Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisegyerekes Anyukák, mit...

Kisegyerekes Anyukák, mit szerettek jobban? Vendégségbe menni, vagy vendégeket hívni?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyermekünk van. Kezd zavarni a dolog, hogy minket mindenki hív, de viszont nem látogatnak. Én értem, hogy körülményes de két pici gyerekkel (1 és 3 évesek) is megoldom az elmenetelt még akkor is, ha a féjrmenél van a kocsi. Nekem is az lenne a kényelmes, ha nem kéne cuccolni, meg minden, de azért néha ki lehetne mozdulni másnak is nem?? Ti is tapasztaltok ilyesmit, vagy csak nálam jött ki szerencsétlenül a dolog?
2014. jan. 12. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább menni. Sajnos sokszor nálunk nagyon sokáig le tudnak ragadni a vendégek, elküldeni mégsem lehet őket.

Mi viszont tudjuk, hogy ha már elég a vendégeskedésből, egy pillantás egymásra a férjemmel és a három gyerekkel már indulunk is haza.

Amúgy mi alig megyünk máshoz, de nálunk elég nagy az átjáróház.

2014. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menni. Akkor jövök el, amikor akarok.
2014. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vendégeket hívni, nekem sokkal kevesebb stresszel jár
2014. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

én menni szeretek :) az olyan egyszerű, felöltözünk, odamegyünk, eszünk-iszunk, kávézom, majd hazajövünk ha úgy gondoljuk :D

nem szeretem, hogy reggel neki kell állnom takarítani, főzni, stb mert jönnek :) olyan jó hétvégén semmit tenni... :D


amúgy hívod őket? milyen indokokkal mondják le?

vagy csak várod, hogy valaki beállítson?

2014. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Végül is nem is tudok dönteni melyik jobb!?

Ha jönnek akkor nekem nem kell cigölnöm a két gyereket plusz a sok cuccot(picinek még pelus,cumi,váltóruha stb)

Ha megyünk az azért jó mert a gyerekeimnek változatossabb(új játékok új hely nem olyan uncsi mint itthon láthatóan jobban érzik máshol magukat)plusz az hogy tényleg akkor állok fel és jövök haza amikor én vagy mi akarjuk!

Sajnos nállunk volt már olyan hogy jöttek vendégek és még este 8 után is itt voltak a picim meg már olyan nyűgős volt!Én 7-kor fürdetek a kicsi már 8-kor rég durmol!

2014. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Érdekes itt a többség menne, akkor furcsán jön ki.


Úgy szokott lenni hogy pl.meghív valaki. Elmegyünk, visszahívom az illetőt. S mindig van "kifogás". Nekünk ugyanis panel lakásunk van kicsi a hely, tehát ahol kertesház van, ott "evidens", hogy mi megyünk. Ahol szintén panelesek, ott meg csak nehéz kimozdulni. Csak azt nem értem miért. Úgy szokott lenni, hogy mi mondjunk megyünk 3x, aztán egyszer csak eljön valaki hozzánk, aztán megint mi 3x stb.

Van olyan ismerősöm is, aki pl. a férje nélkül sehova nem indul el (kivétel orvos), mert "körülményes".

De pl. karácsonykor-szilveszterkor mi mentünk tesómékhoz, úgy hogy felesbe készülődtünk. Úgy mentünk mint a málhás lovak: kaja, sós süti, édes süti, váltóruha, trombita, anyámtyúkja stb. Mondtam nekik, hogy jövőre most már ők jönnek ünnepelni, erre kijelentette, hogy ő biztos nem. "karácsonykor én otthon szeretek lenni".

Én meg a családommal szeretek és szivesen megyek, de elég szarul esik, hogy ugyanannyit kell készülődnöm mint nekik, náluk egy gyerek (nagyobb) van és mégis mi cuccolunk, készülünk, alkalmaszkodunk. Az az egy kárpótol, hogy jól éreztük magunkat, és amit írtatok: amikor elfáradtak a gyerekek akkor jöttünk el.

2014. jan. 13. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:
én is inkább menni szeretek .
2014. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!