Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Nevelhetetlen a...

Mit tegyek? Nevelhetetlen a 2,5 éves lányom?

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók! Végső elkeseredésemben írok nektek, és előre is köszönöm, ha elolvassátok. Lányommal már nem tudunk mit csinálni, kezelhetetlen lett, és iszonyat hisztis. Persze, a dackorszak, értem én, csak ezt nem tudjuk már kezelni az apjával. Bölcsis, értelmes, folyékonyan, összetett mondatokban beszél, rajzol, pöttyözget a lapra, szeret festeni, mondókázik, szóval az értelmi fejlődése az orvosunk szerint teljesen rendben van. De az, hogy ha valami nem az ő akarata szerint érvényesül, olyan hisztit csap, hogy már boltba sem visszük magunkkal, mert borigat, kárt csinál, csúnyán beszél. Mar, csíp, veszekszik, erőszakos, akaratos. Ájulásig hisztizik, már nem segít a hideg tus sem. Nem lehet megbeszélni vele semmit, és már nem tudom, mihez kezdhetnék. Tanácsolnátok valamit? Valami bíztatót? Ugye nem lesz gond ebből? Neveljük, normális életünk van, de félek, ha most nem tartjuk kordában, 14 évesen minimum elkallódott lesz... :(
2013. dec. 30. 16:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ezt én is olvastam, nagyon jó cikk :) egyszerű megállapítani melyik melyik... ha lelki gond van ott van KÖNNY! ilyenkor kell megvigasztalni... az igazi hisztinél NINCS könny... :)
2013. dec. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok! :) az a baj, hogy nálunk mindig van könny, figyelmet nem tudok terelni, mert alkalmi süket ilyenkor! Csap, vág minden esetben, na meg a karmolás.

Nem lehet vigasztalni sem.

2013. dec. 30. 19:19
 13/18 anonim ***** válasza:
Igazi hisztinél is van könny a sok erőlködéstől.Fiam nagy színész,szintén 2,5 éves,hihetetlen amiket lerendez, a mostani kedvence a toporzékolás,csapkodás,de régebben voltak ilyen lilulós hisztik annyira magán kívül volt,hogy a langyos víz segített csak,szerencsére ez kb 3-4szer fordult elő.A figyelmen kívül hagyás 50%ban jön be,általában beküldöm a szobájába és addig nem jöhet ki amíg nem fejezi be,kisebb hisztiknél még meg lehet vele beszélni.A lényeg,hogy ne hagyd,hogy meggyőzzön a hisztivel,próbálj valami köztes megoldást találni még a hiszti elején,tudod kompromisszum,hátha csak ennyi a gond.A nagyon okos gyerekek hisztiznek a legtöbbet.
2013. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kb ennyi idősne került bölcsibe ahova nagyon simán beszokott, és szeretett is járni. Amikor hazajött akkor kiadta a fezsültséget.. ez kb addig tartott amíg nem tudott ott is önmaga lenni.

Nálunk ennyi idősen bejött a hova tűnt a Lencsi játék, úgy tettünk mintha nem látnánk és kerestük, illetve ekkor körül lett bünti sarka. Mielőtt ment a büntibe mindig elmondtuuk miért meg yoda, és amikor kijöhetett megszeretgettük és megkérdeztük, hogy tudja, hogy miért került oda.

Ezekre a hisztikre praktika nincs, kinövi idővel, nagy türelem kell hozzá.

Unokaöcsém mindig is sok emberes baba és kisgyerek lett, iszonyat hisztikkel, most 5 éves és nagyon sokat javult, -a közösségnek köszönhetően, anyukája nevelésével nem igazán értek egyet-.

2013. dec. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok.

Amiről előttem írnak az ebben akönyvben van:

[link]

2013. dec. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!:)
2014. jan. 1. 08:41
 17/18 Disi ***** válasza:
2,5 éves a kislányom, elég komoly hisztiket tud csinálni akár azèrt is mert nem én öltöztetem hanem az apja... Boltba nem viszem mert vállalhatatlan a viselkedése. Azt én is hallotam hogy a hiszti az idegrendszer érése miatt van, nem csak azért mert pl. nevelhetetlen a gyerkőc :D. Szerencsére nálunk nem lilul, de semmi nem is használ. Se hideg viz, se figyelemelterelés... Ha itthon vagyunk beviszem a szobájába ès nem jöhet ki mig abba nem hagyja. Persze nem marad benn, olyankor mindig visszaviszem. Arra már rájöttem hogy az a tipus akinek ki kell adni a dühét, ehhez kell 10-15 perc, azután viszont nem tud egyedül megnyugodni. Akkor jön a bocsánatkérés, puszi, ölelès. Még akkor szokott hisztis lenni ha éhes, olyan mint az apja. Mostanában rákérdezek ha elkezdi és van hogy tényleg ez a baja. Olyan mint az apja :D
2014. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mintha a lányomról írtál volna! :) ma kért először bocsánatot puszival!
2014. jan. 3. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!