Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idővel korábban adnátok...

Mennyi idővel korábban adnátok be a jelentkezést egy népszerű oviba, ha azt akarnátok, hogy biztos, hogy legyen hely?

Figyelt kérdés

A kisgyerekem 2011 tavaszán (áprilisban) lesz majd 3 éves. Már egy ideje kinéztem neki egy ovit, ami nagyon népszerű, sokan jelentkeznek oda. Most még biztos nagyon korai érdeklődni, de nem szeretném, ha lemaradnánk a szabad helyekről.

Ti mikor adnátok be a jelentkezést, mikortól nem ciki már érdeklődni?

(Arra gondolok, hogy most még csak 20 hónapos a kicsim.) Bölcsis nem lesz, de ovi ez az egy szimpatikus van eddig.

Nincs még tapasztalatom ebben, légyszi írjátok meg a tieiteket!


2009. nov. 30. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hívd fel őket és érdeklődd meg, hogy megy a dolog abban az óvodában. Nekünk jövőre lesz aktuális a bölcsi és én már érdeklődtem. Ugye mindenhonnan azt hallani, hogy egy évvel előtte már jelentkezni kell. Nos a bölcsi amit kinéztem, nem így mérlegel. Nem is lehet előbb jelentkezni a bölcsibe, csak tavasszal a két hetes jelentkezési időszakban. Ők például lakóhely és szociális helyzet alapján választanak a jelentkezők között. Szerintem sok óvoda is hasonlóképpen gondolkozik.
2009. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Két nap a hivatalos beiratás, vmikor áprilisban, máskor nem lehet, esetleg érdeklődni az esélyekről!
2009. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az óvoda már másképp működik, mint a bölcsi! Nem lehet előre helyet stoppolni! Beiratás van mint az iskolában.
2009. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor csak ugyanúgy működik az óvoda is mint a bölcsi. Ha elolvastad, akkor pont az írtam, hogy a bölcsiben NEM lehet helyet stoppolni. Első voltam
2009. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor ezek szerint nem lehet helyet "stoppolni". Akkor még várunk és majd felhívom őket, vagy bemegyünk.

2009. nov. 30. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:
hát nem a jó ovin fog múlni hogy végül be kerül-e az ELTE-re legyen a munkahelyedhez közel hogyha bajvan akkor tudj menni
2009. nov. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Én nem az "ELTE-re bejutásra"-és az "eminens gyerekek szuperovijára" gondolok, amikor kinézek egy ovit a gyerekemnek.

Ez az ovi azért népszerű és jó, mert erdő mellett van, nagyon jó a levegő, sokat vannak kint a gyerekek, igyekszenek egészséges életmódra nevelni őket. Azért ez nem mindegy egy szmoggal teli nagyvárosban, ahol az óvodák 90%-a rendkívül közel van a főútvonalakhoz, ahol naponta sok ezer autó ontja a szmogot. Ráadásul a többi ovinak még az udvara is minimális a belváros zsúfoltsága miatt. Nekem az a szempont, hogy napi 8 órában ne a belvárosi ártalmak levét igya a gyerekem. Egyébként a munkahelyemhez tömegközlekedéssel 10 perc, autóval is kb. ennyi távolságra van a kinézett ovi.

2009. dec. 1. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem szerencsére nem lesz ilyen gondom, mert mindkét kiszemelt ovi igazgatónőjével jóban vagyok, mindegy, melyiket választom, de azért én is megyek érdeklődni már előtte egy évvel. De a helyedben a kovetkezőt tenném: ha már nem lehet beiratni, attól még elmehetsz érdeklődni. Kipuhatolhatnád, melyik óvónőhoz fog majd kerülni a csemetéd, és időről időre járhatnál a „nyakára” ismerkedés címén. Például, ha vége van a tanévnek, ha jól tudom, utána még 1-2 hétig vigyáznak a babákra. Mehetnétek a kicsiddel együtt 1-2 órára ebben az időszakban, ismerkedhettek az udvaron a játékokkal, megmutathatod az óvónéninek, hogy a kicsid már tudja mondani a nevét, meg hogy hány éves. Nálunk az egyik ovi szokott is szervezni ilyen ismerkedős alkalmakat ovikezdés előtt. Mehetnétek azokra is. A lényeg, hogy az ovónők lássák, hogy ott vagy, ismerjenek meg és tudatosuljon bennük, hogy oda akarod iratni a gyereket. Minden alkalommal meg lehet kérdezni, hogy mikor lesz a beiratkozás, megkérdezheted, hogy megnézheted-e a leendő csoportszobát, kérdezd meg, vannak-e már érdeklődők, hány gyereket vesznek fel, dícsérd őket, hogy miért választottad őket. Nem baj, ha az agyukra mész.
2009. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. dec. 2. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!