Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Elsős kisfiam nem...

Mit tegyek? Elsős kisfiam nem tud kapcsolatot teremteni!

Figyelt kérdés
Oviban is ilyen volt, ezért nem is szeretett oviba járni. A legjobb barátja (akit ő tekintett csak annak), néha engedte, hogy játszon vele. Szívem szakadt meg érte. Nem rossz gyerek, habár mostmár inkább megcsinálja a nagyoknak a rosszaságot, hogy bevágódjon. Ez pedig semmi jóra nem fog vezetni. Mindenkinek meg akar felelni és balul sül el. Nincs igazi barátja, csak ilyen hébe hóba barátkozik, többnyire akiknek épp nincs ott más akivel játszhatna. Suliba elkezdte a focit, merthogy szinte minden fiú jár. Ott se rúgja senki neki a labdát. De ő sem erőszakos. Olyan szomorú vagyok emiatt. Látom, hogy nem felhőtlenül boldog, csak itthon. Mit tehetek? Abban biztos vagyok, hogy nincs önbizalma, ez az alapja az egésznek.

#önbizalomhiány #kapcsolatteremtési gond
2014. jan. 13. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, én olyan helyre "íratnám be", amiben tényleg jó, hogy legyen sikerélménye! Nem csapat-sportba, hanem egyéni sportba ahol megjön az önbizalma, a sporttársakkal ott is tudja gyakorolni a kapcsolatteremtést! :)
2014. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyéni sportja van, ott is csak úgy elvan. Kis ovis kora óta jár karatéra. Ott ugye azt kell csinálni, amit az edző mond. Ő állítja össze a gyerekeket, ő mutatja a feladatokat. Sikerélménye van, járnak bemutatókra a kicsik is.Gondoltam a foci jó lesz hátha feloldódik, de inkább balul sül el. De a focit sem a foci kedvéért akarta, hanem olyan akar lenni mint a többiek :( Hiába mondom neki és az edző is, hogy mennyire ügyes a karatéban. Nem is mesél róla senkinek, mindig abban akar jó lenni, amiben a többiek, akik közvetlen körülveszik. Holott büszke lehetne magára, nagyon is.
2014. jan. 13. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az a helyzet, hogy ennyi idosen nem jellemzo az onbizalomhiany. Valamilyen szorongas allhat a hattereben, amit erre vetit ki. Egyutt vagytok az apukajaval? Nem tortent elkoltozes, ovi valtas, halal eset, ami megviselhette? Esetleg nem magasan funkcionalo autista? Ez most durvan hangzik, de az Asperger szindromasok kifejezetten okosak, lexikalis tudasuk remek, csak a kapcsolatteremtes nem megy nekik... Ez legyen a legrosszabb eset, de ezt is csak azert irom, mert nehezen diagnosztizaljak, a szulo meg nem mindig veszi eszre. Szerintem egy gyermek pszichologus nem arthat neki, mert regota fenn all, es nem ugy tunik, mintha javulna a helyzet. Egy probat meger, hatha elorebb juttok. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor lehet csak szerencselenul valasztottatok ovit/iskolat, es csak azokkal a gyerkocokkel nem jon ki. Jatszoteren mennyire kommunikativ?
2014. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semennyire. Eljátszik egyedül, elszórakoztatja magát. Voltunk gyermekpszichológusnál, mikor középsős volt. Mivel megszerették egymást, ott biztonságban érezte magát,emiatt teljesen normálisan viselkedett. Így nem látott "hibát" a pszichológus. Tehát előrébb nem jutottunk. Néhány jótanáccsal ellátott, amit be tartunk.

Semmi nem történt az elmúlt években, nyugodt kiegyensúlyozott családnak mondhatjuk magunkat.

