszakos, akaratos. Ájulásig hisztizik, már nem segít a hideg tus sem. Nem lehet megbeszélni vele semmit, és már nem tudom, mihez kezdhetnék. Tanácsolnátok valamit? Valami bíztatót? Ugye nem lesz gond ebből? Neveljük, normális életünk van, de félek, ha most nem tartjuk kordában, 14 évesen minimum elkallódott lesz... :(
2013. dec. 30. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Most lehet lefog szólni sok ember. De néha egy verés sokat segít.Most ezt nem úgy kell elképzelni hogy halálra vered,de a fenekére párat..
2013. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
azt próbáltad már hogy nem veszel róla tudomást? ha nekiáll hisztizni egyszerűen levegőnek nézed? (nálunk a bölcsiben ez 100%-os "gyógyuláshoz" vezet) :)
2013. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam! Suhintok egy picit a fenekére nevelési célzattal és egyáltalán nem nagyot, semmit sem ér, ha rá hagyom, folytatja, nem hagyja abba... lilul és utána ájul... :(
2013. dec. 30. 16:21
 4/18 anonim ***** válasza:
ájulós gyerekkel nem találkoztam még... hát nem tudom mit lehetne még akkor tenni... imádkozni talán, hogy minél hamarabb túljussatok ezen a korszakon :/ amúgy ne félj pici még, persze jó ha az ember már most meghozza a szabályokat és következetesen neveli a gyerekét mert igen ha nem teszi meg, akkor ebből lesznek később a nagyobb problémák, de ájulással nem tudom mit lehetne kezdeni... (én se hagynám hogy addig hisztizzen) "2"
2013. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

(mindenkinek ment a zöld kezecske)


Anyám próbált kiokosítani, hogy vegyem tudomásul, hogy ő egy ilyen kezelhetetlen személyiség, nem tudok mást tenni, el kell fogadni. De ezt azért így nem vagyok hajlandó, szóval ha 15 évesen azt mondom, hogy kislányom, nem mész bulizni, akkor kilóg az ablakon és elmegy?? Mert nekem ezzel egyenértékű a dolog, hogy tuti elkallódik, és nem vagyok hajlandó belenyugodni...

Az orvos szerint kinövi, de addig figyelni kell rá, hogy vegyen levegőt két ordítás között. Én nem voltam ilyen, tudtommal az apja sem. Következetesek vagyunk ..vagyis voltunk de ezt idegileg nem bírjuk, pedig a hátunkon fát lehetne hasogatni...

2013. dec. 30. 16:31
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
igen kinövi ezt a dackorszakot, addig meg éljétek túl valahogy :) ezért írtam előbb, hogy pici még, nem kell attól tartanod, mert most engedsz neki később nagyobb gondok lesznek.. ha túljuttok a dackorszakon szépen lehet tovább következetesen nevelni :) nem lesz gond ne izgulj...
2013. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Figyelemelterelés még az elején? Mikor kezdi és még hallja a mit mondtok neki-

Nálunk nem ilyen hisztisek szerencsére, de van hogy elszalad a ló. Mostanában beválik az, hogy mikor elkezdik, hangosan közlöm velük, meglepetten kicsit, és félig esetleg mosolyogva, hogy 'Jéé, már megint itt van a Hiszti Pista!!'' Mikor nem "ismerték" még, nagyon meglepődtek, keresték hol van...mondtam hogy beköltözött a nadrágjukba azt hiszem, vagy valahova a ruhájuk alá..jó volna elkergetni...de merre? :-)) Most már ők mondják, hogy ott van fent a plafonon, stb. és tényleg nagyrészt abbamarad a dolog. Elfelejtik a hisztit, vagyis az okát, vagy annyira megnyugszanak, hogy lehet kompromisszumot kötni velük. Ma délelőtt is volt egy ordítás, 3ból 2 dilizett, délután meg szépen elmesélték az apjuknak, hogy milyen hisztit csaptak.

Ja, beszélsz vele erről, amikor nem hisztizik? Hogy miért csinálja...bár még kicsi, de talán mond rá valamit, hogy miért, mit érez, jó vagy rossz? Hogy máskor ha nem csinálja, neki is jobb lesz, inkább mondja el mit szeretne és találtok megoldást.

Amúgy az én lányom is elég nehéz eset (5 éves), én is nagyon tartok a kamasz kortól, a fiúkkal (3 évesek) fele annyi bajom nincs, bár az elmúlt fél évben sokat "tanultak' a nővérüktől, és nem csak jókat.

2013. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kösziii! És a dac kinövése mikorra tehető? :)
2013. dec. 30. 17:15
 9/18 anonim ***** válasza:
hát ez gyerekfüggő... de sztem pár hónap... fél év alatt kinövik... amit az előbb az anyuka javasolt az is aranyos :) próbáld meg... azzal, vagy bármi mással elterelni a figyelmét... pl hogy kinézel az ablakon és meglepődve "nézd ott egy kismadár!" persze "elrepül" mire odaér.. de lehet keresgetni hova repülhetett... és akkor már el is van felejtve a hiszti :) hátha bejön... :)
2013. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam egy pszichológus írását. A legmodernebb kutatások szerint kétféle hiszti van. Próbáltam neked az előbb megkeresni a cikket a neten, de nem sikerült. A lényeget sajnos nem tudom annyira szakszerűen elmondani. A hisztinél az agyban termelődik valamilyen hormonális anyag. Ekkor borzasztó állapotba tud kerülni a gyerek és úgy hisztizik mint aki nincs magánál. Ilyenkor, azt tanácsolták, hogy ölbe kell venni és vigasztalni, míg a hormonális folyamat le nem zajlik. A másik esetnél amikor látszik, hogy csak rájátszik és kiakar valamit csikarni, akkor nem szabad róla tudomást venni. De neked nagyon kell figyelni, hogy most melyik áll fent. Ez egy kb. 5 oldalas cikk, ez a lényege. Sajnálom, hogy nem tudtam ide linkelni.
2013. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!