Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő, ha a gyerek...

Mi a teendő, ha a gyerek azért selypít, mert rövid a nyelvféke? Lehet ezt fejleszteni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves,az "r" és "l" betűket nem tudja kimondani.

Pár napja jött a felismerés,hogy rövid a nyelve:(

Fog tisztán beszélni valaha?

Logopédusnál nem voltunk még,mert év vesztes,és az oviban csak utolsó évben foglalkoznak a problémás gyerekekkel.


2014. jan. 2. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel kell vágatni. Egy másodperces beavatkozás. Semmi más nem segít.
2014. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ambuláns pici műtét a megoldás :) nem kell megijedni tőle... 2 gyerkőcöt is ismerek akinek "felvágták a nyelvét" háziorvostól kérj beutalót... talán gyereksebészetre.. (ez nem biztos majd ő megmondja hova kell mennetek)


[link]

2014. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégész megoldja. Nálunk a 2 hónaposnak kellett "felvágni a nyelvét" (=bemetszették a nyelvféket). Fél pillanat volt. Gyerekorvossal beszélj, de úgy tudom, hogy FOG szakorvoshoz nem kell beutaló.
2014. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is mostanában lesz ilyen műtét, 2 éves, kezd beszélni, ugyanez van. Viszont 3 hònapos kor fölött altatásban végzik.
2014. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az ên lànyimnak 6 naposan csìpték fel a nyelvfêkêt. egy pillamat az egêsz.
2014. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fül-orr gégészet,háziorvostól kell beutaló,mi is korán,6 hetesen csináltattuk..De biztos ez a probléma?
2014. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tesónak is felvágták anno 9 hónapos korában,de neki volt mit.A picinek alapvetően kicsi a nyelve,és nincs ott az a "hártya" szerűség...
2014. jan. 2. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azért magánban elvinném logopédushoz. nem kell megvárni, amíg az oviban megnézik.

kisfiamnak lenőtt nyelve volt és 8 hetes korában vágták fel a nyelvféket.

2014. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mondd meg neki hogy próbalkozzon de ennyyi idős koromb. én is selypítettem még ha végképp nem megy akkor fel kell vágatni
2014. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!