2014. jan. 13. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Kiscsoportos korában a kislányom is "kívülálló" volt, tudom, hogy ez egész más mint iskoláskorban, de én arra jöttem rá, hogy őt a tömeg zavarja (ahogy engem is), és arra gondolok, lehet, hogy a kisfiad is ezért van gondban az osztályban, viszont a pszichológusnál jól elvan. Szóval mi lenne, ha valakit áthívnátok játszani? Csak van valaki, legalább a padszomszédja, akivel úgy-ahgy elvan.


Másik gondolatopm: Nekem úgy tűnik, ő próbálgat azért kapcsolatot teremteni, vajon miért nem sikerül neki? Biztos csomót gondolkodtál már ezen, mire gyanakszol? Csúfolják esetleg valamiért?


Mág másik gondolat: a családban élő gyerekekkel, barátaitok gyerekeivel hogy funkcionál? Játsazank vele?

2014. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha csak ketten vannak eljátszik, de pl. 4 gyereknél már nem találja fel magát és az a vége, hogy mások megunják és kiközösítik. Olyankor már zavarában furán viselkedik.
2014. jan. 13. 16:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, próbál kapcsolatot teremteni, nem akar ő elzárkózni, de mivel nem úgy sikerül a kapcsolatteremtés, ahogy ő szeretné és ezt fel is fogja, onnan vagy magába fordul, vagy kicsit megzavarodik, amit a többiek nyilvánvalóan nem szeretnek.
2014. jan. 13. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, valamilyen szinten magamra ismertem. Csak nekem gyerekkoromban még úgy ahogy ment a kapcsolatteremtés, később egyre rosszabb lett. És igen, az önbizalomhiány az oka. Az tévedés, hogy egy 7-8 éves gyerek nem lehet önbizalomhiányos(reagálva egy előző válaszra). Más kölykök szemétkedései és egyéb tényezők rendesen szét tudják verni már egy ilyen korú kisgyerek önbizalmát is, főleg ha érzékeny típusú. Valószínűleg szorong, ezért nem tud kellően "laza" lenni és ezért kap elutasítást. Ettől még inkább szorong, ami tovább rontja az amúgy sem rózsás helyzetet, valószínűleg ettől viselkedik "furán". Írtad, hogy ha ketten vannak el tudnak játszani. Ez tapasztalataimból kiindulva azért van mert még ha tudat alatt is, de maga fölé helyezi a többieket(ő szebb/okosabb/jobb nálam), így még az 1-1 helyzeteket valamilyen szinten tudja kezelni, viszont ha már többen vannak, akkor úgy érzi, hogy a többiek "túlerőben" vannak és elkezd szorongani, kívülállónak érezni magát. Fontos tényező még a "hozott" minta is, nekem pl. a szüleim is önbizalmhiányos, visszahúzódó emberek és így nehéz is lett volna egy határozott/magabiztos attitűdöt felvenni. Nálatok persze nem tudom mi a helyzet. Valószínűleg sosem ő lesz a a társaság közepe, de sokat lehet javítani a dolgokon. Fontos hogy hangsúlyozzátok neki, hogy semmivel sem kevesebb mint a többi gyerek, ezáltal nem kell mindig a tömeg után menni, mert nem biztos hogy az a helyes, sőt általában a leghangosabbak a leghülyébbek. Aki nem akar vele barátkozni, nem is érdemli meg a barátságát. Azt is fontos lenne megértetni vele, hogy sosem fognak egy olyan embert tisztelni/elfogadni, aki kényszeresen be akar vágódni mindenkinél, legyen önálló véleménye. Persze tudom, hogy ezt ilyen korban nehéz elmagyarázni valakinek, de ez a későbbiekre nézve is nagyon fontos. És persze minél több olyan helyzetet "előidézni" ahol sikerélménye lehet, ha valamit jól csinált, jól megdicsérni. Hosszú idő mire az ember önbizalma úgy ahogy helyre áll, de amit sokszor hall azt előbb-utóbb elhiszi és elkezdi "alkalmazni".
2014. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!