Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked/gyermekeid milyen...

Gyermeked/gyermekeid milyen gyakran kapnak csokit, chipset, gumicukrot?

Figyelt kérdés

Kislanyom 5 eves es imadja a ragcsakat. A 7 napbol 5 napon tuti eszik ilyesmit. Hogy szoktassam le rola? Gyermeked milyen idokozonkent eszik ilyeneket? Valamint melyik a kedvenc chipse/csokija/gumicukra? Kislanyom kedvenc chipse a sos chio. Csoki egyertelmuen a karamellas milka. Gumicukrobol pedig az osszes haribo,de a kolas a kedvence.

Elore is koszonom a valaszokat!


2014. jan. 1. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Gumicukrot soha nem kapnak. Édesség van minden nap valamilyen, kinder csoki, tejszelet, kinder tojás, vagy ami épp akad otthon :) Chips is ritka, de sajna imádják a kukit, így az is van majdnem minden nap.
2014. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Krémtúrót, tejszeletet majdnem minden nap.

Jó minőségű csokit hetente többször, de nem fél mázsát egyszerre (Milka).

Gumicukrot néha-néha (Haribo eredeti).

Chipset talán havonta egyszer. Nem szeretem, mert beleragad a fogba, ellentétben a csokival.

A csoki sokkal "egészségesebb", mint a chips :)

Hogy szoktasd le? Megmondod neki, hogy nem kaphat ennyit, mert tönkremegy a foga, beteges lesz, stb. 5 évesen meg kell, hogy értse, akkor is, ha ez neki nem tetszik. Ne adj neki és kész.

5,5 éves és 1,5 évesek a gyerekeim.

2014. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Gumicukrot nem igazán szereti, egy van, ami "kedvenc" a Haribonak van az a hosszú kólás gumicukra. Kb. 2 havonta 1szer kér, de egyben meg is eszi az összeset (10 db van benne).

Csoki van itthon mindig, de nem igazán kéri (még a mikulás zacskóból is szinte az összes megvan, ami hiányzik, azt az apjával mi ettük meg), a húsvéti nyuszikat is decemberben dobáltam ki. Chipset sem igazán szereti, ha kér is, akkor kb. havonta 1szer Cheetost, most épp a spirálos sajtos-kechupos volt a sláger.

Viszont túrórudi minden másnap-harmadnap van, vagy tejszelet, paula puding, monte puding. Szerencsére nem egy nasibajnok, de nem is bánom, vagyis ő a gyümölcsöket jobban szereti, mint az édességet (pedig nem mi alakítottuk így, ő ilyen, pl. van most is itthon szörp, gyümölcslé, de ő inkább tiszta vizet kér inni).

4 éves fiú

2014. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
gumicukrot nem szereti. A tipikus csokit csak mikulás csomagba kap, illetve ha valakitől kapunk táblás csokit, megesszük közösen. Chipset sem szereti. Naponta kap túró rudit, Kinder tejszeletet, Kinder pingit. Mikor mit választ. De még nasinak veszem a krém túrót is. Azt is néha kér.
2014. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Gumicukrot, nem kap,többnyire azért sem mert én nem szeretem fáj tőle a fogam,nyalókát,chipset sem,és sokkal többre tartok egy finom kekszet,túró rudit csokit.

Majdnem mindennap van valami kis nasi,ebéd után.Pufit is szokott enni,de nagyon édes szájú,igyekszem inkább otthon készült sütit csinálni.2,5 éves,biztosan majd később érdekelni fogja a chips is,de egyelőre szerintem amíg lehet kikerüljük.

2014. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

A decembert leszámítva kapnak szinte minden nap vmit. 1-1 szelet csokit vagy ropit. Chipset néha,gumicukrot sosem veszek. Mostantól viszont megpróbálom ezt csökkenteni. ÉS hogy ne érezzék árulásnak velük tartok én is,hisz ki tud nekik példát mutatni,ha nem a saját szülője? :)

Nagyon édesszájú vagyok...

2014. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

3,5 éves a kislányom.


Gumicukrot 1x-2x evett, azt nem veszek, így nem is eszi.

Decemberbe minden nap evett csokit, de ezt januárba lecsökkentem. Kinder tojást/csíkot, kinder schoko bonst, most szaloncukrot szereti.

Chipset ritkán kap, inkább a tescos ropit és a Lidl-es sajtos tallért szereti. De igazából - sajnos - mindent szeret :-(.

2014. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

gumicukrot nagyon szereti, mindegyiket. kb 2-3 hetente kap egy pici zacsit, azt 2-3 nap alatt eszi meg.

csoki, chips, kuki, keksz mindig van itthon, számára elérhető helyen, de nagyon ritkán eszik ilyeneket, havi 1x-2x ha megkívánja, szerencsére nem édesszájú :)

2014. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5 éves.Cukorka,nyalóka néha.Csoki,chips,keksz soha(mert nem eszi meg).Rágó,na az mindig.Túró Rudi,tejszelet naponta.Amit nagyon szeret az a mazsola.Nálunk viszonylag kevés édesség fogy,nem tiltom,de inkább főtt ételt eszik.Mazsolát,aszalt gyümölcsöt nassol inkább.Pár hete meghámozott almát göngyölget kókuszreszelékben.Szerinte isteni finom.
2014. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
chipet nem esznek mert én nem veszek gumicukrot 1x 2x esznek egy évben csokit most decemberben minden nap ettek ,amúgy meg turo rudit,vagy monte pudingot kapnak .
2014. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!