Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyermekének kivették...

Akinek a gyermekének kivették az orrmanduláját, milyen betegségek után jutottatok el odáig, hogy most már tényleg ki kell venni?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlott a műtét?
2014. jan. 12. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én anno nem voltam beteg, csak mivel fogszabályzóra volt szükségem, ezért vették ki (mindkettőt egyszerre).

Engem gázzal altattak, emlékszem, pár másodpercre magamhoz tértem altatás közben, annyit láttam, hogy egy maszkos alak áll felettem, nyúlkál a számban, majd ismét visszaaludtam, de fájni nem fájt semmi.

Hanem a varratszedés.....hú, az iszonyat borzalmas érzés volt, bár még csak 7 éves voltam akkor, nagyon féltem.

2014. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A fiam nem volt igazán beteg. Neki hatalmas orrmandulái nőttek, nyomták a lágy szájpadlását, veszélyeztetve volt a hallása (és innen a tiszta beszéde).

Műtét előtt egy héttel altatóorvosi konzultáció volt, utána vérvétel, műtét előtt reggel kellett bemenni a kórházba. Másodiknak műtötték aznap, 9kor került műtőbe, fél10kor kint volt. Mi, a szülei nehezebben viseltük. Lábadozásban is csak az volt a nehéz, hogy ne ugráljon.

2014. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

folyamatos felsőlégúti betegségek:takony ami sokszor átment zöldes-sárgásba,hurutos köhögés,fülgyulladás,savós középfül stb azon kívül nagyot hallás,tátott száj,éjszaka horkolás!Mikor megvizsgálta fül orr gégész azt mondta akkor már az orrmandulái hogy lelóg a szájába!

Három orvoshoz vittem el magán úton mert úgy voltam vele ha egy is azt mondja menthető akkor nem engedtem volna a műtétet de kivétel nélkül mind azt mondta nincs mese:műtét!

Nállunk is úgy volt mint a 2.-ik válaszolóéknál,műtét előtt egy héttel vérvétel,röntgen alatóorvosi konzultáció!

Mi is műtét előtti napon feküdtünk be másnap reggel műtötték ő volt a második előtte bódító kúpot kapott,45 perc volt altatással együtt a műtét!Utánna kb 1 óra volt gázos,nem volt észnél,sírt,köhécselt néha egy kis vért is felköhécselt!Délután valamikor hányt is egyet de utánna olyan jól lett hogy ehetett is egy kis babánt meg joghurtot!

Másnap jöhettünk mi is haza!(utánna tudtam meg egy eü-ben dolgozó barátnőmtől hogy azért kell befeküdni a műtét előtt 1 nappal mert így jön ki a három nap és ennyi után kapja meg a pénzt a kórház az OEPtől mert ugyanis nem értettem miért kell befeküdni előtte azon a napon már semmi vizsgálatot nem csináltak)

Utánna volt még pár napig gázos,nem ugrálhatott nem nagyon mehettünk ki nehogy összeszedjen valamit de túllettünk rajta!

Viszont nállunk nem igazán hozta meg a változást betegsén terén,jó taknyosság azóta nincs de most is be van egy picit savóssodva a füle,horkol stb!Pont a jövőhéten akarom valamerre vinni arcüreg átmosatásra!

ja és a garatmandulája szeptember óta 3x volt begyulladva pedig előtte soha :(

3,5 éves fiú

2014. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2.vagyok: Nekünk nem kellett előző nap bemenni, csak reggel a műtét napján. Az én fiam 3,5 éves volt akkor, ő nem kúpot, hanem egy borzasztó édes szörpöt kapott, teljesen beájult tőle fél óra múltán.

Na, ez a garatmandula dolog betalált nálunk is. Karácsony előtt észrevetően romlott a hallása, mint kiderült gyulladt mandula miatt. Most nem gyulladt, de teli van tüszőkkel, úh felmerült annak is a kivétele :(

2014. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Októberben vették ki négy éves lányom orrmanduláját, mert állandóan el volt dugulva az orra, alváskor fulladt tőle (nehezen kapott levegőt, és időnként kimaradt egy légvétel), és nem érzett szagokat szinte egyáltalán. Aznap reggel mentünk a kórházba, egy órát volt a műtőben, ébredve hozták ki, a hasán kellett feküdni, mert még vérzés lehet, és légútba juthat. Aznap nagyon vacakul volt, sokat hányt (részben a lenyelt vért), sok infusiót kapott. Másnaptól lázasodott, akkor azért volt rosszul, és a fülébe sugárzott a fájdalom. Harmadnaptól antibiotikumot adtak a láz miatt, és negyedik naptól tünetmentes volt teljesen. Se fájdalom, se láz, se rossz közérzet. Onnantól még 10 napig otthon nyugton kellett tartani, mert a túl sok mozgástól bevérezhet, szerencsére nem történt ilyen. Végülis három rossz napunk volt, csak egy éjjelre maradtunk kórházban, túl lehet élni. Neki sokat javult a légzése, szaglása azóta, szükséges volt. Remélem nem nő vissza...
2014. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kislányomnak 3 éves korában vették ki. Most 5,5 éves. Folyamatos felsőlégúti megbetegedések, ezt úgy értsd, ha megfázott, kb. 6-8 héten keresztül nem akart szűnni a betegség, állandóan az orrát kellett szívni (akkor még nem tudta fújni). Ezen kívül volt pár fülgyulladása is lázzal. Ő akkor is orrhangon beszélt és a száján vette a levegőt, amikor már nem volt taknyos. Folyamatosan. Mint egy kis Darth Vader. :) Ezen kívül horkolt és ami még rosszabb, kihagyott a légzése, éjjel mindig azt néztük, hogy vesz-e levegőt. A műtét gyorsan problémamentesen lezajlott, neki egyedül a lábfejébe tett branül fájt, feszítette, de a torka pl. egyáltalán nem fájt. Még aznap hazamehettünk, utána is jól lehetett kezelni, nem volt probléma. Figyelni kellett, hogy ne ugráljon az első héten.
2014. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 3 évesen vetettük mert ,állandóan beteg volt!!

Most annyival jobb 5,5 évesen hogy ha kicsit is megfázik egyből arcüreggyulladása lesz és antibiotikumot kap!!

Magyarul bocsi SZART sem értünk az egésszel!!

Pedig nem nőtt vissza !!

2014. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Eloszor is elnezest kerek, hogy nem a kerdesre valaszolok. Kedves 3. valaszolo, megirnad nekem kerlek, hogy kezelitek kislanyod savos fulgyulladasat? Az en lanyomnak is az van es nem akar mulni az antibiotikumtol, felek, nehogy fel kelljen szurni.

A te kislanyodnak fel kellett szurni? Van ra esely, hogy elmuljon antibiotikummal? Sajnos az orrabol nem jon semmi, pedig 4napja kapja mar az anitbiotikumot.

Koszonom ha irnal, irnatok.

2014. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azóta annyi újdonság hogy február 26-án műtét. ma volt hallásvizsgálat is. A jobb fülével nem hall jól:(
2014. febr. 6. 11:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnalom.Megszeretnem kerdezni Toled, hogy zajlott gyereknel a hallasvizsgalat? Tympanometriat is csinaltak az hogy keszult? Mennyi idos?

Koszi szepen!

2014. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!