Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szeretik a cigánygye...

Miért nem szeretik a cigánygyerekeket? Miért nem fogadna örökbe sok ember? Miért csak magyart?

Figyelt kérdés
Nem értem:( Szerintem elkeserítő..:( ők is csak emberek, gyerekek, akik nem tehetnek róla, hogy léteznek a világon! egy egészséges, aranyos kis roma babát/gyereket miért nem fogadnátok örökbe (azoktól kérdem, akik szándékoznak örökbefogadni!)? én kifejezetten nem magyart és nem is fehér bőrűre várok!!:)

2014. jan. 6. 08:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, úgy látom te elszeparálva élsz a cigányoktól.

A cigány cigány marad bárki neveli fel, a génjeiben benne van az a fajta viselkedésmorál ami miatt a magyarok többsége legszívesebben kiírtaná, vagy minimum elküldené őket jó messzire.


Én is így gondolkoztam kb. 20 éves koromig, míg egy nyugodt lakóövezetben éltünk.

Majd elköltöztünk, sajnos a lakásunk után pont a város cigánytelepe kezdődik.

Azóta minimum hetente érnek atrocitások és már én is értem, miről beszélnek azok, akiknek megvan az őszinte véleményük a cigányokról.

Mióta itt élünk, azóta lettem Jobbikos :)))

2014. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
42%

Benne van a vérükben a zsivány. :D

A jobbikosok sem jobbak, jobbikos kölykét sem fogadnám örökbe, mert még a végén öröklődik a mérhetetlen ostobaság.

2014. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
79%

Egy ismerős család elvégezte a hivatásos nevelő szülő tanfolyamot,egy roma kisfiú került hozzájuk,de 2 héten belül vissza kellett vinniük az otthonba,mert meglopta őket:(!

Inkább azt tartom elkeserítőnek,hogy ezek a roma/és nem csak roma családok eszetlenül szülnek,és nem törődnek azzal a csepp gyerekkel,akit világra hoznak.Nem véletlenül veszik el a gyereket tőlük.Vagy alkalmatlanok a gyerek nevelésre(értelmi,anyagi alapok hiánya miatt),vagy beadják a gyerekeket,és egy másik rokon hazaviszi,aki extrém támogatást kap érte.Nem véletlenül nem dolgozik egyik sem:(

2014. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
20%

Anyám mennyi rasszista ember van itt. Mikor nálun felmerült egyértelmű volt, hogy mindegy, hogy magyar vagy roma vagy akármi, ugyan olyan emberek. Nálunk végül csoda történt és született egy közös babánk, így nem fogadtunk örökbe.

Van barátnőm aki fogadott örökbe roma babát, nagyon édes.

De ze most nagyon elkeserít, hogy milyen undorító rasszista emberek vannak itt milyen nagy számban.

2014. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, ezt mond pár év múlva, mikor az a gyerek megtanulja hol van a pénztárcád, meg hogy kell használni a baseball ütőt.
2014. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

talán megleplek, kedves válaszoló, de eszem ágában sincs kisbabát örökbefogadni;) pont azért, mert neki 100%al több az esélye, mint egy 4-5 évesnek! Én határozottan 2-5 között keresek!:)

Aki nagyon rossz élményekkel számol, annak üzenem, hogy nem járt még Havannán... (Havanna lakótelep/park) bár ott nem éltem, de lakott ismerősöm.. iskolás koromban egy cigánylány nagyon rámszállt és nem értette meg, hogy engem nem érdekel. 2 év után elegem lett és bevertem a száját. utána már tisztelt! Mégsem őt hibáztatom.. a szüleit! ő nem tudja magát megnevelni! és 1000%ra megtudnám, barátnőm gyerekére is sokat vigyázok és "dührohamot kap" ha nem történik úgy minden, ahogy óhajtja...

- barátnőm mit csinál? könyörög a gyereknek, hogy fejezze be és gügyög neki

- én mit csinálok? szét leülök a kanapéra, lábat fel az asztalra, tv bekapcs és ordíts szivem.. ráérsz.


érdekes; barátnőmnek 2 órát is hisztizik, nekem 5 perc múlva legkésőbb befejezi és jön bújni:)

ez is egy nevelési lehetőség, meg a barátnőmé is. bár itt nem roma gyermekről van szó!

2014. jan. 6. 09:39
 7/51 anonim ***** válasza:
65%

Ha a gyerek biológiai apja/anyja/testvérei megtalálják valahogy és megtudják, hogy mondjuk a családnak van pénze, azokat le sem lehet vakarni. Nálunk a családban beházasodott cigányok vannak, a nő még nem is az az igaz putris, retkes fajta, de a szánkból a falatot is kinézték, mert hát mostmár egy család vagyunk, adjunk nekik pénzt, bútort, akármit. Évekig nem volt velük szinte semmi kapcsolatunk, de mikor az unoka megszületett már jöttek is pénzért.


Én őszintén szólva nem szeretnék az ég világon semmi kapcsolatot ilyen emberekkel. Másrészt jelentős részük le sem mond a gyerekekről, csak beadja őket az intézetbe, tehát nem lehet őket örökbe adni.

2014. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
23%
Undorító vagy. A roma is pont olyan ember mint te vagy én vagy a kínai vagy a néger. Igen vannak közöttük is rossz emberek, ahogy a fehér között is, pl itt vagy te is az undorító rasszizmusoddal. Jó pár roma ismerősöm van. A legjobb barátom is egy roma srác és nagyon jó emberek.
2014. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
30%
Félelmetes, hogy ilyen gondolkodásmóddal gyereket neveltek és továbbadjátok a nevelés során ezt a végtelenül buta rasszizmust. Szomorú látni, hogy felnőtt emberek ilyen alacsony érzelmi intelligenciával élik le az életüket. Szomorú és félelmetes. Sajnálom a gyerekeket, mert rossz értékrenddel nőnek fel és esélyük sincs rá, hogy megtapasztalják a valódi szeretetet, amiben minden ember egyenlőnek születik. A cigány gyerekeket is sajnálom, és a tieiteket is. Hiányos élet, sérült lelkek tömege.
2014. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
10%
11essel nagy egyetértek, az ilyen emberektől legszívesebben elvenném a gyereket. Az ilyenek miatt történtek 70 évvel ezelőtt borzalmas dolgok.
2014. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!